Zavrieť

Porady

DPH zo služby v zahraničí

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Spoločnosť z ČR nám poskytla reklamné služby, ktoré boli poskytnuté v ČR, pretože tam bola reklama aj umiestnená. Fakturovali nám cenu bez DPH.
Je potrebné vykonať samozdanie, keď služba bola poskytnutá v ČR. Ďakujem.
Usporiadat
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás chcem sa uistiť či treba danu službu prijatú z EU samozdanit alebo nie. Je to služba za pranie bielizne z PL na SR, obaja su platcovia. Poliaci vystavili fa bez Dph.
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Prosím poradiť :
Platiteľ DPH fakturuje reklamnú a propagačnú činnosť počas Autosalónu na území SR, platiteľovi DPH v členskom štáte EÚ.
Má byť fakturácia s DPH - prosím vysvetliť.
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás neviete poradiť?


Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás chcem sa uistiť či treba danu službu prijatú z EU samozdanit alebo nie. Je to služba za pranie bielizne z PL na SR, obaja su platcovia. Poliaci vystavili fa bez Dph.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Dobrý večer, chcem sa uistiť, či som správne pochopila to, čo som si prečítala k tejto téme. Niektoré odpovede boli ešte z roku 2007 a tak nevie, či tam nebola nejaká zmena.

Dostala som českú faktúru za prenájom webu. Obaja sme platcovia DPH. Faktúra je vystavená s DPH. Miestom dodania je ČR.
- Správne som pochopila, že miesto dodania sa môže určiť, buď ČR alebo SR?
- Túto faktúru zaúčtujem ako 518/321 a sumu uvediem celú aj s DPH?
- V daňovom priznaní túto daň neodpočítam?
- Ak chcem môžem ju žiadať od finančného úradu v ČR?
- Vystavujem doklad reverse charge, samozdaňujem alebo nie?
ďakujem za odpovede.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa uistiť, či som správne pochopila to, čo som si prečítala k tejto téme. Niektoré odpovede boli ešte z roku 2007 a tak nevie, či tam nebola nejaká zmena.

Dostala som českú faktúru za prenájom webu. Obaja sme platcovia DPH. Faktúra je vystavená s DPH. Miestom dodania je ČR.
- Správne som pochopila, že miesto dodania sa môže určiť, buď ČR alebo SR?
- Túto faktúru zaúčtujem ako 518/321 a sumu uvediem celú aj s DPH?
- V daňovom priznaní túto daň neodpočítam?
- Ak chcem môžem ju žiadať od finančného úradu v ČR?
- Vystavujem doklad reverse charge, samozdaňujem alebo nie?
ďakujem za odpovede.
Prosím poraďte
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás chcem sa uistiť či treba danu službu prijatú z EU samozdanit alebo nie. Je to služba za pranie bielizne z PL na SR, obaja su platcovia. Poliaci vystavili fa bez Dph.
Prosím Vás neviete mi niekto poradit je to este podla DPH za rok 2009, mne to vychádza, ze by to mal byt paragr.15 ods.1 cize miesto dodania je sidlo dodavatela sluzby.
0 0
renkulka renkulka

renkulka je offline (nepripojený) renkulka

Prosím, neviete niekto. Slovenský platca DPH fakturuje slovenskému platcovi DPH práce na nehnuteľnosti v ČR. Fakturuje to bez DPH, §16. Je povinný sa tento dodávateľ zaregistrovať v ČR a tam odviesť DPH? Alebo kde sa tá DPH objaví? Ďakujem.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Čítam tu už asi 1 hodinu, ale nie som si istá, či rozmýšlam správne. Mám taký problém:
Firma dodáva do ČR zvršky, fa je bez DPH, v ČR sa robí samozdanenie. Avšak boli potrebné na zvrškoch nejaké opravy, ktoré sa urobili v ČR a následne nám ich prefakturovali s českou DPH. Ja tieto viacnáklady potrebujem prefakturovať slovenskej firme, keďže oni spôsobili to, že sa museli opravovať zvršky.

Keďže českú DPH neodpočítavam v daňovom priznaní, nerobím samozdanenie, v akej sume fakturujem ďalej náklady slovenskej firme - v českej sume bez DPH, alebo s DPH?

Je pravda, že pre mňa je náklad celá suma s DPH a DPH, ktorú na túto sumu pripočítam v podstate ja odvediem, a slovenská fi mi ju zaplatí, takže o nič neprídem.
Uvažujem správne?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

paťuška Pozri príspevok
Čítam tu už asi 1 hodinu, ale nie som si istá, či rozmýšlam správne. Mám taký problém:
Firma dodáva do ČR zvršky, fa je bez DPH, v ČR sa robí samozdanenie. Avšak boli potrebné na zvrškoch nejaké opravy, ktoré sa urobili v ČR a následne nám ich prefakturovali s českou DPH. Ja tieto viacnáklady potrebujem prefakturovať slovenskej firme, keďže oni spôsobili to, že sa museli opravovať zvršky.

Keďže českú DPH neodpočítavam v daňovom priznaní, nerobím samozdanenie, v akej sume fakturujem ďalej náklady slovenskej firme - v českej sume bez DPH, alebo s DPH?

Je pravda, že pre mňa je náklad celá suma s DPH a DPH, ktorú na túto sumu pripočítam v podstate ja odvediem, a slovenská fi mi ju zaplatí, takže o nič neprídem.
Uvažujem správne?
Nie je mi jasne preco je na tej fa ceska dph, lebo ak by to refakturovali, tak by to malo byt bez dph, lebo miesto dodania je 15/1. ak to povazovali za prechodne polozky tak to malo byt fakturovane v sume s dph ale nemala tam byt vycislena lebo ju uz neodvadzaju.Vy by ste sa asi mali spravat ako oni lebo ste tiez medziclanok.Ako to mate zmluvne dohodnute.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Taktiež sa domnievam, že faktúra mala byť bez českej DPH.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

ALBO Pozri príspevok
Nie je mi jasne preco je na tej fa ceska dph, lebo ak by to refakturovali, tak by to malo byt bez dph, lebo miesto dodania je 15/1. ak to povazovali za prechodne polozky tak to malo byt fakturovane v sume s dph ale nemala tam byt vycislena lebo ju uz neodvadzaju.Vy by ste sa asi mali spravat ako oni lebo ste tiez medziclanok.Ako to mate zmluvne dohodnute.
Oni nám fakturovali svoje náklady spojené s opravou zvrškov, ktoré oni následne kompletujú na obuv. Preto nám ich prefakturovali, lebo zvršky, ktoré sme im dodali neboli správne ušité, alebo mali nejaké vady. Na túto sumu naúčtovali DPH.
Keďže nám ich šije istá dielňa, chceme prefakturovať tieto náklady im, lebo svoju prácu odviedli zle.
A tu mám dilemu, či pri prefakturácii brať českú sumu s daňou alebo bez nej. Môj náklad je totiž suma s českou DPH, ktorú si nemôžem odpočítať.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Slovenská firma neplatca DPH prijme službu od poľskej firmy. Jedná sa o hosťovanie na Web. Slov. firma by sa mala registrovať podľa § 7 a a z tejto služby odviesť DPH. Keďže služba už prebehla a vlastne by sa klient registroval neskoro,
mohla by poľská strana vystaviť fa s DPH as takto tú registráciu obísť? Tak to totiž poľská strana navrhla.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

nestretliste sa s podobným problémom?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Skúsenosti nemám, ale pokiaľ objem služby nepresiahol 49790 € (§ 4 ods. 1), môže DPH vyfaktúrovať poľská strana. Po správnosti aj mala, nakoľko ste neni plátca DPH. (§ 7 hovorí len o objeme tovaru nad 13941,45 €)
1 0
JulkaT JulkaT

JulkaT je offline (nepripojený) JulkaT

Dobrý deň. Aj ja by som potrebovala poradiť, čo sa týka služby dodanej z EU.
Slov. spoločnosť si objednala službu (pod slov. IČ DPH) - predĺženie licencie na používanie mailových schránok pre svojich zamestnancov od tal. spoločnosti (tal. IČ DPH), ktorá im spravuje server. Dátum objednávky bol 30.3.2010. Licencia sa predĺžuje každoročne a tento rok platí od 25.4.2010 do 24.4.2011. Talianska spoločnosť vystavila faktúru 31.3.2010 a tiež dodací list s dátumom tiež 31.3.2010. Kedy sa uskutočnilo dodanie služby v tomto prípade a v ktorom období je slov. spoločnosť povinná toto dodanie služby samozdaniť? Ďakujem za odpoveď.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Deň dodania služby do krajím EU je dňom daňovej povinnosti. Podľa zadania by to mal byť deň 25.4.2010. Dá sa komunikovať s talianskym partnerom, či by opravil faktúru? Ak nie, dodací list je s dátumom 31.3.2010, tak platí dané.
0 0
JulkaT JulkaT

JulkaT je offline (nepripojený) JulkaT

Vďaka za rýchlu odpoveď. Aj podľa mňa by to mal byť 25.apríl a žiadala som aj opraviť dátum vystavenia fa, ale nechcú. Takže v danom stave je to 31. marec, aj keď sme im ten dátum nepotvrdili?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Dodací list by mal byť v súlade s licenčnou zmluvou. Čo už? Čím zdôvodňujú neochotu? Asi už majú odovzdané daňové priznanie?
0 0
efka23 efka23

efka23 je offline (nepripojený) efka23

žena
Ahojte, prosím poraďte mi som nováčikom v DPH a naša firma sa zúčastnila výstav v ČR a Nemecku. Vystavené faktúry - ČR -účasť na výstave a Nemecko prenájom plochy, stánok atď obsahujú DPH a neviem, či dobre chápem, že do nákladov dám celú sumu aj s DPH a túto si nebudem uplatňovať. Dík!!
0 0
efka23 efka23

efka23 je offline (nepripojený) efka23

žena
posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať