Zavrieť

Porady

podvojne uctovnictvo - vznik firmy

Chcel by som sa spytat, ako by mala vyzerat otvaracia suvaha pri vzniku firmy (zivnostnik). Ma byt prazdna, t.j. nulova alebo povedzme do firmy vlozim 10 tisic a tie sa v nej uvedu? Ako by to bolo potom so zauctovanim? Dakujem.
Usporiadat
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Nikde tu ale nepisete, ci udaje z otvaracej suvahy idu do tlaciva suvaha do udajov v stlpcoch 4 a 6, ako o tom pojednava Cenigova? alebo v pripade FO do vykazov?
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

Presne tento problem ma trapi, pomozte mi prosim, zajtra odovzdavam tlaciva. Vezmu mi ich s prazdnym poslednym stlpcom?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

laur12
Presne tento problem ma trapi, pomozte mi prosim, zajtra odovzdavam tlaciva. Vezmu mi ich s prazdnym poslednym stlpcom?
Neviem sa celkom s tým stotožniť, že by otváracia súvaha mala ísť do týchto stĺpcov. Bezprostredne predchádzajúce obdobie je predsa z hľadiska účtovného celý rok. Neviem komu by slúžilo porovnanie založenia firmy s celkovým hospodárením v bežnom roku. Ja by som to tam nedávala
/a ani som nedala-mala som firmu, ktorá vznikla v 10/2004 a nevypĺňala som bezprostredne predchádzajúce obdobie/. Tieto údaje porovnáva aj štatistika s minulým pbdobím a tam predsa tiež nebolo nič minulý rok.
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

Dakujem, presne to som potrebovala citat. A zobrali ti tie papiere? Naozaj mam nechat tie stlpce nevyplnene? Vznikli v 5/2004.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Oni si to tam niesli sami, ale dala som im to už pred dvoma týždňami a zatiaľ neavízovali žiadny problém. Ja naozaj nevidím žiadny dôvod to tam dávať. Niektoré softy napr. ani neumožňujú vytvoriť otváraciu súvahu - tvorí sa pomocou ID.
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

Dakujem, velmi si mi pomohla.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Som rada
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať