Zavrieť

Porady

benzín a živnostník

človiečik
No mám taký problém, mám klienta ktorý má firemné auto ale má ho až od polovice roka. Predtym pouzival sukromne na podnikatelske ucely. No a neodkladal si blocky na benzin ako kazdy riadny podnikatel, pretoze bol zvyknuty na cestaky, ktore nemusel dokladovat spotrebou. Zakon hovori, ze do nakladov si moze dat max. do vysky spotreby urcenej prepoctom cez technicky preukaz. Ako to teraz spravit, ked si riadne sice viedol knihu jazd ale nema doklady o cerpani k autu (iba niektore). Moze si dat spotrebu na zaklade knihy jazd do nakladov alebo nemoze. No ja som doteraz to robil vzdy tak ze som spotrebu uctoval priamo do nakladov a potom na konci roka som to porovnal s knihou jazd a v pripade ze spotreba podla knihy jazd vysla nizsia tak som mu uznal len na zaklade knihy jazd a ked bola vacsia tak som mu zas uznal vysku blockov. Neviem...


Bod 2.

Klient dal trvaly prikaz na uhradu telefonu ale bohuzial mu to nestrhavali, doplatil to az v roku 2005. Vedie JU. Ovplyvni to rok 2004 alebo to ide ako naklad danovy az do roku 2005? Dakujem
Usporiadat
Bezonmama Bezonmama

Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

Mám otázku, či aj za rok 2006 si môžem ako živnostník uplatniť pri využívaní
súkromn. motorového vozidla základnú náhradu /6,20 Sk/km/.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bezonmama
Mám otázku, či aj za rok 2006 si môžem ako živnostník uplatniť pri využívaní
súkromn. motorového vozidla základnú náhradu /6,20 Sk/km/.
Áno, sadzba sa nemenila.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bezonmama
Mám otázku, či aj za rok 2006 si môžem ako živnostník uplatniť pri využívaní
súkromn. motorového vozidla základnú náhradu /6,20 Sk/km/.
Áno môžeš. Ale daň z motorvých vozidiel by si mal/a mať zaplatené.
0 0
Bezonmama Bezonmama

Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

Chcela by som sa opýtať ešte na základnú náhradu 6,20 Sk.kedy si môže živnostník pri používaní súkromn. mot. vozidla uplatniť amortiz. /1,80 SK/
a zároveň aj 6,20 Sk.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bezonmama
Chcela by som sa opýtať ešte na základnú náhradu 6,20 Sk.kedy si môže živnostník pri používaní súkromn. mot. vozidla uplatniť amortiz. /1,80 SK/
a zároveň aj 6,20 Sk.
Odkiaľ máš 1,80?, v tej náhrade 6,20 je aj amortizácia.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Náhrada 6,20 Sk sa zvýši o 15% pri prívese za osobné cestné MV - ZoCN_§7_ods.2 .
http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...nahradach.html

0 0