Zavrieť

Porady

RZZP - samoplatitel a zamestnanec

Prosím o radu, máme zamestnancov ktorí počas roka 2006 boli samoplatitelmi (dobrovolne nezamestnaní) a potom zamestnancami. V čase ked boli samoplatitelmi, nemali žiaden príjem ale len niektorí z nich si platili ZP a takisto len niektorí z nich presiahli ako zamestnanci max.vymer.základ v jednom mesiaci. Takže sa vlastne jedná o tieto skupiny:
1. dobrovolne nezamestnaný bez príjmu platil ZP potom ako zamestnanec neprekročil max.vymer.základ
2. dobrovolne nezamestnaný bez príjmu platil ZP potom ako zamestnanec prekročil max.vymer.základ
3. dobrovolne nezamestnaný bez príjmu neplatil ZP potom ako zamestnanec neprekročil max.vymer.základ
4. dobrovolne nezamestnaný bez príjmu neplatil ZP potom ako zamestnanec prekročil max.vymer.základ
V ktorých prípadoch je povinnosť urobiť ročné zúčtovanie a kedy ho môže urobiť zamestnávateľ? Tí ktorí si ako dobrovolne nezamestaní neplatili ZP budú musieť doplatiť cez ročné zúčtovanie?
Ďakujem
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

takže presne takto to aj mám, len sa mi nepozdáva, že keď si mal samoplatiteľ platiť 634/mesačne (ale neplatil), teraz v RZ mi vyšiel nedoplatok 966,- mesačne, či je to dobre.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
takže presne takto to aj mám, len sa mi nepozdáva, že keď si mal samoplatiteľ platiť 634/mesačne (ale neplatil), teraz v RZ mi vyšiel nedoplatok 966,- mesačne, či je to dobre.
skúste niekto, dík
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak ako samoplatiteľ nemal príjem, tak za uvedené obdobie mi vyšiel nedoplatok 3697 SK (+- pár korún).
Ručne počítané takto
Min.základy spolu : 6900/31*16+6900*5+ 6900/31*10 = 40288
krát koeficient 0,6553 : 26401
14% 3697
Vyplnenie, ako napisal helas.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

dakujem

a este:
bol časť roka zametstnaný príjem 225 800 nepresiahol max
časť dobrovolne nezamestnaný a platil si
a 1 mesiac na dohodu za 22000

mal si robiť RZ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pravdepodobne áno - závisí ako dlho bol dobrovoľne nezamestnaný, ak menej ako cca 6,5 mesiaca, tak musí robiť RZZP - lebo v čase kedy bol samolatiteľom jeho úhrn príjmov presiahol 1/2 úhrnu minimálnych miezd.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

on bol
zamestnaný príjem 162 250
2 dni dobrovolne nezamestnaný príjem 0
zamestnaný na dohodu príjem 21 600
zamestnaný príjem 63 600
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zamestnanie na dohodu nie je pre ZP zamestnanie. Tú dohodu mal kedy -počas zamestannia ? Potom do RZZP nevstupuje.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Jana Motyčková Pozri príspevok
Zamestnanie na dohodu nie je pre ZP zamestnanie. Tú dohodu mal kedy -počas zamestannia ? Potom do RZZP nevstupuje.
nie dohodu mal mimo zamestnania
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

alex1 Pozri príspevok
on bol
zamestnaný príjem 162 250
2 dni dobrovolne nezamestnaný príjem 0
zamestnaný na dohodu príjem 21 600
zamestnaný príjem 63 600
Keďže dohodu mal mimo obdobia kedy bol zamestnancom, tak asi nebol iba 2 dni dobrovoľne nezamestnaný. Napíšte radšej presné dátumy.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

takže
01-08/06 zamestnanie 162 tis
09/06 zamestnanie na dohodu
01.10.-15.10. dobrovolne nezamestnaná
16.10. -31.12 zamestnanie 63 tis
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo S, 2xSA, a 1xSC treba vyplniť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V prvom rade ako samoplatiteľ mala byť od 1.9. do 15 .10.. RZZP robi musí. Tlačivo S+2xSA+SC. Na SC dá dobu od 1.9. do 15.10.. Do C06 dá príjem na dohodu za september.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Jana Motyčková Pozri príspevok
V prvom rade ako samoplatiteľ mala byť od 1.9. do 15 .10.. RZZP robi musí. Tlačivo S+2xSA+SC. Na SC dá dobu od 1.9. do 15.10.. Do C06 dá príjem na dohodu za september.
ano, práve mi priniesla doklad, že bola samoplatitel od 01.09.-15.10.06
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať