Zavrieť

Porady

Pozitivne myslenie a motivacia

Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Šťastie a pozitívne myslenie?! Hmmm, skutočná udalosť:
pripravovala som sa na štátnice a samozrejme najväčšie obavy som mala z jedného predmetu, ktorý mi robil najväčšie problémy a predseda komisie mal byť práve profesor tohto predmetu. Avšak jedna otázka sa takmer na 100% zhodovala s mojou DP a tak som si povedala, že by bolo fajn si vytiahnuť túto otázku. Keďže som si ťahala otázky ako prvá, mala som na výber 30 možností. Ale ja som si vytiahla práve tú moju. Šťastie? Alebo pozitívne myslenie?
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Uvítala by som (okrem Murphyho) aj ďalšiu literatúru, ktorá s touto témou súvisí. Teším sa...
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ja si myslím, že pozitívne myslieť sa da naučiť. Niekto má to šťastie, že sa narodí v pozitívne mysliacej rodine, kde potom pozitívne myslí automaticky. Niekto začne konečne pozitívne myslieť až keď ma konečne na to podmienky. Má svoje bývanie, svoju rodinu, svoju prácu. Ťažko sa niekomu myslí pozitívne, keď má problémy so zdravím, problémy v práci, alebo v rodine.
Tiež si myslím, že sila našich myšlienok ovplyvňuje aj naše správanie k okoliu.
Ťažko sa budem správať prirodzene, bezprostredne a veselo, keď ma niečo veľmi trápi, aj keď to chcem. Ale stojí za to sa o to pokúsiť.
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Je ešte taká tenká knižka - Mágia každodenného života, Mágia svetla od Márie Szepesovej - vydala to Gardenia v roku 1999, je to preklad maďarského originálu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Soňula Pozri príspevok
Ťažko sa niekomu myslí pozitívne, keď má problémy so zdravím, problémy v práci, alebo v rodine.
Ja si zas myslím, že práve pozitívne myslenie môže pomôcť prekonať takéto problémy /a veľa ľuďom aj pri ťažkých chorobách/ a o tom to asi aj je.

Ja by som to obrátila ľahko sa pozitívne myslí, ak nemám problém... a vtedy také myslenie asi ani nepotrebujem, jednoducho sa cítim dobre a som spokojná....
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Dr. Joseph Murphy: MOC PODVEDOMIA - hned na uvod sa v nej pise: "Zmagnetizovany kusok oceli zdvihne priblizne 12x tazsie bremeno, ale ak nie zmagnetizovany, nepohne ten isty kusok kovu ani pierkom. Toto prirovnanie sa hodi tiez na cloveka.

Knih na tuto temu je vela. Len si dajte pozor, lebo nie vsetky su dobre (aspon mne sa nie vsetky pacili, ale aj v tych slabsich je nieco...). Ked zajdete do knihkupectva a sa tam popytate, urcite budete mat z coho vyberat. Napisem aspon niektore co som cital:

Nikolas B. Enkelman: SILA MOTIVACIE,
Erich J. Lecheune: DOKAZES CO CHCES a dalsie...,
Maxwel Maltz: PSYCHOKYBERNETIKA,
Zig Ziglar: DOVIDENIA NA VRCHOLE,
Og Mandino: viac peknych pribehov,
Norman Vincent Peale: SILA POZITIVNEHO MYSLENIA,
Dale Carnegie: viac knih, Napoleon Hill: Myslenim k bohatsvi,
Prentice Mulford: O MYSLI,
Jack Canfield & Mark victor Hansen: ALADINOV FAKTOR,
Stephen R. Covey: SEDEM ZASAD PRE STASTNY RODINNY ZIVOT, Richard Carlson: NETRAPTE SA PRE MALICKOSTI,
Mark McCormack: CO VAS NA HARVARDE NENAUCIA,
Masami Saionji: DOVERNE O STASTI,
VYBORNA KNIHA- Jonathan Robinson: SAM SEBE ZRKADLOM,
David J Schwartz: MYSLITE VELKORYSO (vynikajuca kniha - pise: "kde je vola tam je aj cesta).....
Naposledy upravil Bastian : 30.10.07 at 17:53
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

bobo1 Pozri príspevok
Je ešte taká tenká knižka - Mágia každodenného života, Mágia svetla od Márie Szepesovej - vydala to Gardenia v roku 1999, je to preklad maďarského originálu.
bobo1 mam ju aj ja
Je tenka ale je v nej vela mudrosti - napr.:
Bez tvorivych idealov sa duch zatemni, dusa vyhasne a telo sa v chorobach rozpadne... Tvorive idealy akumuluju energiu zivota a vyvoja. Za nieco horiet, bojovat musi kazdy. Ciel je magnet, ktory vzdusnou ciarou pritahuje toho, kto sa s nim spoji. Za prechodnymi cielmi sa vynaraju novsie a novsie ciele, ale kazdy nas prevedie cez dolezity usek, ktory by sme bez tychto cielov neboli vedeli prejst.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nalada mysle cloveka, ktora v nom prevlada, ma vetsi podiel na jeho uspechu v zivote nez cokolvek ine.
0 0
anickaa anickaa

anickaa

Najdolezitejsie je sa vediet usmiat...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

...a casto!
0 0
TicTac TicTac

TicTac je offline (nepripojený) TicTac

som osôbka, ktorá sa rozhodla zača robiť to, čo ju baví. a na svet sa pozerá s primeranou dávkou optimizmu. pesimistov a frflošov je už na svete dosť :-) ...viac
Raz keď som mala veľmi depresívne obdobie, bola som "na dne", dostali sa mi do rúk knihy od Dale Carniege: Ako sa zbaviť starostí a začať žiť; Ako sa tešiť zo života a z práce.
A môžem povedať, že tieto knihy mi veľmi pomohli. Pomohli mi tak, že som sa dostala z depresie a začala som sa tešiť zo života. Samozrejme, že to nebolo jednoduché a nebolo to zo dňa na deň, ale pomaličky a postupne sa mi to podarilo.
Odvtedy sa snažím myslieť pozitívne, tešiť sa z maličkostí. Väčšinou to funguje, ale niekedy mám aj "temné" chvíle , ale tie dokážem zahnať mojím vrátením sa k optimizmu
Veď je osvedčené, že s usmiatym človekom sa lepšie komunikuje ako s človekom, ktorý je zachmúrený a večne frflajúci.
Takže netreba zabúdať na: Keep smiling
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Veľmi dobrá kniha na podporu pozitívneho a myslenia a silu vôle je kniha:
Odhodlaj sa zvíťaziť od autorov Jack Canfield, Mark Victor Hansen. Sú to autori,ktorí píšu aj zbierky slepačích polievok pre dušu. Keď som mala zlé obdobie v živote, prekonala som nejaké zdravotné problémy, tak mi práve táto kniha veľmi pomohla. Odporúčam ju všetkým, ktorí trpia nedostatkom pozitivizmu.
Naposledy upravil Farks : 11.05.07 at 11:04
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Gabi03 Pozri príspevok
Šťastie a pozitívne myslenie?! Hmmm, skutočná udalosť:
pripravovala som sa na štátnice a samozrejme najväčšie obavy som mala z jedného predmetu, ktorý mi robil najväčšie problémy a predseda komisie mal byť práve profesor tohto predmetu. Avšak jedna otázka sa takmer na 100% zhodovala s mojou DP a tak som si povedala, že by bolo fajn si vytiahnuť túto otázku. Keďže som si ťahala otázky ako prvá, mala som na výber 30 možností. Ale ja som si vytiahla práve tú moju. Šťastie? Alebo pozitívne myslenie?
Aj ja si pamätám skúšku z politickej ekonómie. Mali sme asi 70 otázok a ja som vedela len prvých desať. Keď som išla dovnútra, som povedala, vytiahnúť si sedmičku a mám to za 1. Vytiahla som si sedmičku a mala som to za jedna. Na druhú skúšku som sa nenaučila len jednu otázku a stále som na ňu myslela, len aby som ju nedostala a pravdaže som ju dostala. (možno náhoda, možno myslenie dokáže ovplyvniť aj takéto niečo)
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kalkulka Pozri príspevok
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?
Poznám o čom hovoríš. Vtedy nemysli, behaj, plávaj, cvič jógu. Ja čítam najradšej knihu života. Tá sa nedá chválabohu čitať od konca.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Snažím sa presne o to, aby som nemyslela, lebo ak rozmýšľam chce sa mi iba plakať a nemám silu na nič a v ničom neviem nájsť zmysel. Je to hrozné. Ani čítať nič neviem. Najlepšie mi robí, keď sa potulujem ako bludná ovca a mám od všetkého a od všetkých svätý pokoj a sama sebe urobím radosť, že si kúpim nejaké pekné oblečenie alebo niečo, čo je iba pre mňa, nech aspoň navonok vyzerám, keď vo vnútri mám čistú púšť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kalkulka Pozri príspevok
Snažím sa presne o to, aby som nemyslela, lebo ak rozmýšľam chce sa mi iba plakať a nemám silu na nič a v ničom neviem nájsť zmysel. Je to hrozné. Ani čítať nič neviem. Najlepšie mi robí, keď sa potulujem ako bludná ovca a mám od všetkého a od všetkých svätý pokoj a sama sebe urobím radosť, že si kúpim nejaké pekné oblečenie alebo niečo, čo je iba pre mňa, nech aspoň navonok vyzerám, keď vo vnútri mám čistú púšť.
V takýchto chvíľach by som možno rozmýšľala o pomoci od odborníka-psychológa, aj keď dnes ešte mnoho ľudí ma predsudky voči tejto profesii a pocit, že všetko zvládne sám...ale nie je to tak
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kalkulka Pozri príspevok
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?
Ak niekoho postihne niečo zlé, zomrie mu najbližší človek a pod., potom viem pochopiť aj to, že sa dostane do zlého psychického stavu, a ak má takýchto zážitkov viac za sebou, nečudujem sa ak ho to skosí. Ale mnoho ľudí skosí aj hlúpy neúspech či už v robote alebo na skúške, nevyjde mu niečo tak ako by chcel a nevie si povedať "no a čo" a potom je to už trocha aj jeho chyba. Vždy je lepšie si všímať to dobré čo ma postretlo a na to zlé zabudnúť, alebo vybrať si aj z toho zlého niečo dobré, aj to sa dá - poviem si - mám poučenie pre budúcnosť - a je mi aj to zlé na niečo dobré.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nedokážem o tom ešte priamo rozprávať, ale je to niečo podobné ako keby vám zomreli odrazu traja ľudia. Nie je to nič také, akože mi nevyjde nejaká skúška alebo jednoducho prídem o nejaké peniaze, alebo som vyviedla nejakú hlúposť a sa z toho zložím. Sú to veľmi ozaj veľmi boľavé veci, akoby sa odrazu zrútil všetok váš svet a nemáte alebo momentálne nevidíte žiadne východisko. Potrebujem iba nabrať silu a nemám skade, keď sa stále na vás niečo rúti. Neviem ani normálne pracovať. Ozaj to neželám nikomu.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Kalkulka ťažko poradiť a ťažko posúdiť, či je to zvládnuteľné samému človeku, či nemá vyhľadať aj pomoc. Keď mi bolo najťažšie a myslela som, že horšie už nebude, vždy som zistila, že môže byť ešte horšie. Potom som si povedala, že kým mám jasnú myseľ, mám ešte stále veľa. Mnohí prídu aj „o rozum“ a život ide ďalej. Je to zložité, ale oplatí sa snažiť prijať, čo človek nemôže zmeniť. Je paradoxné, že aj to ťažké a neznesiteľné v živote človeka ho môže obohatiť, aj keď takýto postoj dokáže prijať až časom.
Ak sklame človek, najúčinnejšie, ale aj najťažšie je odpustiť mu – denne si povedať, „ďakujem, že môžem odpustiť XY, a že ho môžem milovať“ – zo začiatku je človeku takto vyslovená myšlienka úžasne „proti srsti“, ale zistila som, že to pomôže nadobudnúť pokoj v duši – a je to jediná cesta ako ďalej neubližovať sám sebe.
Prajem ti, aby sa ubolená duša (alebo aj telo?) skoro uzdravili, a aby ti priatelia pomohli nájsť radost. Mackovka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať