Zavrieť

Porady

Dátum zdaniteľného plnenia

Prajem pekný deň,
FA od dodávateľa je zdan.plnenie 1.6.07, ale všetky dodacie listy sú s májovým dátumom. Mám ho upozorniť na zdan. plnenie 05/07, alebo podľa FA si DPH uplatniť 06/07. Koho to bude problém? Ďakujem.
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Rozalka Pozri príspevok
Prever si, či sa na vaše služby nevzťahuje toto:

§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby
(3) d) sa opakovane poskytujú elektronické komunikačné siete a elektronické komunikačné služby a spolu s nimi elektronické služby osobami, ktoré majú na poskytovanie uvedených sietí a služieb povolenie podľa osobitného predpisu,6a) za deň dodania služby sa považuje najneskôr deň vyhotovenia faktúry a ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná; táto výnimka sa nevzťahuje na opakovane poskytované elektronické komunikačné siete a elektronické komunikačné služby a spolu s nimi poskytované elektronické služby, ak daň z týchto služieb je povinný platiť príjemca služby.

6a) Zákon č. 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách.
No,konzultovali sme to s daňovym uradom,vraj keďže nepotrebujeme na poskytovanie týchto služieb povolenie Telekomunikačného úradu, deň dodania služby pre DPH je posledný deň dodávania služby..

A ako prosím teda pracovať s tým dátumom na faktúre? Vyhotoviť vždy 2 faktúry..?
ďakujem moc
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

tibor1000 Pozri príspevok
No,konzultovali sme to s daňovym uradom,vraj keďže nepotrebujeme na poskytovanie týchto služieb povolenie Telekomunikačného úradu, deň dodania služby pre DPH je posledný deň dodávania služby..

A ako prosím teda pracovať s tým dátumom na faktúre? Vyhotoviť vždy 2 faktúry..?
ďakujem moc
Ja by som urobila tri aby s tým mohol pracovať aj učtovnik na druhej strane a jeho SW.
1. vyhotoviť s datumom dodania 31032011
2.DPis na celu sumu po zaplatení
3.vyhotoviť novu s datumom daňovej pov. = máj-zaplatenie.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Navrhovala by som vystaviť

a) zálohovú faktúru
b) po prijatí platby vystaviť ostrú faktúru na celé obdobie (dátum dodania - dátum prijatia platby)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tibor1000 Pozri príspevok
No,konzultovali sme to s daňovym uradom,vraj keďže nepotrebujeme na poskytovanie týchto služieb povolenie Telekomunikačného úradu, deň dodania služby pre DPH je posledný deň dodávania služby..

A ako prosím teda pracovať s tým dátumom na faktúre? Vyhotoviť vždy 2 faktúry..?
ďakujem moc
Asi bude najjdenoduchšie vystaviť zálohovú faktúru a po zaplateni vystaviť riadnu faktúru.
Dali vám aj písomné stanovisko?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

marjankaj Pozri príspevok
Asi bude najjdenoduchšie vystaviť zálohovú faktúru a po zaplateni vystaviť riadnu faktúru.
Dali vám aj písomné stanovisko?
ďakujem Vám všetkým
no z DR SR nám odpísali,že ak nepotrebuje súhlas Telekomunikačného úradu,tak sa to nepriraďuje k elektron.službám,a v tom prípade sa za dátum zdan.plnenia, dodania služby postupuje ako pri ostatných, tzn. posledný deň dodania
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tibor1000 Pozri príspevok
ďakujem Vám všetkým
no z DR SR nám odpísali,že ak nepotrebuje súhlas Telekomunikačného úradu,tak sa to nepriraďuje k elektron.službám,a v tom prípade sa za dátum zdan.plnenia, dodania služby postupuje ako pri ostatných, tzn. posledný deň dodania
Nie je to trochu divné? Dátum dodania 31.3.2011? Čo keď už nebudeš platca DPH, alebo skončíš podnikanie v tomto roku. To nebudeš odvádzať DPH? To aby som si išiel pozrieť ako je to ošetrené.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

marjankaj Pozri príspevok
Nie je to trochu divné? Dátum dodania 31.3.2011? Čo keď už nebudeš platca DPH, alebo skončíš podnikanie v tomto roku. To nebudeš odvádzať DPH? To aby som si išiel pozrieť ako je to ošetrené.
áno,ale služby na 1 rok poskytuje veľa veľa firiem...

môže byť aj prenájom napr.parkovacieho miesta na 1 rok, licencie na 2 roky a pod..
je to hrozne zložité,podľa tejto novej DPH
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

marjankaj Pozri príspevok
Nie je to trochu divné? Dátum dodania 31.3.2011? Čo keď už nebudeš platca DPH, alebo skončíš podnikanie v tomto roku. To nebudeš odvádzať DPH? To aby som si išiel pozrieť ako je to ošetrené.
Pozrime sa na to z inej strany.
Ak je dátum dodania 31.3.2011 a vtedy je povinnosť odviesť Dph, prečo vystavujeme faktúru už v apríli 2010 ?
Asi preto, že chceme peniaze dopredu.
Ak máme takýto plán, tak prečo by sme vystavovali faktúru v apríli 2010 s dátumom dodania marec 2011 , keĎ chceme dopredu platbu a vieme, že dátum dodania sa určite zmení.

Ak sú nám tieto skutočnosti jasné v apríli 2010, tak ich zohľadňujme aj v svojich fakturáčnych krokoch.

...a zase napíšem svoj názor...
a) zálohová fa
b) fa k prijatej platbe (ak je v plnej sume, tak rovno vyúčtovanie služby)
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
azla Pozri príspevok
Pozrime sa na to z inej strany.
Ak je dátum dodania 31.3.2011 a vtedy je povinnosť odviesť Dph, prečo vystavujeme faktúru už v apríli 2010 ?
Asi preto, že chceme peniaze dopredu.
Ak máme takýto plán, tak prečo by sme vystavovali faktúru v apríli 2010 s dátumom dodania marec 2011 , keĎ chceme dopredu platbu a vieme, že dátum dodania sa určite zmení.

Ak sú nám tieto skutočnosti jasné v apríli 2010, tak ich zohľadňujme aj v svojich fakturáčnych krokoch.

...a zase napíšem svoj názor...
a) zálohová fa
b) fa k prijatej platbe (ak je v plnej sume, tak rovno vyúčtovanie služby)
Anka veď ja som písal to isté ako ty.
To mu poradili na daňovom úrade, že má uviesť taký dátum dodania. Alebo som tomu nerozumel? A čo to má byť ten dátum zdan.plnenia? To už je znovu v zákone?
Ozaj o aký daňový úrad ide?

ďakujem Vám všetkým
no z DR SR nám odpísali,že ak nepotrebuje súhlas Telekomunikačného úradu,tak sa to nepriraďuje k elektron.službám,a v tom prípade sa za dátum zdan.plnenia, dodania služby postupuje ako pri ostatných, tzn. posledný deň dodania


Ešte je to aj v názve témy
Termín "zdaniteľné plnenie" platil do 30.4.2004. Po vstupe do EU sa nahradil termínom "dodanie tovaru" a "dodanie služby"
Naposledy upravil marjankaj : 06.04.10 at 17:44
2 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Marjankaj, ja som to nemyslela ako oponentúru, len som nadviazala na Tvoj príspevok.
Mohlo to inač vyznieť, ale jasne, že píšeme o tom istom.
Aj podľa mňa je divné vystaviť fa s datumom dodania 31.3.2011 a dopredu viem, že to budem dobropisovať.

Na termín "dátum zdaniteľného plnenia" som tiež citlivá (všimol si si, že pišem dátum dodania ?)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
azla Pozri príspevok
Marjankaj, ja som to nemyslela ako oponentúru, len som nadviazala na Tvoj príspevok.
Mohlo to inač vyznieť, ale jasne, že píšeme o tom istom.
Aj podľa mňa je divné vystaviť fa s datumom dodania 31.3.2011 a dopredu viem, že to budem dobropisovať.

Na termín "dátum zdaniteľného plnenia" som tiež citlivá (všimol si si, že pišem dátum dodania ?)
Áno písali sme to asi naraz, len ja som to neskôr odoslal. Je to v pohode. Mňa iba zarazilo to stanovisko DÚ. Veď tí by to mali vedieť. Asi ešte neboli na školení.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň prajem,
prosím Vás-teraz riešime iný prípad
faktúra za tovar, faktúra je vystavená 11.2.2010, tovar "bude" dodaný 12.2.2010
dátum dodania teda uvádzame 12.2.2010
Je to takto správne?
ďakujem moc
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,
prosím Vás-teraz riešime iný prípad
faktúra za tovar, faktúra je vystavená 11.2.2010, tovar "bude" dodaný 12.2.2010
dátum dodania teda uvádzame 12.2.2010
Je to takto správne?
ďakujem moc
Vtedy, kedy je tovar dodaný, čiže áno- 12.02.2010.


Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

Na začiatok


(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby. Pri dodaní tovaru podľa § 8 ods. 1 písm. c) je dňom dodania tovaru deň odovzdania tovaru nájomcovi.
Naposledy upravil Lenka1979 : 09.04.10 at 11:02
2 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Lenka1979 Pozri príspevok
Vtedy, kedy je tovar dodaný, čiže áno- 12.02.2010.


Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

Na začiatok


(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby. Pri dodaní tovaru podľa § 8 ods. 1 písm. c) je dňom dodania tovaru deň odovzdania tovaru nájomcovi.
ďakujem Ti pekne Lenka
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

dobrý deň, prijali sme zálohovú platbu z tretích krajín, tovar pôjde až o mesiac. Podľa par. 19 ods. 4, vystavíme faktúru na prijatú platbu, alebo až keď pôjde tovar ďakujem
0 0
Dianka Dianka

Dianka je offline (nepripojený) Dianka

Dobrý deň, poprosím súrne, kto mi vie poradiť teraz do DPH. Dodávateľ služieb podľa paragrafu 15 ods. 1 neplatiteľ DPH z ČR, fyzická osoba, nám dodal službu. Dátum dodania je 31.3., dátum vystavenia 14.4.. Audítorka mi napísala, že po novom sa za dátum dodania nepovažuje dátum vystavenia ale dátum dodania - pre účely samozdanenia. Je to tak? Hľadám v paragrafe 19 o DPH, ale nie je to tam nikde napísané tak, aby som zistila že je to naozaj tak. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Prosí o radu
došlá fa z čiech za tovar,
dátum vys. 12.4.2010
dátum zdanit.plnenia 08.04.2010
aký kurz mám použiť?? tovar bol dodaný skôr, ale na fa to nie je uvedené je to iba ústna dohoda
Ďakujem
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

monik111 Pozri príspevok
Prosí o radu
došlá fa z čiech za tovar,
dátum vys. 12.4.2010
dátum zdanit.plnenia 08.04.2010
aký kurz mám použiť?? tovar bol dodaný skôr, ale na fa to nie je uvedené je to iba ústna dohoda
Ďakujem
nikto nevie???
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monik111 Pozri príspevok
Prosí o radu
došlá fa z čiech za tovar,
dátum vys. 12.4.2010
dátum zdanit.plnenia 08.04.2010
aký kurz mám použiť?? tovar bol dodaný skôr, ale na fa to nie je uvedené je to iba ústna dohoda
Ďakujem
čítaj príspevok č. 314
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Dobrý deň,
ja prosím o radu, aký kurz použiť pri českej pokladni. Zamestnanec zúčtoval doplnenie českého mýta 27.4.2010, na pokladničnom českom doklade mám sumu czk 1035,- z 26.4.2010, iný doklad k tomu nemám. Aký kurz mám použiť pri zúčtovaní tohto dokladu? on tvrdí, že jej dal 45 eur, no daňovým dokladom v tomto prípade pre mňa je kurz ECB, napíšte mi prosím z akého dňa použijem kurz, na základe ktorého vydám z eur pokladne a do českej príjmem, a aký kurz pri zúčtovaní spomínaného dokladu. Pri vyplácaní stravného viem, že má byť kurz 1. dňa v mesiaci, kedy bola vykonaná služobná cesta, ale aký kurz pri pokladni? Veľká vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať