Zavrieť

Porady

Firmy si musia platiť hygienické kontroly - pokuty od 5000 do milión

V miestnej tlači som čítala:

"Viacerých zamestnávateľov zaskočilo, že im tento rok hrozia postihy za nedostatočnú hygienu pre zamestnancov. Firmy o povinnosti buď nevedia, alebo sa situáciou nezaoberajú.
Všetci zamestnávatelia najneskôr do konca roka musia uzavrieť zmluvu s jednou z existujúcich pracovných zdravotných služieb, ktoré skontrolujú hygienické podmienky na pracoviskách. Priebežne aktualizovaný zoznam oprávnených firiem nájdete na stránkach Úradu verejného zdravotníctva. V opačnom prípade hrozí firmám pokuta.
Nové povinnosti pre zamestnávateľov priniesol podľa ministerstva zákon o verejnom zdravotníctve, ktorý schválil parlament vlani.
Firmy sa pravdepodobne o túto oblasť budú zaujímať až vtedy, ako ich začnú kontrolovať zamestnanci úradov verejného zdravotníctva.
Koľko firma za prehliadku pracoviska a prípadné preventívne prehliadky pre zamestnancov zaplatí pracovnej zdravotnej službe, bude pravdepodobne závisieť od počtu zamestnancov. Všetky náklady spojené s bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci je povinný uhrádzať zamestnávateľ. Činnosť pracovnej služby preto z najväčšou pravdepodobnosťou nepreplatia zdravotné poisťovne.
Firmám, ktoré si do konca roka nevyberú niektorú z pracovných zdravotných služieb, hrozí podľa ministerstva zdravotníctva pokuta. O jej výške rozhodne Úrad verejného zdravotníctva, podľa zákona o verejnom zdravotníctve ide o postihy od 5000 Sk ***oprava do milióna korún.


Takže kolegovia, zaujímal by ma váš názor, či vôbec niečo takéto registrujete, či sa to týka naozaj každého zamestnávateľa (aj len s jedným zamestnancom). Osobne som názoru, že naša právna legislatíva hraničí s "policajným štátom", kde je porušenie zákona už naozaj všetko, resp. neporušiť ani jeden zákon je nemožné....

Znenie zákona prikladám v prílohe.

*** oprava: pozri prísp. 277:
http://www.porada.sk/549313-post277.html
Pokuta od 50.000,- do milión
Naposledy upravil Monika Kováčová : 15.10.07 at 13:32
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Marína Pozri príspevok

Pokračovanie Marína
5/ Nájdeš dobrú dušu v parlamente, ktorá podá návrh na okamžité zvolanie poslancov zo všetkých kútov Slovenska na okamžité prerokovanie(a aj schválenie) pozmeňujúcich návrhov navrhnutých svojimi voličmi - členmi Porady.

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Evi Tvoj príspevok si dala : Dnes, 03:31 PM Už ubehlo 20 minút. Dosť dlhá doba na zmenu názoru v tejto veci.
Ešte stále si presvedčená,že nájdeš dobrú dušu v parlamente?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Melnick Pozri príspevok
Takže postup vybavovania -môj súkromný recept:

1/ vypleštíš oči ,keď zistíš ,že znova na nás niečo chystajú.
2/ oceníš zlatú dušu ,čo pricapila túto správu.
3/ čakáš a čakáš na ďalšie pokyny.



Môžete dopĺňať ďalšie body - uvítam.
Myslím, že bod 1/ majú už splnený všetci
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

abel Pozri príspevok
Myslím, že bod 1/ majú už splnený všetci
Ja mám všetky štyri body splnené
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

katkaj Pozri príspevok
Ja mám všetky štyri body splnené
Čo však s bodom 5)?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Anja111 Pozri príspevok
Čo však s bodom 5)?

Ten je vzhľadom k vyššie zvýraznenému začiatku, nereálny
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

katkaj Pozri príspevok
Ten je vzhľadom k vyššie zvýraznenému začiatku, nereálny
To som si vydýchla...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Marína Pozri príspevok
1/ vypleštíš oči ,keď zistíš ,že znova na nás niečo chystajú.
2/ oceníš zlatú dušu ,čo pricapila túto správu.
3/ čakáš a čakáš na ďalšie pokyny.



Môžete dopĺňať ďalšie body - uvítam.

Pokračovanie katkaj
4/ odložím na kôpku medzi "nesplnené a hlúpe povinnosti"

Pokračovanie Marína
5/ Nájdeš dobrú dušu v parlamente, ktorá podá návrh na okamžité zvolanie poslancov zo všetkých kútov Slovenska na okamžité prerokovanie(a aj schválenie) pozmeňujúcich návrhov navrhnutých svojimi voličmi - členmi Porady.
1,3,4 Mám splnené, na 5 pracujem a 2 je mimo mojich schopností.....

... všetkým ďakujem za ocenenie, aj keď mám z celej témy veeeľmi zmiešané až choré (mala by som si tú zdravotnú kontrolu zabezpečiť, pretože fakt choré..) pocity...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

bea Pozri príspevok
Prosím, pozri sa na tú prílohu, píšeš Zákon 1242006 ale je to zákon 1262006. Možno si priložila obidva, ale ja tam vidím len jeden. Inak ale je to všetko postavené "na hlavu". Úpne sa mi zježili vlasy!
Tie zákony sú dva. 124 je o BOZP a 126 je zákon o verejnom zdravotníctve.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

áno Kazu, zistili sme... jedno je väčšia bajačina jak to druhé....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick Pozri príspevok
Evi Tvoj príspevok si dala : Dnes, 03:31 PM Už ubehlo 20 minút. Dosť dlhá doba na zmenu názoru v tejto veci.
Ešte stále si presvedčená,že nájdeš dobrú dušu v parlamente?
Majka, Ty si si nevšimla
Marína Pozri príspevok
Nájdeš dobrú dušu
Zdôrazňujem .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ja som už podľa toho zoznamu hľadala pracovnú zdravotnú službu v mojom okolí ale v okruhu 50 km okolo Senice sa mi nepodarilo nakontaktovať ani jednu. Vyzerá to tak, že vyvinuli úsilie aby sa do toho zoznamu dostali ale ešte asi nepracujú, nepodarilo sa mi získať ani len telefónne číslo. Jediná firma o ktorej viem a už robí reklamu svojim službám je BIONORMA Nová Dubnica. Pre mňa ďaleko, kto im bude preplácať cestovné náklady (10,-/km)?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja som hľadala vo svojom okolí (PN) a našla som až jednu.... v NMnV...

Skúsim ich nakontaktovať.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ermon Pozri príspevok
Ja som hľadala vo svojom okolí (PN) a našla som až jednu.... v NMnV...

Skúsim ich nakontaktovať.
A ja som ešte vo svojom okolí nehľadala
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nemáš veľmi na výber: pozri: http://www.uvzsr.sk/index.html a INFORMÁCIE/ OBLASŤ PREVENTÍVNEHO PRACOVNÉHO LEKÁRSTVA/ ZOZNAM FIRIEM OPRÁVNENÝCH VYKONÁVAŤ ČINNOSTI PRACOVNEJ ZDRAVOTNEJ SLUŽBY
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ermon Pozri príspevok
nemáš veľmi na výber: pozri: http://www.uvzsr.sk/index.html a INFORMÁCIE/ OBLASŤ PREVENTÍVNEHO PRACOVNÉHO LEKÁRSTVA/ ZOZNAM FIRIEM OPRÁVNENÝCH VYKONÁVAŤ ČINNOSTI PRACOVNEJ ZDRAVOTNEJ SLUŽBY

Len ide o to že človek nemá čas sa zaoberať takýmito hlúposťami Fakt už chýba aby zamestnávateľ musel podpísať zmluvu s nejakým kaderníckym salónom a jeho zamestnanci by museli chodiť len tam
Mám pocit že v dnešnej dobe práca mzdárky a účtovníčky je veľakrát už o niečom inom a to nehovorím že v tejto dobe modernej techniky musíme potvrdzovať potvrdenia na štyroch papieroch
Mám pocit že ideme desať krokov dozadu........
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ermon Pozri príspevok
Osobne som názoru, že naša právna legislatíva hraničí s "policajným štátom", kde je porušenie zákona už naozaj všetko, resp. neporušiť ani jeden zákon je nemožné....
Nemám čo dodať katkaj, len časť citátu z prvého príspevku....
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Melnick Pozri príspevok
Takže postup vybavovania -môj súkromný recept:

1/ vypleštíš oči ,keď zistíš ,že znova na nás niečo chystajú.
2/ oceníš zlatú dušu ,čo pricapila túto správu.
3/ čakáš a čakáš na ďalšie pokyny.



Môžete dopĺňať ďalšie body - uvítam.
Dajukem pekne za dobru radu este vybavim co pradila KATKAJ a uz budem VELMI VELMI MUDRA.
Mas bodik
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Dobry den, mam este jednu otazku,
nasi zamestnaci kazdy druhy rok chodia na lekarsku prehliadku. Podla Vas to nestaci?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

podľa nás hej, ale podľa stvoriteľov zákona nie. Ale keď sa nemýlim mohol by byť aj tento lekár zmluvný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať