Zavrieť

Porady

zrážky 3 a naraz

Ahojte,

prijala som noveho zamestnanca, na ktoreho mi vcera prisli tri exekucne prikazy naraz v jednej obalke.
Pri pocitani budem vychadzat z hrubej mzdy ocistenej o dan a odvody. To cislo potom zaokruhlim tak aby bolo delitelne tromi a dostanem tretinu, ktoru mozem strhnut. Alebo mozem strhnut aj druhu? Dve su za dlhy v soc. poistovni. Tretia - policajny zbor asi pokuta...
Ktora ma prednost ako to platit...

Poradte prosim.....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

simonka Pozri príspevok
Mám dohodára na ktorého prišla exekúcia, jeho mesačný príjem je max. 1000,--sk. Ak budem počítať zrážky ako u zamestnanca na TPP tak mu zrážky nevyjdu. mám to oznámiť exekútorovi?
Rovnako ako pri TPP, oznámiť exekútorovi.
0 0
SBD SBD

SBD je offline (nepripojený) SBD

Dobrý deň, dostali sme príkaz na exe... na pracovníčku, ktorá robí
na polovičný úvezok, chcela by som sa opýtať na výpočet:
môžem brať polovicu ŽM, polovicu z 60%....., alebo na ňu platia
celé sumy aj keď robí le 4 h. mesačne.
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Platia na ňu celé sumy.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Prišla mi exekúcia zo SocPoist a zamestnanec, ktorý má minimálnu mzdu, na mňa vyskočil, že on nič nebude platiť, pretože on platí každý mesiac výživné na dieťa vo výške 4000 Sk a to mu mám (akože) strhávať a (akože) platiť, a tým pádom by nemalo vyjsť nič pre exekútora .

Prišlo mi to smiešne, ale aj tak by som sa chcel s Vami poradiť, pretože podľa toho čo tu čítam, čistá mzda sa rozumie hrubá mzda mínus poistné, prípadne aj daň z príjmu(v jeho prípade nie) a exekučný poriadok nezaujíma, čo ďalšie mu strhávame zo mzdy. Podľa mojich výpočtov mu vyšlo platiť cca 1500 Sk/mesačne.

Prosím Vás, že nemá zamestnanec pravdu?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Výživné na maloleté dieťa je prednostná pohľadávka. Má prednosť pred všetkými ostatnými pohľadávkami. Nech ti predloží rozhodnutie súdu a potom sa dohodni s exekútorom na ďalšom postupe. Preštuduj si riadne túto tému: http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html
Naposledy upravil Zita4 : 02.10.07 at 05:37 Dôvod: doplnenie
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak sa mu strháva výživné, aj toto patrí medzi "výkony rozhodnutia súdu a exekúcie". Výživné je prednostná pohľadávka a ak rozhodnutie na zrážanie výživného prišlo skôr, tak už pri uvedenej mzde na ďaľšiu zrážku naozaj nevyjde.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ďakujem Vám za pomoc. Skúsim si od neho popýtať rozhodnutie súdu, ktorým mu bolo nariadené platiť výživné.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať