Zavrieť

Porady

sprcha kope

ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Poradí mi niekto, v čom by mohla byť zrada?
V kúpelni na chate sme urobili sprchovací kút-celý vykachličkovaný. Mimo tohto priestoru (hneď vedľa toho kúta) je zavesený boiler 20l, pod ním zástrčka. Z neho ide voda cez stenu a vychádza v tom sprchovacom kúte, kde je primontovaná sprcha. Kedˇchytím do ruky tú sprchu a teda s pustenou vodou mám pocit akoby mi v ruke vibrovala, alebo tak pichala.Niekedy aj akoby to koplo.
Nepomôže ani keď je boiler vypnutý z prúdu.
Stretli ste sa s niečim takým, kde by sme mohli hľadať chybu? Dik za rady.
Usporiadat
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Napadlo ma este, doplnte si do rozvadzaca prudovy chranic ak ho tam nemate, pre vas konkretny bojler aj v pripade ze je vsetko v poriadku. Ten ma zabezpecit vypnutie nebezpecneho prudu na 10mA. Co sa tyka revizakov ak im konkretne vec nevysvetlite a tento problem je obcasny nepridu na to a podpisu vam co treba. Uz akukolvek reviziu potrebujete dnes na rozne ucely, bez nej to nejde a ludia tlacia aby to vela nestalo a hned. Revizaci sa potom tak k tomu stavaju. Iste by som si nevolal revizaka o ktorom neviem nic a netlacil by som ho ani casovo ani financne radsie mu pridam a dohovorim podam vsetky moje informacie ap. som mu neustale k dispozicii ale s odstupom.
0 0
demko1 demko1

demko1 je offline (nepripojený) demko1

Cítiť to aj "na sucho" alebo len keď tešie voda? Pre el. okruhy umiestnené v priestoroch s vaňou alebo sprchou musí byť inštalovaný prúdový chránič v rozvodnici. Ak odchádza časť prúdu musí zareagovať a vypnúť prívod elektriny. Všetky kovové časti v kúpelni musia byť pospájané a uzemnené ak prúd prerazí do ktorej koľvek kovovej časti musí tiež byť prerušená dodávka. Je tá sprcha vibračná? nemôže byť chyba v nej? Nezdá sa mi, že by to bol el. prúd ale nepodceňoval by som to môže to byť životu nebezpečné.
1 0
sramo3 sramo3

sramo3 je offline (nepripojený) sramo3

určite zavolaj elektrikára!!!!!
0 0
Peterko1987 Peterko1987

Peterko1987 je offline (nepripojený) Peterko1987

skúste uzemniť bolér
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Buď kopol on elektriku alebo ona jeho ............keď pozerám na dátum - už sa dlho neozval
0 0
kanal kanal

kanal je offline (nepripojený) kanal

mali sme taky problem v bytovke, elektrikar skontroloval uzemnenia ale nepomohlo, nakoniec pospajal medenymi pasikmi vsetko co sa dalo a prestalo to
1 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Keď som býval ešte u svokry,stávalo sa mi pri sprchovaní-stál som v klasickej plechovej vani-že pri dotyku sprchovacej hlavice s uchom som cítil pichnutie.Ostatní problém nemali.No keď som raz išiel večer z práce,zbadal som na nástrešáku nejaké svetielko.Bol tam zlý spoj na jednej svorke zemniaceho vodiča.Po odstránení závady na nástrešáku a uzemnení vane všetko OK.(Že to tak nekopalo svokru )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať