Zavrieť

Porady

Súdny znalec

Vie mi niekto poradiť aké odmeny si pýtajú súdni znalci za vyhotovenie znaleckého posudku na nehnuteľnosť /záhrada + chata/? Potrebujem to dať oceniť, zatiaľ som našla znalca, ktorý si pýta 0,5% z hodnoty nehnuteľnosti a ja neviem posúdiť či je reálne alebo nie?
Usporiadat
esje esje

esje je offline (nepripojený) esje

Ale musia, každý znalec má IČO a DIČ.
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Takze odpoved jedneho nasho znalca dodavatela:
myslim, ze som sa vyjadril jasne nemam pridelene DIČ od DU a zatial to ani nik neziadal aj ked som uz niekolko faktur vystavil. Netvrdim, ze je to spravne /ja nie som uctovnik/ ale na danovom urade som danove priznanie podal a problem som nemal - ak Vas zaujima to.
Absolutne nechapem Vase dalsie poznamky - ak to ma byt vtip tak si ho pre buducnost nechajte pre seba.

Z tohto vyplyva, ze nie kazdy ma pridelene ICO /znalectvo nie je podnikanim/ ale DIC? Skor som cakala od neho ze mi napise nieco take, ze znalci maju vynimku v zmysle toho a toho zakona, par. atd, ale toto vid vyssie je odpoved hodna profesionala....:-)

Na zaklade akeho par. a ktoreho zakona je potrebne mat DIC?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...RS82XzBfVkZEVQ!!
skuste tu
Urcite povolania nie su podnikanim. neda sa zalozit zivnost na znalectvo, to vas musi sud menom znalcom a vselijake tie veci okolo.
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm
Teraz maju na stranke nejaku udrzbu, ale za normalnych okolnosti to na portali ministerstva spravodlivosti najdete. Sudny znalci a tlmocnici nie su kazdodennym povolanim, to clovek robi na zaklade praxe v obore,ktory robi denne a potom ma este skolenia zo znalectva, ale bez toho,aby robil napr. stavara nemoze byt znalcom v stavebnictve. Treba si ten zakon cely precitat, bude to zrozumitelnejsie.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
/Odmenovanie znalcov stanovuje vyhlaska cislo 492/2004 vydana MInisterstvom Spravodlivosti SR.
Vsetko potrebne je tam.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať