Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Dobrý deň. Prešla som si skoro všetky príspevky, ale taký problém som tu nenašla. Ako to bude so zamestnancom, ktorý pracuje u zamestnávateľa 10 rokov. Teraz mu bol priznaný invalidný dôchodok do 75%, ak by dal výpoveď on (zamestnanec) má nárok ná dávku v nezamestnanosti, musí mu plynúť výpovedná doba, alebo môže ukončiť PP bez výpovednej lehoty, čo s odstupným??????????????? Prosím poraďte. Ďakujem a prajem krásny deň :-)
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
piškotka Pozri príspevok
Dobrý deň. Prešla som si skoro všetky príspevky, ale taký problém som tu nenašla. Ako to bude so zamestnancom, ktorý pracuje u zamestnávateľa 10 rokov. Teraz mu bol priznaný invalidný dôchodok do 75%, ak by dal výpoveď on (zamestnanec) má nárok ná dávku v nezamestnanosti, musí mu plynúť výpovedná doba, alebo môže ukončiť PP bez výpovednej lehoty, čo s odstupným??????????????? Prosím poraďte. Ďakujem a prajem krásny deň :-)

Odstupné závisí od toho, z akého dôvodu končí PP. A nárok na podporu má vtedy, ak ide o priznanie ID do 70%. Ak má 75%, potom nárok na podporu nemá.
0 0
niemand156 niemand156

niemand156 je offline (nepripojený) niemand156

Dobry den, po 15 rokoch zamestnania sa budem asi musiet zaradit medzi nezamestnanych, pretoze firma konci. Pravdepodobne dostaneme aj odstupne a preto sa chcem spytat, od kedy budem dostavat podporu v nezamestnanosti?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

niemand156 Pozri príspevok
Dobry den, po 15 rokoch zamestnania sa budem asi musiet zaradit medzi nezamestnanych, pretoze firma konci. Pravdepodobne dostaneme aj odstupne a preto sa chcem spytat, od kedy budem dostavat podporu v nezamestnanosti?
Keď sa prihlásiš na ÚP do 7 dní po skončení PP, tak od nasledujúceho dňa po skončení PP budeš mať nárok na podporu (po dobu 6 mesiacov).
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

niemand156 Pozri príspevok
Dobry den, po 15 rokoch zamestnania sa budem asi musiet zaradit medzi nezamestnanych, pretoze firma konci. Pravdepodobne dostaneme aj odstupne a preto sa chcem spytat, od kedy budem dostavat podporu v nezamestnanosti?
Od prvého dňa zaevidovania sa.
0 0
niemand156 niemand156

niemand156 je offline (nepripojený) niemand156

Dakujem - ste rychli. Uz len na doplnenie - normalne v plnej vyske 50% z VZ aj napriek tomu, ze mi bude vyplatene odstupne?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

niemand156 Pozri príspevok
Dakujem - ste rychli. Uz len na doplnenie - normalne v plnej vyske 50% z VZ aj napriek tomu, ze mi bude vyplatene odstupne?


Áno, odstupné nemá na to vplyv.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Chobot Pozri príspevok
Keď sa prihlásiš na ÚP do 7 dní po skončení PP, tak od nasledujúceho dňa po skončení PP budeš mať nárok na podporu (po dobu 6 mesiacov).
Ale nemusí sa prihlásiť hneď do 7 dní? Môže byť nejaký čas aj dobrovoľne nezamestnaný a prihlásiť sa na ÚP neskôr? Bude mať potom nárok na podporu, ak splní podmienku poistenia v nezamestnanosti 3 roky v posledných 4 rokoch? Ďakujem.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

milagros208 Pozri príspevok
Ale nemusí sa prihlásiť hneď do 7 dní? Môže byť nejaký čas aj dobrovoľne nezamestnaný a prihlásiť sa na ÚP neskôr? Bude mať potom nárok na podporu, ak splní podmienku poistenia v nezamestnanosti 3 roky v posledných 4 rokoch? Ďakujem.
áno, no ako dobrov.nezamestnaný si musí sám platiť zdrav.poistenie. A podporu dostane až odo dna zaevidovania sa na UP.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem. Už som sa zľakla, že som zle poradila našej zamestnankyni. Ona totiž nedávno skončila pracovný pomer, pretože jej zdravotne nevyhovovala práca. Teraz sa zamestnala u nás na dohodu a chce si prácu vyskúšať. Jeden mesiac si teda sama to zdravotné poistenie zaplatí, ale aspoň ušetrí "papierovačky" na úrade. Ak jej práca po mesiaci bude vyhovovať nie je problém ju zobrať na zmluvu, ak nie, prihlási sa na ÚP.
0 0
brpe brpe

brpe je offline (nepripojený) brpe

Dobrý deň. 6.6.08 budú try roky čo som zamestnaný od poslednej evidencie na UP. Medzi tým som prestúpil z jednej firmy do druhej. Mal som zle napísanú výpoveď a stalo sa mi, že dva dni som nebol zamestnaný nikde. ( 2 dni musím zaplatiť soc. poisťovni.) Teraz mi hrozí znovu evidencia na UP. Chcel by som vedieť či budem mať nárok na podporu kôli tým dvom dňom.Ďakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

brpe Pozri príspevok
Dobrý deň. 6.6.08 budú try roky čo som zamestnaný od poslednej evidencie na UP. Medzi tým som prestúpil z jednej firmy do druhej. Mal som zle napísanú výpoveď a stalo sa mi, že dva dni som nebol zamestnaný nikde. ( 2 dni musím zaplatiť soc. poisťovni.) Nie soc. poisťovni, ale do zdravot. poisťovne.Teraz mi hrozí znovu evidencia na UP. Chcel by som vedieť či budem mať nárok na podporu kôli tým dvom dňom.Ďakujem.
Odpoveď v texte.
0 0
brpe brpe

brpe je offline (nepripojený) brpe

Aha, tak Zdravotnej. A na tú podporu budem mať nárok? Odpracované budem mať 3 roky.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

brpe Pozri príspevok
Aha, tak Zdravotnej. A na tú podporu budem mať nárok? Odpracované budem mať 3 roky.
Zákon 461/2003
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

§ 104

(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len „evidencia nezamestnaných občanov“) bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
0 0
brpe brpe

brpe je offline (nepripojený) brpe

Tak ďakujem. Podľa tohoto by som sa nemal báť, lebo buď som bol evidovaný na UP, alebo som bol zamestnaný, takže by to malo byť v poriadku.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

brpe Pozri príspevok
Tak ďakujem. Podľa tohoto by som sa nemal báť, lebo buď som bol evidovaný na UP, alebo som bol zamestnaný, takže by to malo byť v poriadku.
písal si, že 6.6.08ti uplynú tri roky, odkedy si bol prihlásený na UP. A medzitým si bol 2dni nezamestnaný. Treba zrátať presne dni poistenia v nezamestnanosti. Za jeden rok sa považuje 365dní. A tie dva dni sa ti nerátajú, lebo si nebol poistený v nezamestnanosti. Tiež by sa ti nerátali napr. dni nepl.volna, Očr nad 10dní, kedy zamestnávatel prerušuje poistenie v nezamestnanosti.
Tak aby sa ti nestalo, že ti budú nejaké dni chýbať.
0 0
džino džino

džino je offline (nepripojený) džino

katka50 Pozri príspevok
Zákon 461/2003
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

§ 104

(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len „evidencia nezamestnaných občanov“) bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
ak môžem doplním zdroj SP čítaj text
1 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
Dobrý deň (večer),
Chcem sa spýtať ako sa mi bude vyrátavať podpora v nezamestnanosti, keď si nájdem nejakú brigádu, do akej výšky si môžem zarobiť, aby som dostal podporu v celej výške? A ak presiahnem túto sumu, z podpory sa mi odráta suma o ktorú som presiahol ten limit? Ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Franta Pozri príspevok
Dobrý deň (večer),
Chcem sa spýtať ako sa mi bude vyrátavať podpora v nezamestnanosti, keď si nájdem nejakú brigádu, do akej výšky si môžem zarobiť, aby som dostal podporu v celej výške? A ak presiahnem túto sumu, z podpory sa mi odráta suma o ktorú som presiahol ten limit? Ďakujem za odpoveď
Od 1.5.08 platí novela zákona o zamestnanosti. Ešte to nevedia ani samotní úradníci na Úrade práce.

Pozri tu : http://www.porada.sk/t83019-prijem-u...-5-2008-a.html

--------
Veronika
0 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
No super. . . tak to je pekne. . .
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať