Zavrieť

Porady

Kupujem zabehnutú sro - na čo si mám dať pozor

človek čo opustil Poradu.
Milí kolegovia,
kupujem zabehnutú sro,zaregistrovanú na trhu 3 roky. Potrebujem Vaše rady, na čo si mám dať pozor, v čom by mohli byť skryté nástrahy,ktoré zatiaľ nepoznám,ale..............
Vopred Vám ďakujem za každú pripomienku,každú radu.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kačena I. Pozri príspevok
Podobný problém... Nová s.r.o. založena v 02/06. Spravený malý obrat, väčšie náklady a v 07/06 bola predaná. Moja otázka: Nový majiteľ "chce začať s nulou" Ide to spraviť tak, že pri vklade 200 000 a strate 150 000 Sk, vyplatí 50 000 Sk nový majiteľ predchádzajúcemu a začína účtovať od "nuly", alebo sa musia prevziať skutočné stavy účtov ku dňu prevodu s.r.o. a v tom pokračovať?
V účtovníctve musíš pokračovať so stavmi účtov aké si prevzala. Zmena majiteľa neovplyvní skutkový stav účtovníctva.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 21.05.07 at 10:03
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Melnick Pozri príspevok
Však som Ťa tu čakala,že sa ozveš,necháš na seba čakať ako kočka na prvom rande.
Ja sa nerad ozyvam do veci, s ktorymi nemam osobne skusenosti, alebo do nich nevidim. Zabehnutu firmu som nekupoval, ak by som mal k tomu len tak nieco tarat, tak radsej neporadim nic.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Melnick Pozri príspevok
Lukratívne miesto v BA. Ináč sa nedalo.
Este k tomu lukrativnemu miestu - snad mas prehlad a vies co kupujes. Ale ja osobne by som vela sa miesto neplatil. Teraz vznika mnozstvo business centier v Bratislave a s kancelariami na dobrom mieste nie je problem. Treba si asi najprv zvazit, co je to vlastne dobre miesto. Napr. vel arenomovanych reklamnych agentur, realitiek a pod. sa najprv hrnulo do absolutneho centra kvoli prestizi, a teraz sa stahuju vsetci na periferiu kvoli tomu, ze klienti nemali kde parkovat. Ked tak par Vasim klientom odtiahnu auto, mozete im robit prve - posledne, pojdu od Vas prec.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jasné misomiso,ale to sú predajné priestory. Nie kancelária.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aha - ja som myslel, ze ide o uctovnu firmu...
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Ja by som si preverila pohľadávky a hlavne záväzky. Taktiež si treba pozorne prečítať všetky zmluvy a v neposlednom rade si prever, či nemajú voči sebe nejaké daňové kontroly, ktoré nevyzerajú ružovo. Samozrejme kuknúť závierky za pár rokov dozadu, spolu s analýzou hlavnej knihy.
Prever si, či činnosti, ktoré vykonávajú majú aj v OR.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Len prikladám skoro po 3 rokoch info pre všetkých, ktorí sa báli spolu so mnou, keď sa kupovala zabehnutá s.r.o. Našťastie sa nevyskytli žiadne problémy,ba naopak. K salónu, ktorý bol kúpený pribudol ďalší.

Hodím sem link, ibaže neviem,či to nie je reklama, ak áno tak mi dajte rýchlo echo - vymažem.

http://www.ratafak.sk/pro-look/

firma sa nevolá ratafak, ale........
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

[QUOTE=Melnick;1403930]Len prikladám skoro po 3 rokoch info pre všetkých, ktorí sa báli spolu so mnou, keď sa kupovala zabehnutá s.r.o. Našťastie sa nevyskytli žiadne problémy,ba naopak. K salónu, ktorý bol kúpený pribudol ďalší.

Treba aj aj trochu šťastia v živote
Prajem hodne úspechov
Dáša
2 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Prečítala som si celú tému, bolo to napínavé, a teším sa , že to dobre dopadlo. Prajem veľa úspechov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Melnick Pozri príspevok
Len prikladám skoro po 3 rokoch info pre všetkých, ktorí sa báli spolu so mnou, keď sa kupovala zabehnutá s.r.o. Našťastie sa nevyskytli žiadne problémy,ba naopak. K salónu, ktorý bol kúpený pribudol ďalší.

Hodím sem link, ibaže neviem,či to nie je reklama, ak áno tak mi dajte rýchlo echo - vymažem.

http://www.ratafak.sk/pro-look/

firma sa nevolá ratafak, ale........
Chces trocha kritiky? Chaoticka stranka, stravil som tam 30 seknund, neprisiel som na to, na co sluzi, ako typicky uzivatel netu sa tam nemam chut uz nikdy vratit...
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
bol tu spomenuty link na ratafaka a kritika na web stranku.

Ja len dufam, ze ratafak ti dava proviziu za to, ze mu robis reklamu.
Pretoze to je jedine, preco by som ja mal svoj biznis na ratafakovi.!! (moj nazor) ... no offence, please

po druhe, mam zo stranky dojem, ze nerobis svoju pracu, ale zivis sa ratafakovinami. Ten cennik mi na tu stranku jednoducho nepasuje. Kto robi tie nechty? ratafak alebo ty? nerozumiem... a asi ani bezny navstevnik hladajuci na internete.

ak ti neplati ratafak za reklamu tak preco ho zivit?

za dalsie.: preco na originalnej stranke firmy nie je aspon taka prezentacia ako na ratafakovi?

preco pisem? len tak odventilovat sa vidiac ratafakoviny, a dovod? pretoze nikto novy, ktory prvy krat nasiel takuto stranku nekupi tvoje sluzby. toboz najst takuto stranku bude umenie.

pekny den,
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Súhlasím. Tiež nechápem, prečo sa pri názve firmy objaví raťafák- neznie to moc lahodne môjmu uchu aj keď postavičku z relácie som mala celkom rada. Idem skúmať a riešiť.
No s tým, že sa nevieš zorientovať čo je predmetom firmy ProoLook zas až tak moc nesúhlasím. Ale aj toto môže byť vnímané ako reklama firmy P.....k. Sú tam dve videá a môžeš si pozrieť aj vybavenie salónu.
Ale to len na okraj. Podstatné čo bolo mojim cieľom oznámiť ,je to že sa neobjavili žiadne problémy .
PS: Aj tak vďaka za názor. Tak negatívny, ako aj pozítívny vždy trocha posunie dotknutého dopredu .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj - aha vy robite nechty? Lebo hore je "Kto sme, co sme" a tam je profil nejakeho dost trapneho webu, ktory sa tvari ako pupok sveta, o nechtoch ani zmienka. Myslis, ze ta tam niekto najde?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso Pozri príspevok
Chces trocha kritiky? Chaoticka stranka, stravil som tam 30 seknund, neprisiel som na to, na co sluzi, ako typicky uzivatel netu sa tam nemam chut uz nikdy vratit...
Joj, vidíš, zdanie klame. Ja som z tej stránky uveličená, ešte viac zo salónu, ale najviac z odvedenej práce personálu. Mám nechty na nohách a na rukách ako nikdy pred tým, a to som vyskúšala všetky dostupné salóny v zahraničí. Práca minimálne rovnako kvalitná a v mojej peňaženke menší vietor.
Nie je nad osobné poznanie......
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danila Pozri príspevok
Joj, vidíš, zdanie klame. Ja som z tej stránky uveličená, ešte viac zo salónu, ale najviac z odvedenej práce personálu. Mám nechty na nohách a na rukách ako nikdy pred tým, a to som vyskúšala všetky dostupné salóny v zahraničí. Práca minimálne rovnako kvalitná a v mojej peňaženke menší vietor.
Nie je nad osobné poznanie......
A to som od Teba Dani chcela , /ale naozaj/ , počuť kritiku. "Salón je v plienkach " a snahou majiteľky je služby vylepšovať a vylepšovať. Naozaj, to nie sú iba predvolebné "tliachaniny".
Naposledy upravil Melnick : 20.05.10 at 18:18
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misomiso Pozri príspevok
Joj - aha vy robite nechty? Lebo hore je "Kto sme, co sme" a tam je profil nejakeho dost trapneho webu, ktory sa tvari ako pupok sveta, o nechtoch ani zmienka. Myslis, ze ta tam niekto najde?
100% súhlas. Stránka je zavesená na nete už dobrú chvíľu, no ja som sa tam bohužiaľ dostala až teraz, za čo sa hanbím - teda na tú stránku a poviem Ti misomiso, že keď som na nete vyhľadávala nechtové štúdiá - zobrazilo sa mi 10 strán nechtových štúdií ale to "xy" čo som ja chcela nájsť som na prvých 4 stránkach nenašla a znechutená som to"zabalila".
Predsa nový klient nemôže vedieť hneď názov štúdia a preto táto reklama salónu asi fakt moc nepomáha. Ten, kto vie presne že má hľadať xy salón už s ním asi má osobnú skúsenosť a reklama mu slúži na dve veci: na h.... a na h....!

Vďaka za Vaše názory.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A preco nemate vlastnu stranku ??
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
misomiso Pozri príspevok
A preco nemate vlastnu stranku ??
maju vlastnu stranku. treba sa preklikat. Ale z prezentacie a podla ohlasov si robia dobru reklamu sami sebe.
co sa tyka webu, no ,.... trpezlivost ludia... na vsetko pride cas. ak ma ich web vyzerat v buducnosti ako je ich salon teraz tak to bude super s velkym S.
Kazdy biznis je proces postupneho zlepsovania den co den. O nich sa netreba strachovat ze preziju. Sledujme ako rastu a ucme sa mi ostatny.
Vela zdaru, dobre ste zacali!!!

pekny den
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misomiso Pozri príspevok
A preco nemate vlastnu stranku ??
Ja viem, že do reklamy sa oplatí /niekedy / investovať, ale aj na to príde čas a bude vlastná stránka. Momentálne je to aj o financiách - tie investície do salónu neboli zanedbateľné. Kreslá ako vidíš na prezentácii u nás nedostaneš. Čakali sme na ne 1/2 roka - išli s Kanady. Niekedy som mala pocit, že dorazia unavené a po vlastných.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Treba vyhodiť smerovku a vrátiť sa k pôvodnej téme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať