Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnávateľom alebo výpoveď dohodou?

Dobrý deň,prosím Vás, poradíte mi súrne v mojej konkrétnej situácii - ako mám rozviazať pracovný pomer? Čo je lepšie pre mňa najlepšie - Výpoveď daná zamestnávateľom alebo výpoveď dohodou?
U posledného zamestnávateľa som pracovala cca 1,5 roka. Mala som s touto slovenskou firmou uzavretý trvalý pracovný pomer. V apríli 2002 som nastúpila na materskú dovolenku s 1.dieťaťom a ešte počas jej trvania - v júni 2004 - som nastúpila na MD s druhým dieťaťom.
Teraz na začiatku júna sa mi končí 3-ročná materská dovolenka s druhým dieťaťom. U predchádzajúceho zamestnávateľa som ešte stále v evidencii firmy, nedostala som ani výpoveď, ani som nič podobné nepodpisovala. Ževraj som už jedninou osobou -informácii od účtovníčky firmy( a to ešte k tomu na mater.dovolenke), ktorá je v evidencii tejto firmy. Môj zamestnávateľ pokračuje v činnosti pod inou s.r.o.
Pri rozhovore s riaditeľom spoločnosti mi bolo povedané, že nemajú pre mňa adekvátne zamestnanie, adekvátnu pozíciu.
Ako teraz mám postupovať? Nechcem sa s nimi "rozísť" v zlom, ale ani "vybabrať" so sebou. Pokúsiť sa dohodnúť so zamestnávateľom na výpovedi danej zamestnávateľom alebo výpoveď dohodou?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

calgary Pozri príspevok
dôvod aj na § 68???? neviem, neviem....
Hovorím o menej závažnom porušení prac. disciplíny, nie závažné porušenie pre okamžitú výpoveď.

Hoci je to relatívne. Ak by to bolo v charaktere práce, a mali by ste to v prac poiradku, že neuposlúchnutie príkazu nadriadené by sa považovalo za hrubé porušenie, tak by bolo možné skončiť aj podľa § 68. Napr. pri určitých povolaniach neuposlúchnutie príkazu môže byť naozaj veľmi závažná vec - napr. v bani, u polície a pod. Takže treba to posudzovať vzhľadocm k charakteru práce.
0 0
calgary calgary

calgary je offline (nepripojený) calgary

Chobot Pozri príspevok
Hovorím o menej závažnom porušení prac. disciplíny, nie závažné porušenie pre okamžitú výpoveď.

Hoci je to relatívne. Ak by to bolo v charaktere práce, a mali by ste to v prac poiradku, že neuposlúchnutie príkazu nadriadené by sa považovalo za hrubé porušenie, tak by bolo možné skončiť aj podľa § 68. Napr. pri určitých povolaniach neuposlúchnutie príkazu môže byť naozaj veľmi závažná vec - napr. v bani, u polície a pod. Takže treba to posudzovať vzhľadocm k charakteru práce.
bohužiaľ, nemáme to nikde vymedzené, čo je hrubé porušenie....
tááákže z toho nič nebude
ďakujem za odpovede, niečo si z toho určite vyberiem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať