Zavrieť

Porady

Dátum zdaniteľného plnenia

Prajem pekný deň,
FA od dodávateľa je zdan.plnenie 1.6.07, ale všetky dodacie listy sú s májovým dátumom. Mám ho upozorniť na zdan. plnenie 05/07, alebo podľa FA si DPH uplatniť 06/07. Koho to bude problém? Ďakujem.
Usporiadat
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Vďaka, marjankaj. Našla som si to, no aj tak mi to nie je jasné. Ja pri vystavovaní fa nemôžem vedieť, kedy mi ju zaplatia, jedine ako uviedla mina by to mohol byť dátum splatnosti. Robím v alfe a tam mi pýta len tri dátumy pri vystavení fa: dátum vystavenia, dátum dodania a dátum splatnosti. A dátum dodania pri uvedenej službe /mesačný nájom/ nemôžem predsa dať skôr ako posledný deň v mesiaci??? Vyvediete ma z toho dátumovania? Vopred vďaka. Elena
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

Black Pozri príspevok
Nájomca (FO-podnikateľ) fakturuje nájom FO-nepodnikateľovi. V zmluve sa dohodli, že dátum úhrady bude vždy napr. 8. dňu príslušného mesiaca (t.j. napr.: v októbri do 8.10.).

Kedy je deň zdaň. plnenia:
a) V deň kedy sa dohodli na inkase za nájom?
b) Posledný deň v mesiaci (teda po dodaní služby)?
c) Až po úhrade danej pohľadávky?

Vďaka za odpoveď.
Poraďte mi prosim, vdaka
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Príroda Pozri príspevok
Vďaka, marjankaj. Našla som si to, no aj tak mi to nie je jasné. Ja pri vystavovaní fa nemôžem vedieť, kedy mi ju zaplatia, jedine ako uviedla mina by to mohol byť dátum splatnosti. Robím v alfe a tam mi pýta len tri dátumy pri vystavení fa: dátum vystavenia, dátum dodania a dátum splatnosti. A dátum dodania pri uvedenej službe /mesačný nájom/ nemôžem predsa dať skôr ako posledný deň v mesiaci??? Vyvediete ma z toho dátumovania? Vopred vďaka. Elena
Nejako sa mi tie dátumy nezdajú. Tiež účtujem v ALFE, tak som sa rýchlo pozrela do fakturácie : zadávaš deň vystavenia fa. Ak máš v číselníku nastavené, naskočí tam hneď dátum splatnosti. A tretí dátum je deň vzn.daň.povinnosti. Tam tiež naskočí dátum vystavenia, ale môžeš to prepísať.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ahojte poradaci,
potrebovala by som poradiť. faktúrujeme prenájom priestorov mesiac vopred, tzn. že 3.3 faktúrujeme prenájom za mesiac apríl.Takto to máme aj uvedené v nájomnej zmluve. Viete mi poradiť aký dátum zdantil.plnenia máme uviesť?
ďakujem
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Maaaria Pozri príspevok
ahojte poradaci,
potrebovala by som poradiť. faktúrujeme prenájom priestorov mesiac vopred, tzn. že 3.3 faktúrujeme prenájom za mesiac apríl.Takto to máme aj uvedené v nájomnej zmluve. Viete mi poradiť aký dátum zdantil.plnenia máme uviesť?
ďakujem
skuste sa na to pozriet
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Príroda Pozri príspevok
Vďaka, marjankaj. Našla som si to, no aj tak mi to nie je jasné. Ja pri vystavovaní fa nemôžem vedieť, kedy mi ju zaplatia, jedine ako uviedla mina by to mohol byť dátum splatnosti. Robím v alfe a tam mi pýta len tri dátumy pri vystavení fa: dátum vystavenia, dátum dodania a dátum splatnosti. A dátum dodania pri uvedenej službe /mesačný nájom/ nemôžem predsa dať skôr ako posledný deň v mesiaci??? Vyvediete ma z toho dátumovania? Vopred vďaka. Elena
Dátum prijatia platby platí, keď vystavíš zálohovú faktúru bez DPH. Keď ti príde úhrada, do 15 dní musíš vystaviť faktúru s DPH na túto úhradu, ako doklad pre DPH. To znamená výpisy denne alebo najlepšie cez internet sledovať úhrady. Keď vystavuješ faktúru s DPH, platia údaje na faktúre.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Maaaria Pozri príspevok
skuste sa na to pozriet
esteraz posuvam
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maaaria Pozri príspevok
ahojte poradaci,
potrebovala by som poradiť. faktúrujeme prenájom priestorov mesiac vopred, tzn. že 3.3 faktúrujeme prenájom za mesiac apríl.Takto to máme aj uvedené v nájomnej zmluve. Viete mi poradiť aký dátum zdantil.plnenia máme uviesť?
ďakujem
Ak nepríjmete platbu v mesiaci marec /potom by DP bol dátum prijatej platby/ je dátum daňovej povinnosti niektorý z dní 1.-30.4.2009

3/ Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje, a ak je dohodnutá platba za obdobie dlhšie ako 12 kalendárnych mesiacov, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom 12. mesiaca. Ak platiteľ požaduje za každé obdobie opakovane poskytovaného nájmu nehnuteľnosti popri nájomnom osobitne úhradu za presne dodané množstvo elektriny, plynu, vody a tepla, vzniká daňová povinnosť pri týchto tovaroch dňom vyhotovenia faktúry, ktorou platiteľ požaduje platbu za tieto tovary
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ďakujem, potrebovala som sa utvrdiť
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Poradí mi niekdo,
som platca PDH od 01/03/2009.
Vystavím dodavateľovi FA za 03/2009, ten ju preplatí do 15/04/2009. Zdan.plnenie je 31/03/2009.
Čo sa týka DPH pôjde Fa do marca alebo apríla?
Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

marta bodonova Pozri príspevok
Poradí mi niekdo,
som platca PDH od 01/03/2009.
Vystavím dodavateľovi FA za 03/2009, ten ju preplatí do 15/04/2009. Zdan.plnenie je 31/03/2009.
Čo sa týka DPH pôjde Fa do marca alebo apríla?
Ďakujem
v deň daňovej povinnosti, t.j. 31.3., t.j. do marca
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marta bodonova Pozri príspevok
Poradí mi niekdo,
som platca PDH od 01/03/2009.
Vystavím dodavateľovi FA za 03/2009, ten ju preplatí do 15/04/2009. Zdan.plnenie je 31/03/2009.
Čo sa týka DPH pôjde Fa do marca alebo apríla?
Ďakujem
Záleží na tom za ktorú stranu sa pýtaš. Ty si ju dáš do marca, ale tvoj odberateľ si ju môže dať do marca alebo do apríla.( poprípade do 1. kvartálu alebo aj do 2. kvartálu). §51 ods 2 zákona o DPH.

P.S. Až teraz som si to všimol. Predpokladám, že faktúry nevystavuješ dodávateľovi.
Naposledy upravil marjankaj : 31.03.09 at 18:46
0 0
mamullienka mamullienka

mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať: dátum dodania na fa : 31.03.2009,
dátum vyhotovenia je 16.04.2009. DPH z fa sa odvedie za IQ/09 alebo v IIQ/09.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

mamullienka Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať: dátum dodania na fa : 31.03.2009,
dátum vyhotovenia je 16.04.2009. DPH z fa sa odvedie za IQ/09 alebo v IIQ/09.
Ďakujem za odpoveď.
Daňová povinnosť je 31.3.2009 t.j. 1Q/09
0 0
mamullienka mamullienka

mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

Ďakujem za odpoveď.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

marjankaj Pozri príspevok
Záleží na tom za ktorú stranu sa pýtaš. Ty si ju dáš do marca, ale tvoj odberateľ si ju môže dať do marca alebo do apríla.( poprípade do 1. kvartálu alebo aj do 2. kvartálu). §51 ods 2 zákona o DPH.

P.S. Až teraz som si to všimol. Predpokladám, že faktúry nevystavuješ dodávateľovi.
Nie dodaveteľovi nevystavujem, pardon.

Ale teraz mi došla FA a je tam:
Dátum vyhotovenie - 09/04/2009
Dodanie tovaru/služby - 31/03/2009
Dátum splatnosti - 19/04/2009

Takže normálne si ju dám do evidencie DPH 03/2009?
A čo v takom prípade, keď DPH je už zaplatené?
Nevadí, že som FA ešte neuhradila?

Ďakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marta bodonova Pozri príspevok
Nie dodaveteľovi nevystavujem, pardon.

Ale teraz mi došla FA a je tam:
Dátum vyhotovenie - 09/04/2009
Dodanie tovaru/služby - 31/03/2009
Dátum splatnosti - 19/04/2009

Takže normálne si ju dám do evidencie DPH 03/2009?
A čo v takom prípade, keď DPH je už zaplatené?
Nevadí, že som FA ešte neuhradila?

Ďakujem
Môžeš sa rozhodnúť do ktorého obdobia ju zaradíš marec alebo apríl (1.kvartál qlebo 2.kvartál), nemusí byť uhradená. Viď §51 ods. 2
A DPH platíš tak skoro? Nemusíš sa tak ponáhľať.
Jano
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

marjankaj Pozri príspevok
Môžeš sa rozhodnúť do ktorého obdobia ju zaradíš marec alebo apríl (1.kvartál qlebo 2.kvartál), nemusí byť uhradená. Viď §51 ods. 2
A DPH platíš tak skoro? Nemusíš sa tak ponáhľať.
Jano
DPH platim prvý raz, tak som sa bála aby to bolo OK.
Ale teraz vidím, že treba čakať.
Ďakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marta bodonova Pozri príspevok
DPH platim prvý raz, tak som sa bála aby to bolo OK.
Ale teraz vidím, že treba čakať.
Ďakujem
Netreba čakať, ale niekedy je to vhodné.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, chcem sa spýtať, došla mi faktúra za práce za práce vykonané v marci, na ktorej je dátum vystavenia 04.04.09 a dátum zdaniteľného plnenia 31.05.08. Dodávateľ mi fa nechce opraviť, že je v poriadku, lebo práce neboli dokončené, pokračujú až cca do mája. Môžem si dph odpočítať za marec, príp. apríl ? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať