Zavrieť

Porady

zamestnanec

Ahojte, asi tak za mesiac by sme mali mať jedného zamestnanca, ale mzdy som ešte nerobila a vôbec nie v MS3. Chcela by som si to popredu naštudovať, čo a ako. Čo sa musí všetko urobiť pri nástupe nového pracovníka, prihlásiť ho do zdravotnej a sociálnej poisťovne?
Chcem si to zatiaľ nahodiť do demo verzie aby som niečo nepokazila.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Vedela by si mi poriadiť ako zadať dovolenku z min. roka, začala som výplatu robiť až od júla a potrebujem zadať starú dovolenku ale neviem ako.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

dovolenku zadávam cez prvok 25.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím ťa, môžeš mi to napísať podrobnejšie, ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
Vedela by si mi poriadiť ako zadať dovolenku z min. roka, začala som výplatu robiť až od júla a potrebujem zadať starú dovolenku ale neviem ako.
Dovolenky zadávam cez prvok 25. V službách si nastavíš - konfigurácia systému - prepínač výpočtu- počítať starú dovolenku. Neviem, či som Ti tým pomohla.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A robíš mzdy v MoneyS3, lebo nerozumiem tomu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, chcem sa opýtať, ako postupovať ohľadom stravných lístkov, podnikateľ chce dať predavačke stravné lístky, má ich objednať u firmy so stravnými lístkami? A ako to zaúčtovať, chcel by to pokryť aj zo soc.fondu, ale tam vychádza soc.fond okolo 600 korún na rok. Viem že SZČO si môže dať do nákladov 89,- ako je to u zamestnanca, ďakujem pekne.
0 0
Martina2 Martina2

Martina2 je offline (nepripojený) Martina2

Ahojte, neviete mi poradit: ELDP sa posiela do prislusnej Soc. poistovne podla sidla zamestnavatela alebo podla trvaleho bydliska zamestnanca. Stretla som sa totiz s vyjadrenim v jednej literature ze podla trvaleho bydliska zamestnanca, no doteraz som to vzdy posielala podla sidla zamestnavatela. dakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Martina2 Pozri príspevok
Ahojte, neviete mi poradit: ELDP sa posiela do prislusnej Soc. poistovne podla sidla zamestnavatela alebo podla trvaleho bydliska zamestnanca. Stretla som sa totiz s vyjadrenim v jednej literature ze podla trvaleho bydliska zamestnanca, no doteraz som to vzdy posielala podla sidla zamestnavatela. dakujem
ELDZ sa posiela podľa sídla zamestnávateľa.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, ešte raz idem ohľadom tých hodín: takže 6 dní v týždni pracuje- cez týždeň 7 hodín a v sobotu 3 hodiny, priemer tam vychádza 6,33 alebo 6,34, neviem ako zaokrúhliť. Tak som to aj zadala. Ale predchodkyna zadávala 5 dní a 7,60 hodín, čo je správne. Podľa mňa ten 6 dňový týždeň, keď v skutočnosti pracuje 6 dní? A sviatok rátala priemerným zárobkom, podľa mňa by sa mal rátať ako odrobený deň? Mohli by ste sta mi k tomu vyjadriť? ďakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ani jedno ani druhe nieje celkom v poriadku. Program ale bohužiaľ neumožňuje nastavenie rôzných hodín v rôzných dňoch. Neni pravda že pracuje 7,60 denne ani 6,34 denne. To by už firma konečne mohla dať do poriadku, pretože pred kontrolou sa neobhájime, že softwer to nerobi... Môžu nám povedať že sme si mali kúpiť taký čo to robi...

Inak s tou dovolenkou starou si myslím, že ak chceš mať rozdelené na starú a novú tak skús si zadať údaje platné od... tam si daj december 2006 a daj tam nárok na dovolenku tie dni ktoré sa týkajú roku 2006. Potom si zadaj údaje od júna, ak robiš v programe od júna tak daj údaje platné od júna 2007 a zadaj si dovolenku rok 2007. Nerobila som tak, ale myslím, že takto by sa ti na výplatnej páske malo objaviť aj stará aj nová.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Skúsila som zadať, údaje platné od decembra ale nejako mi to nefunguje. No ale tie hodiny sa inak prerátať nedajú, ako to mám inak urobiť. A sviatok u predavačky by sa mal rátať ako odrobený deň? Myslím, že aj program to tak ráta, predchodkyna to rátala priemerom na dovolenku.
A dá sa v programe niekde nájsť alebo vytlačiť priemer na dovolenku po skončení štvrťroka? Alebo ho mám ručne vyrátať? ďakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Inak to nemôžeš urobiť, lebo taký je softwer, ja som len chcela poukázať, že ani jedna alternatíva nieje úplne OK. Je to vlastne len nahrážka, aby ti to počítalo finančné správne. No že to nebude sedieť s dochádzkou je samozrejme a mne sa to nepáči, keď viem, že to neni tak ako by malo byť. Zatiaľ je teda jedno aký spôsob použiješ. Priemery na dovolenku máš aj na takom prehľade keď si dáš zamestnanci a potom si dáš výber kde máš hore na lište zamestnanci a prehľad čerpania dovoleniek. Tam Ti vypíše zoznam zamestnancov, nárok na dovolenku čerpanie dovolenky a zároveň jej zostatok aj priemer na deň. Inak ale pri výpočte miezd mi to berie automatický podľa priemeru, už nič nezadávam len pri vstupe som zadala. Takže neviem prečo chceš rátať ručne. Používam Money S3 pre podvojné účtovníctvo, tak myslím máme rovnaký soft.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja sa len pýtam, lebo v júli som začala robiť výplatu a musela som ručne zadať, tak neviem ako to funguje. A tie sviatky sú dobre ako odpracovaný deň? Ale stále mi vrta v hlave čo je lepšie či podľa skutočnosti 6 dňový prac.týždeň a 6,33 alebo 5 čo nie je celkom pravda a 7,6. Lebo potom napríklad aj dovolenka 10 dní inak vychádza, ale v podstate ked má min.mzdu plat máva rovnaký, lebo ani ten priemer nieje vysoký, no neviem sa z toho nejako vysomári ale chcem aby to bolo dobre. ď
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ak mi vyšla hrubá mzda 7450,- dá sa niekde nastaviť dopočítanie do minimálnej mzdy?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Dopísala som to dolu do riadku pod paragraf do riadku som napísala doplatok do min. mzdy a sumu, je to dobre v tých náhradách? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Mohol by mi niekto poradiť, kde sa dopočítava do min. mzdy, díky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať