Zavrieť

Porady

Prefotený občiansky preukaz

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ospravedlňujem sa, ak tu už podobný dotaz je, ale nenašla som ho.

1. Včera som si išla vybaviť telefón do T-Mobile. Nesúhlasila som s tým, aby si prefotili môj občiansky a oni mi odmietli poskytnúť ich služby. (nepochodila som)

Chcem Vás poprosiť o radu, ako sa brániť, mám na mysli presný § (teda dúfam, že nemusím súhlasiť s tým, aby si ho fotili).

2. Dnes som bola na zdravotnej poisťovni nahlásiť zmenu mena (vydala som sa). Chceli odo mňa sobášny list. Mala som iba rozhodnutie zo živnostenského úradu a nový občiansky. Ani tam som nepochodila, lebo oni chcú sobášny list. Je mi jasné, že si ho budú chcieť zajtra fotiť. Ako tomu môžem zabrániť? Nechcem, aby vedeli všetko o manželovi a jeho rodičoch.

Veľmi, veľmi pekne Vám dakujem.

Som odhodlaná bojovať, len na to potrebujem Vašu pomoc.

ešte raz dakujem
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pridávam čerstvú skúsenosť. Bola som sa informovať, čo všetko potrebujem, ak si chcem dať namontovať Digi TV a pani mi vravela, že prefotený občiansky preukaz a inkaso. Upozornila som ju na to, že prefotený občiansky jej nemôžem dať, či jej niečo hovorí zákon o ochrane osobných údajov. Že údaje si kľudne môže opísať, ale fotiť sa nič nebude. Tak ma odbila s tým, že veď aj Orange a T-Mobile fotia občianky a vie o tom zákone a že ak nedám kópiu, tak mi neprídu namontovať Digi Tv. :-))))
Naposledy upravil Dada : 31.05.07 at 09:25
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Dada Pozri príspevok
Pridávam čerstvú skúsenosť. Bola som sa informovať, čo všetko potrebujem, ak si chcem dať namontovať Digi TV a pani mi vravela, že prefotený občiansky preukaz a inkaso. Upozornila som ju na to, že prefotený občiansky jej nemôžem dať, či jej niečo hovorí zákon o ochrane osobných údajov. Že údaje si kľudne môže opísať, ale fotiť sa nič nebude. Tak ma odbila s tým, že veď aj Orange a T-Mobile fotia občianky a vie o tom zákone a že ak nedám kópiu, tak mi neprídu namontovať Digi Tv. :-))))
opýtala by som sa jej že keď vie o tom zákone prečo ho nedodržiava
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

katkaj Pozri príspevok
opýtala by som sa jej že keď vie o tom zákone prečo ho nedodržiava
to by nebolo nič, ale ešte som volala na infolinku, ktorú majú a tam mi iná pani vravela zase to isté, tak som jej povedala, že prečo sa tým zákonom neriadia, ak ho poznajú. A pripomenula som jej, že asi majú dosť zákazníkov, aby odbíjali nových. Surovo mi zložila telefón.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Dada Pozri príspevok
to by nebolo nič, ale ešte som volala na infolinku, ktorú majú a tam mi iná pani vravela zase to isté, tak som jej povedala, že prečo sa tým zákonom neriadia, ak ho poznajú. A pripomenula som jej, že asi majú dosť zákazníkov, aby odbíjali nových. Surovo mi zložila telefón.
Ako znie tá veta ? " náš zákazník náš pán ? "
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

katkaj Pozri príspevok
Ako znie tá veta ? " náš zákazník náš pán ? "
Veru, veru... posvätná to veta....
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Dada Pozri príspevok
Veru, veru... posvätná to veta....
Vieš tete pri tom telefóne je úplne jedno koľko zákazníkov bude mať firma. Ona svojích 5 korún dostane a viac ju nezaujíma Bohužiaľ je to tak
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ešte sa vrátim k téme: dnes som bola na zdravotnej poisťovni. Pracovníčka sa už chystala prefocovať sobášny list. Povedala som jej, že si to neprajem. Ostala síce zaskočená, ale vybavila som. Dala mi napísať čestné prehlásenie (že mením meno a odkedy) a bolo to.

Len sa bolo treba ozvať.

ešte raz dakujem všetkým za spoluprácu
0 0
jozef21 jozef21

jozef21 je offline (nepripojený) jozef21

Dovolim si maly sumar. Ako niektori z Vas spravne uviedli, nestaci si nastudovat len zakon o ochrane osobnych udajov, ale aj prislusne zakony, ktore upravuju dane cinnosti:
1) Banky - podla zakonna o bankach maju povinnost (nie opravnenie) zhotovovať fotokopie dokladov totoznosti - v tomto pripade robite zbytocne zle danej banke.
2) Telekomunikacni operatori - pokial sa nechystate uzatvorit zmluvu a kupujete si len predpatenu kartu (na kredit...) nemaju podla zakona pravo si ani overit vasu totoznost (nemusite im ukazat vas obciansky preukaz), nieto si fotit Vas obciansky preukaz!!!
3) identifikacia pri vstupe do budovy - strazna sluzba ma opravnenie si overit vasu totoznost !
4) Danovy urad - prefotene rodne listy deti - opet nadpraca, uplne staci vase cestne prehlasenie ;-)


Ostatne pripady som zatial neriesil, ale v zasade plati, ak to nejaky zakon striktne nevyzaduje, tak to davat nemusime...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Re: Prefotený občiansky preukaz

Pokiaľ by firma alebo organizácia na základe nesúhlasu s ofotením (kopírovaním) dokladu totožnosti odmietla poskytnúť službu, je ešte aj jedna možnosť, ako ich o tomto poučiť, ako sa majú správať. Fórum spotrebiteľov a Slovenská obchodná inšpekcia.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať