Zavrieť

Porady

Štúdium architektúry

Mili poradaci, hlavne ti, co ste ARCHITEKTI. Poradte. Mam dceru, ktora chce studovat architekturu - interierovy dizajn. Je vynikajuca ziacka - osmacka. A tiez ma velmi dobre vysledky v ZUŠ - tento rok robi absolv. pracu. Nevieme sa rozhodnut, ci si ma po 9. rocniku zvolit SUPŠ alebo gymnazium? Co myslite? Kde ju lepsie pripravia na študium architektury?
P.S.: Netusite, aku uroven ma umelecke gymnazium Michala Kovaca na Mladeznickej ulici v Banskej Bystrici? A su este vobec nejake ine umelecke gymnazia na Slovensku? A ich uroven? Na webe som okrem tohto uz nic nenasla.
Vdaka za info.
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tiež si myslím,a patrí to aj zadávateľovi témy,že základy stavbárčiny tu treba.Podľa mňa je pre začiatok najlepšia SPŠ stavebná.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na Stavebnej fakulte hlavne prvé dva až tri ročníky zvládnu ľahšie gymnazisti, ako ľudia z odborných škôl.Hlavne matematiku, fyziku, ... Vo vyšších ročníkoch majú určitú výhodu priemyslováci.
Priemyslovky vychovávajú žiaka pre prax. Ja ich osobne kvalifikujem ako vyššie štádium učňovky.
Naproti tomu človek po absolvovaní gymnázia získa kvalitnejšie všeobecné vzdelanie spolu s cudzími jazykmi.
Je to úplne iná úroveň. Aj pri umeleckých smeroch je všeobecný záber vedomostí veľmi dôležitý. Je na čo naviazať.
To sa na priemyslovke nedá získať.
Dnes sa už nerobia na architektúru talentové skúšky z kreslenia?
Viem o ľuďoch, ktorí sa spamätali v treťom ročníku na gymnáziu, nechávali sa pripraviť rok akad. maliarmi pred skúškami.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať