Zavrieť

Porady

Ako zákonne a logicky postupovať?

človek, čo prežil veľa :-( až toľko som nechcel ...viac
Pred vstupom do zamestnania sa neraz stretnete s psychotestami. Podľa ich rozsahu a zamerania o vás vie zamestnávateľ veľa. Ak s takýmito informáciami pracujú neseriózni ľudia (už pracujúci u zamestnávateľa), nový zamestnanec sa ocitne v nezávidenia hodnej situácií.
Ak je zamestnávateľ inštitúcia, kde ste viazaný služobným tajomstvom, prípadne bankovým tajomstvom, ako môžete logický a zákonne poukázať na negatívne javy v primeranej časovej dobe?
Naposledy upravil Richard : 28.05.07 at 12:21
Usporiadat
xBORISx xBORISx

xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

misomiso Pozri príspevok
S tymi otazkami na vyznanie a sexualny zivot suhlasim, (teda suhlasim, ze by mali byt tabu). ale co sa tyka zdravotneho stavu, mam pocit, ze zamestnavatel ma mat moznost poznat zdravotny stav, ved na mnohe povolania sa vyslovene uvadza ako podmienka "primerany zdravotny stav", co je v zaujme nielen zamestnavatela, ale casto priamo zamestnanca. Predsa nemozem zamestnat cloveka, ktory napr. trpi epilepsiou niekde hore ne leseni.
Tym zdravotnym stavom som mieril na choroby ako AIDS a pod...jrdnoducho take otazky na pohovore nesmu padnut
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

xBORISx Pozri príspevok
Tym zdravotnym stavom som mieril na choroby ako AIDS a pod...jrdnoducho take otazky na pohovore nesmu padnut
Myslím, že sa to tak taxatívne nedá povedať. Predsa existujú profesie, kde to môže vadiť. Napr. v zdravotníctve, možno aj tam by sa to dalo romeniť na drobné a presnejšie špecifikovať...
0 0
xBORISx xBORISx

xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

No je to tazko urcit co nie je a co je este primerana otazka, ale kazdopadne z mojho hladiska ma zamestnavatel pravo sa o buducom zamestnancovi dozvediet co najviac
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať