Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vzniká, pretože už aj doba RD a MD sa počíta ako odpracovaný čas pre účely získania 3 rokov.
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

tak ďakujem Vám pekne, potešili ste ma.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ALEXOLIVER Pozri príspevok
dobrý deň, chcela by som sa spýtať na podporu v nezamestnanosti. Ak som to pochopila správne, musia byť odpracované aspon 3 roky. V pracovnom pomere som od roku 2001, avšak nesplňam podmienku opracovania troch rokov, lebo som bola na materskej dovolenke a následne rodičovskej dovolenke v pracovnom pomere pokračujem od 4/2009. Teda ak ukončím pracovný pomer k 30.6.2010 nárok na podporu v nezamestnanosti mi nevzniká?
ak sa zaeviduješ od 1.7.2010 rozhodujúcim obdobím pre výpočet výšky podpory bude obdobie od 1.6.2007-30.6.2010. Z tohto obdobia odpočítaš dni kedy si bola na MD a RD. Podľa toho čo píšeš bude podkladom pre výpočet dávky obdobie od 04/2009 - 30.6.2010. Spočítaš všetky VZ z tohto obdobia, vydelíš počtom dní tohto obdobia * 50% a zistíš aký budeš mať denný VZ * počet dní v mesiaci.
0 0
laborcode laborcode

laborcode je offline (nepripojený) laborcode

Dobry den, momentalne som na RD, bez zamestnania. PP mi skoncil 31.12.2009, pocas cerpania RD, trval viac ako 5 rokov. Odkedy by som sa mala prihlasit ako dobrovolny platca poistenia v nezamestnanosti, aby mi vznikol narok na podporu v nez., ak si nenajdem pracu po RD, ktora mi konci v oktobri 2011. Mozno sa pytam predcasne, ale nerada by som bola, keby som si toto poistenie zacala platit neskoro. Je pre mna vyhodne platit toto poistne z maximalne VZ? Vopred dakujem za odpoved.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

laborcode Pozri príspevok
Dobry den, momentalne som na RD, bez zamestnania. PP mi skoncil 31.12.2009, pocas cerpania RD, trval viac ako 5 rokov. Odkedy by som sa mala prihlasit ako dobrovolny platca poistenia v nezamestnanosti, aby mi vznikol narok na podporu v nez., ak si nenajdem pracu po RD, ktora mi konci v oktobri 2011. Mozno sa pytam predcasne, ale nerada by som bola, keby som si toto poistenie zacala platit neskoro. Je pre mna vyhodne platit toto poistne z maximalne VZ? Vopred dakujem za odpoved.
najneskôr 1.1.2011, ale prihlásila by som sa radšej skôr, nie na den presne. Podla teraz účinného zákona je výhodné z maxima z ktorého vyplácajú podporu (cca 2169eur), resp. o niečo viac, no nie maxima, čo sa zneho rátajú odvody. Totiž nie je to tá istá suma!
1 0
laborcode laborcode

laborcode je offline (nepripojený) laborcode

dakujem za rychlu odpoved, pojdem sa teda radsej prihlasit v dec. tohto roku
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

Dobrý deň chcela by som sa ešte spýtať na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti. K 30.6. mi hrozí výpoveď, keby som si teraz k 20.5. urobila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti pomohlo by mi to k podpore v nezamestnanosti od 1.7.? Viem že sa platia 2% a aký je maximálny VZ? Mám totiž nízku mzdu. A potom ked budem na Úrade práce ešte to musím platiť či už nie?Ďakujem Vám za odpovede.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ALEXOLIVER Pozri príspevok
Dobrý deň chcela by som sa ešte spýtať na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti. K 30.6. mi hrozí výpoveď, keby som si teraz k 20.5. urobila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti pomohlo by mi to k podpore v nezamestnanosti od 1.7.? Viem že sa platia 2% a aký je maximálny VZ? Mám totiž nízku mzdu. A potom ked budem na Úrade práce ešte to musím platiť či už nie?Ďakujem Vám za odpovede.
Maximálna suma ktorú si môžeš dať na poistenie v nezamestnanosti je
2892,12 eur, mesačne sa platí z tejto sumy 57,80 eur.
zdroj : http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...2009-mbm/1474s

A pomôže Ti to k vysokej podpore v nezamestnanosti. Určite sa TI oplatí platiť. A po prihlásení na UP sa môžeš z toho poistenia odhlásiť a tým ho zrušiť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Maximálna suma ktorú si môžeš dať na poistenie v nezamestnanosti je
2892,12 eur, mesačne sa platí z tejto sumy 57,80 eur.
zdroj : http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...2009-mbm/1474s

A pomôže Ti to k vysokej podpore v nezamestnanosti. Určite sa TI oplatí platiť. A po prihlásení na UP sa môžeš z toho poistenia odhlásiť a tým ho zrušiť.
ale skôr by sa mu oplatilo platiť viac mesiacov, za jeden mesiac platenia mu to podporu asi moc nenavýši. alebo sa mýlim?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
ale skôr by sa mu oplatilo platiť viac mesiacov, za jeden mesiac platenia mu to podporu asi moc nenavýši. alebo sa mýlim?
Ale ona je na rodičovskej, a materskej tam by sa mala doba vylúčiť, presne tak ako sa vylúči ked je na PN.
Ale môžem sa mýliť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Ale ona je na rodičovskej, a materskej tam by sa mala doba vylúčiť, presne tak ako sa vylúči ked je na PN.
Ale môžem sa mýliť.
ako vieš že je na rodičovskej?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
ako vieš že je na rodičovskej?
No lebo som čítala jej pár príspevkov a tu to píše http://www.porada.sk/1405106-post560.html , aj čo sa týka DNP
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
No lebo som čítala jej pár príspevkov a tu to píše http://www.porada.sk/1405106-post560.html , aj čo sa týka DNP
aha, lebo v tejto otázke to nepíše ...
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

nie som na rodičovskej, som v pracovnom pomere, takže sa mi to bude zrátavať. Mám však nízku mzdu 332 Eur mesačne, pracujem od 4/09, predtým som bola na rodičovskej dovolenke. Teraz ma zamestnávateľ zaskočil s tou výpoveďou, bola by som si to platila skôr. Tak neviem či jeden mesiac mi pomôže.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ALEXOLIVER Pozri príspevok
nie som na rodičovskej, som v pracovnom pomere, takže sa mi to bude zrátavať. Mám však nízku mzdu 332 Eur mesačne, pracujem od 4/09, predtým som bola na rodičovskej dovolenke. Teraz ma zamestnávateľ zaskočil s tou výpoveďou, bola by som si to platila skôr. Tak neviem či jeden mesiac mi pomôže.
No zvýši sa Ti trošku príjem, asi by bolo výhodnejšie počkať s prihlásením sa na UP na september, kedy by sa rátali 2 roky z troch. A to platenie 3 mesiace by Ti trošku viac navýšilo podporu v nezamestnanosti.
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ďakujem Vám veľmi pekne ste strašne zlaté.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ALEXOLIVER Pozri príspevok
nie som na rodičovskej, som v pracovnom pomere, takže sa mi to bude zrátavať. Mám však nízku mzdu 332 Eur mesačne, pracujem od 4/09, predtým som bola na rodičovskej dovolenke. Teraz ma zamestnávateľ zaskočil s tou výpoveďou, bola by som si to platila skôr. Tak neviem či jeden mesiac mi pomôže.
ešte jedna d§ležitá vec:
ak by si sa zaevidovala na úrade práce až od 1.9.2010, tak za obdobie od 1.7. do zaevidovania sa musíš prihlásiť na zdravotnej poisťovni ako dobrovoľne nezamestnaná osoba a budeš si musieť platiť poistné.
2 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ak by som Vás ešte mohla poprosiť, zamestnávateľ ma viac-menej tlačí do živnosti, takže by som po troch mesiacoch požiadala o nenávratný príspevok. Doplnkové poistenie v nezamestnanosti pritom nevadí? Či to napríklad nebráni priznaniu príspevku. Vôbec neviem v tejto problematike chodiť, študujem tu odušu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ALEXOLIVER Pozri príspevok
ak by som Vás ešte mohla poprosiť, zamestnávateľ ma viac-menej tlačí do živnosti, takže by som po troch mesiacoch požiadala o nenávratný príspevok. Doplnkové poistenie v nezamestnanosti pritom nevadí? Či to napríklad nebráni priznaniu príspevku. Vôbec neviem v tejto problematike chodiť, študujem tu odušu.
No tak to pre teba nie je moc výhodné, čakať do septembra. Lebo nárok na príspevok by si mala až v decembri.
A musíš byť evidovaná na UP minimálne 3 mesiace. Skús prehľadať poradu, je tu veľa o dotáciach z UP príspevkov.
Že nie sme mimo tému.
4 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ok vďaka veľká
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať