Zavrieť

Porady

inventarizácia sociálneho fondu

Prosím Vás o radu či sa musí rovnať stav účtu 472 a 221 bankovým výpisom ku 31.12.2004/ku dňu uzávierky/?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja by som na účet SF vôbec neotvárala v banke. Nie je to povinnosť. Potom si to ľahšie cez pokladňu dáš do poriadku. A nestrácaš zbytočne poplatky za účet.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    majuska
    Prosím Vás o radu či sa musí rovnať stav účtu 472 a 221 bankovým výpisom ku 31.12.2004/ku dňu uzávierky/?
    Za odpoveď vopred ďakujem.
    nie nemusi

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    určite sa ti nebude rovnať, nakoľko banka si účtuje poplatky a tým pádom máš na účte menej ako v knihe SF, prípadne na 472

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Pokiaľ si dobre pamätám na časy, kedy som viedol sociálny fond na bankovom účte, tak banka poplatky z tohoto účtu preúčtovavala na hlavný účet, čiže na podúčte sociálneho fondu bolo vždy toľko peňazí, koľko sa za príslušné obdobie do soc.fondu odviedlo. To robila VUB. Či tak postupovali aj iné banky, to neviem.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Áno robia to automaticky z účtu SF, ale stačí ísť do banky a požiadať, aby sa všetky poplatky sťahovali z hlavného účtu a nie z účtu sociálneho fondu. Mne to robila takto Tatrabanka tiež a nebol problém to zmeniť.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    dokonca si pamätám na to že ak bol ten účet vedený ako sociálny tak žiadne poplatky banka nebrala... takže sa vlastne rovnal

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Keď som si založila osobitný účet v TB, tak mi asi 2 mesiace strhávali rôzne poplatky z tohto účtu, čo sa mi nepáčilo a tak som sa spýtala či by to nebolo možné strhávať z hlavného účtu.

    inventarizácia sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.