Zavrieť

Porady

zamestnanec

Ahojte, asi tak za mesiac by sme mali mať jedného zamestnanca, ale mzdy som ešte nerobila a vôbec nie v MS3. Chcela by som si to popredu naštudovať, čo a ako. Čo sa musí všetko urobiť pri nástupe nového pracovníka, prihlásiť ho do zdravotnej a sociálnej poisťovne?
Chcem si to zatiaľ nahodiť do demo verzie aby som niečo nepokazila.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nikto mi nevie poradiť, čo s tým? Takže ešte raz mám zadanú mesačnú sadzbu 7600,-, 7 hod. prac. čas - 6 dní v týždni, ale v sobotu pracuje len 3 hod., ako to mám zadať, prosím o radu? díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Veľmi pekne prosím dobrú dušu, ktorá robí mzdy v MS3, či by mi poradila pár vecí, ktoré sa potrebujem poopytovať. je to dosť súrne, ďakujem
0 0
monenko monenko

monenko je offline (nepripojený) monenko

ja som tiez s money S3 mzdy zacala robit ani nie pred mesiacom a tiez si neviem rady s nejakymi vecami..hmm tak len skusam ci by sa nedalo dat ako das sest dni a urobis priemer z tych to vychadza 38 hodin.. (7h/den + 3h/sobota)..vychadza to na 6,33.. h/den
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Len by som potrebovala konkrétne naviesť, ako a kde to tam zadať. Takže v záložke zamestnanci-mzdy by som zadala mesačná sadzba 7600, prac.dobu by som nezadala 7 hod. ale 6,33?
Dovolenku má 36 dní, kde zadám starú dovolenku?
0 0
monenko monenko

monenko je offline (nepripojený) monenko

no mzdy/zamestnanci/vyber zamestnanca/ naskoci karta zamestnanca a tam je lista mzdy..tak tam by som to hodila.. a tam je aj dovolenkovy narok..
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No lenže neviem ako zadám starú dovolenku, či hodím do nároku 36 dní? A potom do priemernej náhrady neviem, čo zadám, mesačnú sadzbu na hodinu si vyrátam sama? Len už budem musieť končiť lebo mi príde jeden pán prehodiť money do notbuku, tak sa prihlásim až potom.
0 0
monenko monenko

monenko je offline (nepripojený) monenko

No áno aspoň ja by som to tak dala, že by som hodila tú starú dovolenku a priemernú náhradu to neviem už ani ja ja s tým tiež robím krátko a učím sa nie som si istá..nepoznám nikoho kto by s týmto programom robil dlhšie..a tu mesacnu a hodinovu sadzbu veď to by malo byť v prac. zmluve tú zadáš ty.. a prac. dobu by som vyrátala tak ako som vyššie písala
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No už som tu zas, takže som zadala 6-dňový prac.čas a počet hodín som zadala 6,33. Základ pre výpočet nem.dávok som zaškrtla zadávať priamo-neviem či sa tam niečo vypisuje, alebo až keby mala PN? Nezdaniteľné čiastky som začiarkla-podpísané prehlásenie. V karte zamestnanca som tiež zaškrtla DSS-aj keď nemá-lebo som sa dočítala, že by to malo byť začiarknuté, zadala adresu SP, ZP. Pod ZP je variabilný symbol-tam neviem, čo treba zadať. Neviem, čo by som tam ešte mala dať-to by bola karta zamestnanca, ale ešte neviem ako zadám starú dovolenku 16 dní, nárok na novú mám v karte 20. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vie mi niekto poradiť ako zadám starú dovolenku, keď výplatu robím od júla?A sviatok som dala ako odpracovaný deň, nevyčlenila som ho zvlášť, lebo mi to zadávalo len den a hodiny, ale náhradu nie. dúfam, že je to dobre.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

V zaúčtovaní miezd čo zadávam v kolonke soc.poisť. ako variabilný symbol a predkontáciu môžem dať V poistné, ale neviem ako mi potom rozúčtuje zamestnanec a zamestnávateľ?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím Vás, môže mi niekto pomôcť s tými mzdami, len pár vecí neviem ako pozadávať...........pls......díky
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Môže mi niekto poradiť ako nastaviť zaúčtovanie miezd, zaúčtovalo mi odvody jednou sumou, ale ja som si ručne rozdeľovala na zamestnanca-čo išlo do miezd a na zamestnávateľa, čo išlo do poistného, prosím, ako to urobiť? ď
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Chcela by som sa opýtať, čo všetko sa tlačí aké zostavy k mzdám? Výplatný lístok-neviem či je jedno ktorý, výkazy do SP, ZP, to mám ale či ešte treba mať nejaké zostavy založené? ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, čo všetko sa tlačí aké zostavy k mzdám? Výplatný lístok-neviem či je jedno ktorý, výkazy do SP, ZP, to mám ale či ešte treba mať nejaké zostavy založené? ďakujem
Po mesačnej uzávierke si tlačíš a zakladáš - sumarizačnú pásku, stav zamestnancov, fond PČ, už spomínané výkazy do SP, ZP, výplatné pásky, prehľad o čerpaní dovoleniek, prehľad vyplateného daň.bonusu, prehľad čerpania nadčasov. Potlačíš ELDP, ktoré buď odošleš, alebo odovzdáš na príšlušnej pobočke SP.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ELDP-je evidenčný list dôchodkového poistenia? To sa netlačí len pri odchode zamestnanca?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prepáč, jasné, že pri výstupe. V tom čase, keď som Ti dávala odpoveď, ja som akurát robila ELDP za vystúpených za mesiac august. Poplietla som sa. Ešte raz, sorry.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No už som sa zľakla, že som na niečo zabudla. A je jedno, aké tlačivo si pri tlači vo výbere vyberiem? Vedela by si mi poradiť aj hore, v mojich príspevkoch? ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
No už som sa zľakla, že som na niečo zabudla. A je jedno, aké tlačivo si pri tlači vo výbere vyberiem? Vedela by si mi poradiť aj hore, v mojich príspevkoch? ďakujem
Nerozumiem otázke. Aké tlačivo...???? Skús bližšie
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Napríklad ked tlačím výplatný lístok, tak tam mám na výber niekoľko verzií - malý,veľký...., či je jedno ktorý vytlačím.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Myslím, že to už je na Tebe, akú formu tlače si zvolíš. Ide o to, aby si to vôbec mala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať