Zavrieť

Porady

Zamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Hľadám, ale nikde to nevidím. Do akého termínu sa má podať výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím... za rok 2004? Viem, že odvod by sa mal zaplatiť do 31.03.2005, ale do akého termínu treba poslať na Úrad práce ten výkaz? Neviete náhodou? Ďakujem.
Usporiadat
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Denda
Ten to istý prípad sme mali a prešlo nám to normálne. Neplatili sme nič. Stačilo to na splnenie povinnosti.
Si zlato, ja som to tiez tak pochopila.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ešte na doplnenie. Priemerný počet zamestnancov sa počíta vo fyzických osobách za rok. Nie podľa toho na aký typ zmluvy mi pracovali. Tak je to aj v tlačive na úrad.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vedel by mi niekto povedať, ako by som si presne vypočítala či budeme niečo platiť Úradu práce??? Máme 25 zamestnancov, a zamestnávame 1 pracovníka so zdravotným postihnutím.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nikulik
Vedel by mi niekto povedať, ako by som si presne vypočítala či budeme niečo platiť Úradu práce??? Máme 25 zamestnancov, a zamestnávame 1 pracovníka so zdravotným postihnutím.
Predpokladám, že všetkých 25 zamestnancov je v pracovnom pomere celý rok a taktiež 1 zdravotne postihnutý pracuje celý rok.
Potom 3,2% ZP z 25 ľudí je 0,8 človeka, zaokrúhlene 1.
Takže nebudeš nič platiť ÚP.
Ak by si zamestnávala ZP s mierou poklesu zárobkovej činnosti o viac ako 70%, potom sa ti bude tento zamestnanec počítať za 3 ľudí ( § 63, ods.2zákona č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti v znení neskorších predpisov ).
Naposledy upravil ajobs : 16.01.06 at 10:05
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Kedˇ sme mali zamestnancov iba od 1. júla 2005 prepočítam stav zamestnancov na celý rok alebo budem počítať iba tých 6 mesiacov, že sme nemali občana so ZPS? A kde sa dostanem k tlačivu? Nemohol by to tu niekto pripojiť?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Pripájam Ročný výkaz.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Magma
Kedˇ sme mali zamestnancov iba od 1. júla 2005 prepočítam stav zamestnancov na celý rok alebo budem počítať iba tých 6 mesiacov, že sme nemali občana so ZPS? A kde sa dostanem k tlačivu? Nemohol by to tu niekto pripojiť?
Počítaš iba 6 mesiacov.
0 0
bozon bozon

bozon je offline (nepripojený) bozon

Nestačí. Počíta sa priemerný počet zamestnancov za mesiac z celého roku. Výsledný preimerný počet zamestnancovza mesiac sa vynásobí x 0.032.napr. 23x0.032=0.736 zamestnanca t.j. jeden zamestnanec ZŤS na rok
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

To znamená, ak sme mali od 01.07.2005 zamestnaných 100 zamestnancov až do konca roku (aby sa lepšie počítalo, potom priemerný počet zamestnancov za rok je 50.
50x0,032=1,6, čiže mali sme zamestnávať 2 zdravotne postihnutých občanov.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Doplním, že ide o priemerný evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách za kalendárny rok.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Magma
To znamená, ak sme mali od 01.07.2005 zamestnaných 100 zamestnancov až do konca roku (aby sa lepšie počítalo, potom priemerný počet zamestnancov za rok je 50.
50x0,032=1,6, čiže mali sme zamestnávať 2 zdravotne postihnutých občanov.
Áno, je to presne tak. Ak by bol zdravotne postihnutý o viac ako 70%, potom by ti stačil jeden takýto zamestnanec, lebo sa počíta za troch.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Dočítala som sa, že za každého občana ZPS ktorý nám chýba, platíme odvod vo výške trojnásobku mesačnej minimálnej mzdy platnej ku koncu kalendárneho mesiaca, v ktorom sa odvod za neplnenie povinného podielu počtu občanov so zdravotným postihnutím odvádza. A predsa minimálna mzda je 6 9oo,-Sk, t.j. 20 700. Tak koľko vlastne treba za jedného odviesť?
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

A kam v Bratislave III. treba poslať výkaz - aká adresa?
Minulý rok som posielala na Nobelovu a vrátil sa mi (adresát neznámy).
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Poradíte niekto, koľko sa odvádza za jedného občana - neplnenie zamestnávania občanov so ZPS.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

VERONIKA6
Poradíte niekto, koľko sa odvádza za jedného občana - neplnenie zamestnávania občanov so ZPS.
Odvádza sa trojnásobok mesačnej minimálnej mzdy platnej ku koncu kalendár-
neho mesiaca ( zatiaľ 6900,-)v ktorom sa odvod za nesplnenie odvádza.
0 0
kalinka kalinka

kalinka je offline (nepripojený) kalinka

Výkaz zasielam na ÚPSVaR, Miletičova 21, Bratislava. Zamestnávame 25 zam., takže 1 ZP. Zamestnanca so ZP máme od 13.10.2006. Po telefóne mi pani na úrade povedala, že musím odviesť 20 700,- Sk, pretože som nezamestnávala po celý rok ZP, takžie nie alikvótne.
Naposledy upravil kalinka : 16.01.06 at 18:04
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

viete mi prosím niekto poradiť, ako sa o tomto odvode účtuje a či si to môžem dať do nákladov roku 2005?? diky
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

neviete poradiť?? ako o tom účtujete vy?? diky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

babs
viete mi prosím niekto poradiť, ako sa o tomto odvode účtuje a či si to môžem dať do nákladov roku 2005?? diky
Podľa §19 ods.3 písm. m) ZDP je tento odvod daňovo uznaný výdavok.
Zaúčtovala by som na 528 (alebo 548) v roku, ktorého sa týka.
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

ďakujem pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať