Zavrieť

Porady

Hotovostny pokladnicny blok z roku 2004 a DPH

vcera t.j. 31.1.2005 (po podani priznania DPH za december) sa vynoril pracovnik a priniesol na zuctovanie hotovostny pokladnicny blok na nezanedbatelnu sumu z decembra roku 2004. co teraz s nim? zuctovat DPH do januara a naklad do roku 2004 (podvojne uctovnictvo, sro), alebo spolu s januarovym priznanim DPH podat opravne hlasenie DPH za december a zaplatit o hodnotu DPH na blocku menej a naklad zauctovat do decembra, alebo nejako este uplne inak? vdaka vopred za rady.
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Zastavam nazor - naklad r. 2004 a aj dodatocne DPH za 12/2004. Danova poradkyna mi totiz povedala, ze blocky z ERP musia ist do DPH vzdy za to obdobie, ktoreho sa to tyka, pretoze blocky mame k dispozicii hned - je len na zamestnancovi, ze nam ho neodovzdal vcas!!! Musim si to vraj vo firme zariadit tak, aby tie blocky boli davane vcas. Len u faktur si to obdobie mozem posunut - podla obdrzania danoveho dokladu. )))

Vdaka tomuto vyjadreniu auditorky - danovej poradkyne som opravovala DPH za 3 mesiace ako blba - lebo som tiez uplatnovala odpocet DPH az vtedy, ked som mala blocek z ERP obdrzany, teda aj zauctovany. AJ tak si vsak myslim, ze zalezi len na danovakovi, ktory pride na kontrolu, ako sa k tomu postavi. (
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať