Zavrieť

Porady

technicke zhodnotenie

Dobrý deň, vie mi niekto prosím objasniť prečo sú lepené koberce - technickým zhodnotením budovy? Je to aj Váš názor.

Ďakujem
Usporiadat
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

Koberec bol opotrebovaný, zničený a je potreba ho vymeniť. Ide o podobnú kvalitu.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Záleží od PLOCHY v m2 na ktorých su tie koberce nalepené...

Iná situacia v tomto ohľade bude, ak tie koberce sú nalepené na 60m2, oproti 1200 m2.
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

Plocha na ktorých je koberec nalepený je cca 300 m2.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zazulka Pozri príspevok
Koberec bol opotrebovaný, zničený a je potreba ho vymeniť. Ide o podobnú kvalitu.
Potom by malo ísť o opravu. Teda neodpisovať.
Teda ak to máte v zmluve s prenajímateľom.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň prosím Vás,vnútorné zateplenie miestnosti - iba 1 miestnost z celeho domu, v sume 2259 eur - mam považovať za technické zhodnotenie?
dakujem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

a nemusim to dat ako technicke zhodnotenie? ale mozem teda ano? podla mojho rozhodnutia?
netusim kto to vymyslel,ja len učtujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
a nemusim to dat ako technicke zhodnotenie? ale mozem teda ano? podla mojho rozhodnutia?
netusim kto to vymyslel,ja len učtujem
musíš, ved je vo vyššej hodnote ako 1700 EUR.
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

v Zmluve je to uvedené takouto formou. : Nájomca na vlastné náklady zabezpečuje opravy súvisiace s prevádzkovaním predmetu nájmu a udržiava predmet nájmu vo funkčnom a užívania schopnom stave, to sa vzťahuje aj na technologické vybavenie predmetu nájmu. Takže to môžem chápať ako opravu 511 - výmenu koberca? (cena práce 2500 € a koberec 1200 bez DPH)?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zazulka Pozri príspevok
v Zmluve je to uvedené takouto formou. : Nájomca na vlastné náklady zabezpečuje opravy súvisiace s prevádzkovaním predmetu nájmu a udržiava predmet nájmu vo funkčnom a užívania schopnom stave, to sa vzťahuje aj na technologické vybavenie predmetu nájmu. Takže to môžem chápať ako opravu 511 - výmenu koberca? (cena práce 2500 € a koberec 1200 bez DPH)?
tiež áno, ale potom to nazveš oprava a nie TZ.
priame náklady sú nepeňažným príjmom prenajímateľa.
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

KEJKA Pozri príspevok
tiež áno, ale potom to nazveš oprava a nie TZ.
priame náklady sú nepeňažným príjmom prenajímateľa.
Kejka mohli by ste mi to prosím objasniť? mám nejakú povinnosť oznámiť prenajímateľovi, alebo ako mám chápať nepeňažný príjem?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
každá väčšia oprava má byť predsa odsúhlasená majiteľom. A hodnota tej opravy je nepeňažný príjem vlastníka. Aby to nebolo také tvrdé - pokiaľ ste si dohodli výmenu koberca v takej hodnote v zmluve, tak to nie je jeho nep. príjem.
ZDP
(20) Súčasťou základu dane je aj nepeňažný príjem prenajímateľa, ktorý je vlastníkom prenajatej veci, a to vo výške výdavkov vynaložených nájomcom, po predchádzajúcom písomnom súhlase prenajímateľa, na technické zhodnotenie tejto veci nad rámec povinností dohodnutých v nájomnej zmluve a neuhradených prenajímateľom, a to v zdaňovacom období, v ktorom

a) bolo technické zhodnotenie uvedené do užívania, ak o hodnotu technického zhodnotenia vlastník zvýšil vstupnú (zostatkovú) cenu tohto majetku,
b) došlo k skončeniu nájmu; nepeňažný príjem sa určí vo výške zostatkovej ceny, ktorú by malo technické zhodnotenie pri použití rovnomerného odpisovania (§ 27).

(21) Nepeňažným príjmom prenajímateľa sú aj výdavky vynaložené nájomcom na opravy prenajatého hmotného majetku zahrnuté do daňových výdavkov nájomcu nad rámec povinností nájomcu dohodnutých v nájomnej zmluve.80)
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

Takze vymenu koberca treba odsuhlasit s prenajimatelom. V zmluve nie je uvedene ze by tieto opravy zaplatil on. Takze tuto oopravu si zaplatime my, zauctujeme na 511 uplatnime dph a tieto vydavky mu uvediem ako jeho nepenazny prijem.?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no - dáš mu to na vedomie, predpokladám, že vo vzťahu k vám figuruje len ako prenajímateľ
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

áno len ako prenajímateľ. Kejka ďakujem Vám veľmi pekne. Nevedeli by ste mi poradiť ešte vo veci, keď vznikne škoda na prenajatom majetku? Prenajímateľ by to určite neriešil, ( tak ako je uvedené, že si opravy rieši nájomca sám, aj aby bol majetok v užívania schopnom stave) poviem príklad že nám rozbije 3 osoba sklené dvere. My to dáme opraviť a potom mu prefakturujem opravu. Je to možné? alebo nastane prípad kedy si opravu vieme zabezpečiť sami, len budem dotyčnej osobe fakturovať poškodenie majetku. Ako to zaúčtovať?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
škoda je len neodstrániteľné poškodenie, takže náklady na opravu 518/321,211
a faktúra za náhradu 311/648
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

A je mozne si v oboch pripadoch uplatnit DPH?
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

KEJKA Pozri príspevok
škoda je len neodstrániteľné poškodenie, takže náklady na opravu 518/321,211
a faktúra za náhradu 311/648
Naklady na opravu na 518? Nemozem na 511?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zazulka Pozri príspevok
Naklady na opravu na 518? Nemozem na 511?
Nie, 511- tam idú len služby na vlastnom majetku, a vy ho máte prenajatý, preto 518.
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

Ďakujem Tweety, už tomu rozumiem..a DPH si môžem uplatniť ako pri oprave, tak pri náhrade škody?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zazulka Pozri príspevok
Ďakujem Tweety, už tomu rozumiem..a DPH si môžem uplatniť ako pri oprave, tak pri náhrade škody?
ÁNo, z opráv áno ale náhrada škody nie je predmetom dph.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať