Zavrieť

Porady

"Starsi" student

Prosim poradte mi aku zmluvu alebo dohodu urobit s 27-rocnym vysokoskolskym studentom - denne studium - do 30.6.2005, /okrem prac. zmluvy na nizsi uvazok/, ktory pre nas bude vykonavat prace po veceroch, alebo cez sobotu a nedelu, /urcite to prekroci hranicu 300 hodin/, islo by o programatorske prace a prijem bude pravdepodobne nepravidelne vysoky - niektory mesiac mozno iba 1.000 Sk a v inom mesiaci aj viac ako minimalna mzda, teda viac ako 6.500 Sk. Takze DOBPS mi tu neprejde. Zaujima ma ma typ zmluvy, s ohladom na odvody do ZP a dan. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macko je offline (nepripojený) macko

    macko
    V súlade so zákonom o rodinných prídavkoch a aj o priznaní daňového bonusu sa študent považuje študent denného štúdia do veku 26 rokov.
    v Tvojom prípade by som s takýmto študentom urzatvorila dohodu o vykonaní práce raz za čas, keď jeho predpokladaná odmena dosiahne 6490,- Sk. Do dohody si vymsli nejakú činnosť ( maľovanie, kosenie trávnikov, .....). V prípade, že odmena presiahne sumu 6500.- Sk je potrebné zraziť zdravotné poistenie 14% zo mzdy a 19% dane .

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Janca
    Prosim poradte mi aku zmluvu alebo dohodu urobit s 27-rocnym vysokoskolskym studentom - denne studium - do 30.6.2005, /okrem prac. zmluvy na nizsi uvazok/, ktory pre nas bude vykonavat prace po veceroch, alebo cez sobotu a nedelu, /urcite to prekroci hranicu 300 hodin/, islo by o programatorske prace a prijem bude pravdepodobne nepravidelne vysoky - niektory mesiac mozno iba 1.000 Sk a v inom mesiaci aj viac ako minimalna mzda, teda viac ako 6.500 Sk. Takze DOBPS mi tu neprejde. Zaujima ma ma typ zmluvy, s ohladom na odvody do ZP a dan. Dakujem.
    A prečo by ti DoBPŠ nemalo prejsť? Veď je to ideálny prípad na DoBPŠ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.