Zavrieť

Porady

Nechcem byť konateľ

Dobrý deň,
som konateľom vo firme a chcem sa vzdať tejto funkcie.Čo musím urobiť?
Bola som menovaná na základe spoločenskej zmluvy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    TO znamená treba zvolať zasadnutie valného zhromaždenia spoločnosti, spísať treba zápisnicu, kde bude zvolený nový konateľ spoločnosti. Musí byť prítomná nadpolovičná väčšina spoločníkov kvôli uznášaniaschopnosti valného zhromaždenia. Následne na to treba podpísať dodatok k spoločenskej zmluve a zmenu treba dať zapísať do obchodného registra. Viacej vám poradí právnik,lebo toto je otázka jednoznačne pre právnika..;-)

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    Vzdanie sa funkcie konatela treba urobit pisomne, poslat doporucene do sidla firmy, najlepsie s dorucenkou aby si mala datum prevzatia toho vzdania sa. Ak sa do troch mesiacov neuskutocni VZ a nezvoli sa novy konatel /ak si jediny/, je vzdanie sa konatelstva pravoplatne. Takto je to v zakone, este je treba vediet, ako to mate v spolocenskej zmluve, ci tam nahodou nieje nejaky bod o ukonceni konatelstva.
    Robila som takuto transakciu /aj bez pravnika/ ak budes mat nejake dotazy, kludne napis, poradim akej chybe sa vyhnut.

    Nechcem byť konateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.