Zavrieť

Porady

Pozitivne myslenie a motivacia

Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.
Usporiadat
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

všetky naše traumy podmienuje pristup, aky zvolime k nasim problemom. ako si co pripustime. smutime nad clovekom ktory nas opustil, ci len niekde "k susedom" alebo navzdy. Ak si uvedomime, ze sa to neda zmenit ani vratit, tak nas smutok je vlastne nasa vlastna sebalutost. Takze trapime sami seba. Ziadna priputanost nie je zdrava, a to doslovne, pretoze nevieme ovplyvnit vsetky zakona zivota a teda mali by sme ratat s tym ze nastanu aj problemy, komplikacie, zlomy - podla toho ako sme si zasluzili, a tak sa nase trapenie odraza na nasom zdravi.
Presla soma ja ja vseliakymi "udalostami" zivota ale nastasie prisla som .... vlastne to nie je dobre vyjadrenie.... vnimam to skor ako ze som bola obdarovana! pochopit zmysel a suvislosti zivota tak aby som ho mohla zit normalne, teda bez stresov a trapenia. Velmi mi pomohlo uvedomenie si, ze JA - je to, co s nami robi vsakovake veci, pretoze v tomto postaveni sa izolujeme vlastne od celku ktory tvorime aj my. Sme len castou a sucastou tohto celku. Ci s nami alebo bez nas tento svet bude nadalej, a preto ked sa mi nieco komplikuje, nehladim na to tak, ze JA mam problem, ale snazim s to vnimat bud ako signal na nieco, zacnem byt citlivejsia co mi tym chce zivot povedat, kde som urobila chybu alebo co sa deje okolo mna. Casto su najprv mensie signaly ktore nas maju upozornit na bliziace sa komplikacie, a ak sme k tymto signalom hluchi, slepi, pripadne vypocitavi, chamtivi ... teda nevnimavi, moze nas to "skolit". Plati tu introspekcia, ktoru ak nezanedbavame a poucujeme sa z chyb, tym sa zdokonalujeme. Taktiez nas ubijaju o c a k a v a n i a. Najhorsie vo vztahoch je ocakavat od druheho cosi co si prajem ja. Ak su ludia kvalitni tak vsetko do seba zapada prirodzene. Lenze nase ega su tie ktore nam v tomto vsetkom brania. Priputam sa k cloveku a zistim ze ten clovek ma vlastne trapi, lebo nie je taky akeho som ho ocakavala. A pritom to v podstate nemusi byt vobec o mne, ale o tom cloveku a jeho "restoch" ale ja si uzurpujem pravo byt trapena. Priputam sa k veci, ked ju stratim, ide ma rozhodit, priputam sa k peniazom - no uplna katastrofa...atd. Tak takto nie! Odkedy hladim na svet ako na "predstavenie" ktoreho som aj ja ucastnikom lae vnimam ho nie cez seba ale v suvislostiach, odvtedy n e p o z n a m trapenie. Jednoducho beriam v mojom existovani vsetko tak, ako prichadza resp. aj odchadza, pretoze aj to zle je na nieco dobre a vsetko vsetucko na svete ma riesenie a z pohladu akoby niekoho cudzieho - svedka na to vsetko sa mi nic nevidi ako trapenie.
Tak toto mne dalo pozitivne myslenie!
A v tomto je sila mojho pozitivneho myslenia
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Ahoj, Elenka!
Ešte prilož takú "krásu".
Pokúsim sa ja
Krásna žena

Možno všetci by sme mali ten bordový klobúk vziať do rúk už oveľa skôr....
S týmto sa naozaj dá iba súhlasiť
Naposledy upravil oluska_1 : 20.01.08 at 21:50 Dôvod: doplnenie
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A vraj staroba je nestastie. Naopak - cim som starsia, tym som spokojnejsia, aj ked bordovy klobuk som si zatial nekupila.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Ahojte, pozitívne mysliaci!
Dnes pridám ešte niečo k téme.
Príbeh o Úspechu, Zdraví a Láske
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Kazdy nas problem je schodik, po ktorom sa da ist vyssie
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

oluska_1 Pozri príspevok
Ahojte, pozitívne mysliaci!
Dnes pridám ešte niečo k téme.
Príbeh o Úspechu, Zdraví a Láske
Myslel som si ň, že je to odkaz priamo na ich príbeh... Mám na mysli majiteľov tej stránky. Skúste si ho tam niekde nájsť. Zoznámili sa tak, že on (klávesák) hľadal speváčku, ktorá by s ním išla na jednu akciu... nakoniec nešli, ale zostali spolu...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tina1 Pozri príspevok
Kazdy nas problem je schodik, po ktorom sa da ist vyssie
Pekné a poučné. Urobilo mi to dobrú náladu.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
od: bastian
Myslel som si ň, že je to odkaz priamo na ich príbeh... Mám na mysli majiteľov tej stránky. Skúste si ho tam niekde nájsť. Zoznámili sa tak, že on (klávesák) hľadal speváčku, ktorá by s ním išla na jednu akciu... nakoniec nešli, ale zostali spolu...
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Vždy, keď sa prihodí niečo zlé, môžem si vybrať, že budem obeťou, alebo sa z toho poučím
0 0
moni4 moni4

moni4 je offline (nepripojený) moni4

ochota na sebe pracovať a potom príde aj šťastie
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Hodnota veci nie je v case aky nam sluzi, ale v intezite s akou ich vyuzivame
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

:-)
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

krátke zamyslenie: Život je káva

Skupina vysokoškolských absolventov so závideniahodnými kariérami prišla na
návštevu za svojím profesorom z univerzity. Reč sa čoskoro zvrtla na
sťažnosti na stres doma i v práci. Profesor ponúkol svojim študentom kávu,
odišiel do kuchyne a vrátil sa s konvicou a zbierkou najrôznejších šálok -
porcelánových, umelohmotných, sklenených, starých i moderných, lacných i
drahých, a povedal im, nech sa obslúžia. Keď už všetci sedeli so šálkou
kávy, profesor povedal: "Pozrite sa - všetky tie pekné a drahé šálky ste si
rozobrali a na tácke ostali už len tie lacné a ošarpané. Hoci je normálne,
že chcete pre seba len to najlepšie, je to súčasne hlavný zdroj vašich
problémov a stresu. To, o čo vám všetkým v podstate išlo, bola totiž káva,
nie šálky. Ale podvedome ste si vyberali tie najkrajšie šálky a rovnako
podvedome ste ich porovnávali so šálkami tých druhých. A teraz
porozmýšľajte: Život je káva a vaša práca, peniaze a spoločenské uznanie sú
len šálky. Sú len prostriedok, ktorý obsahuje a udržiava Život, ale nemenia
kvalitu Života. Niekdy, keď sa sústredíme len na tú šálku, zabudneme si
vychutnať kávu, ktorú v nej dostávame. Takže nedovoľte, aby u vás dominovali
šálky... vychutnávajte si radšej kávu!"
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ale variť kávu treba vedieť... lebo iba dobrú kávu si môžeme naozaj vychutnať...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
Ale variť kávu treba vedieť... lebo iba dobrú kávu si môžeme naozaj vychutnať...
Bastian, šípim od teba ďalšiu novú tému....
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Pre celkovy rozhlad:
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

Táto téma ma zaujala, hoci som ju zatiaľ čítala len tak "ledabolo", chcem pripojiť "moje" knihy, ktoré ma neskutočne ovplyvnili: Richard Bach - Iluze a od toho istého autora Příručka mesiáše...samozrejme, že aj ostatné jeho knihy sú úžasné. A ešte jeden poklad, Dumasov Gróf Monte Cristo. V tom diele pulzuje toľko energie, odvahy, toľko presvedčenia a sily...to na Vás jednoducho musí preskočiť a naplniť Vás odhodlaním
0 0
jaja1 jaja1

jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

tina1 Pozri príspevok
Pre celkovy rozhlad:
som zistila, že tiež patrím k tým 80%
0 0
191946 191946

191946 je offline (nepripojený) 191946

šťastie je vrtošivé,ale ako môj otec kedysi hovoril,keď sa unaví aj na vola sadne.Nechcem tým povedať že si vôl,to naozaj nie je tak myslené,že proste každý sa ho môže dočkať.
To je ten jedinečný prípad,keď šťastie spadne z neba ako pečený holub.
Keď nespadne treba naozaj myslieť pozitivne,ale aj pragmaticky,racionálne a snažiť sa konať vždy s efektom.
Chceš zbohatnuť a chceš poradiť? Vždy míňaj menej ako zarobiš-a je to! Vlado.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pozitivne myslenie a aktivita je spolu zo zmyslom pre humor a schopnostou vediet sa odreagovat a uvolnit dobrym predpokladom pre zdravy telesny a duševny vyvoj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať