Zavrieť

Porady

Zamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Hľadám, ale nikde to nevidím. Do akého termínu sa má podať výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím... za rok 2004? Viem, že odvod by sa mal zaplatiť do 31.03.2005, ale do akého termínu treba poslať na Úrad práce ten výkaz? Neviete náhodou? Ďakujem.
Usporiadat
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Máme zadanú zákazku v chránej dielni vo výške 11.972,-(cena práce), pracoval na tom 1 človek. Môžem si od pokuty, ktorá mi vychádza za chýbajúcich 14 mesiacov (26600,-) odpočítať sumu 11.972,-Sk?
Ako to zapíšem do výkazu, keď sme zamestnávali 3 osoby celý rok, u štvrtého chýba 9 mes, piateho 4 mes. a šiesteho 1 mes. = spolu chýba 14 mesiacov?
Naposledy upravil fipina : 22.03.07 at 04:58
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

fipina Pozri príspevok
Máme zadanú zákazku v chránej dielni vo výške 11.972,-(cena práce), pracoval na tom 1 človek. Môžem si od pokuty, ktorá mi vychádza za chýbajúcich 14 mesiacov (26600,-) odpočítať sumu 11.972,-Sk?
Ako to zapíšem do výkazu, keď sme zamestnávali 3 osoby celý rok, u štvrtého chýba 9 mes, piateho 4 mes. a šiesteho 1 mes. = spolu chýba 14 mesiacov?
Prosím, pomôžte mi.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

fipina Pozri príspevok
Máme zadanú zákazku v chránej dielni vo výške 11.972,-(cena práce), pracoval na tom 1 človek. Môžem si od pokuty, ktorá mi vychádza za chýbajúcich 14 mesiacov (26600,-) odpočítať sumu 11.972,-Sk?
Ako to zapíšem do výkazu, keď sme zamestnávali 3 osoby celý rok, u štvrtého chýba 9 mes, piateho 4 mes. a šiesteho 1 mes. = spolu chýba 14 mesiacov?
.........posúvam............
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=fipina;429095]Máme zadanú zákazku v chránej dielni vo výške 11.972,-(cena práce), pracoval na tom 1 človek. Môžem si od pokuty, ktorá mi vychádza za chýbajúcich 14 mesiacov (26600,-) odpočítať sumu 11.972,-Sk? Áno - to je práve účel zadania zákazky chránenej dielni.
Ako to zapíšem do výkazu, keď sme zamestnávali 3 osoby celý rok, u štvrtého chýba 9 mes, piateho 4 mes. a šiesteho 1 mes. = spolu chýba 14 mesiacov?[/quo] Konkrétne vypísanie tlačiva Ti neviem poradiť - snáď sa niekto pripojí. Tlačivo som nevypisoval. Posúvam.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Máme potvrdenie o zákazke na 26.758,- a na úp ma otočili že má byť 26.958,- a že tým pádom je to k ničomu a že musím doplatiť celú pokutu 22.800,-.
Ako pčúvam, spústa firiem to mala zle. Ako ste pochodili? Vie niekto ako mali tie zákazky byť správne???
0 0
Tinau Tinau

Tinau je offline (nepripojený) Tinau

momentálne pracujem a zároveň študujem ...viac
Prosím Vás chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosť so zamestnancami, ktorí sú uznaní za invalidného dôchodcu podľa starého zákona č. 100/1998 Zb. a na Sociálnej poisťovni im povedali (písomne informovali), že ich dôchodok nebudu prehodnocovat. Bude sa riadit podla stareho zakona. Ako mám teraz vediet na účely odvodu za nesplnenie zamestnavanie ZPS-karov, či to mám považovať pokles pracovnej schopnosti nad 70% alebo pod 70%. Neviem si s týmto rady. Odvod som už síce odviedla, ale chcela by som to opraviť, ak by sa dalo.
Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tinau Pozri príspevok
Prosím Vás chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosť so zamestnancami, ktorí sú uznaní za invalidného dôchodcu podľa starého zákona č. 100/1998 Zb. a na Sociálnej poisťovni im povedali (písomne informovali), že ich dôchodok nebudu prehodnocovat. Bude sa riadit podla stareho zakona. Ako mám teraz vediet na účely odvodu za nesplnenie zamestnavanie ZPS-karov, či to mám považovať pokles pracovnej schopnosti nad 70% alebo pod 70%. Neviem si s týmto rady. Odvod som už síce odviedla, ale chcela by som to opraviť, ak by sa dalo.
Ďakujem
Úplní invalidní dôchodcovia - nad 70%
Čiastoční invalidní dôchodcovia - do 70%
0 0
jasha jasha

jasha je offline (nepripojený) jasha

Denda Pozri príspevok
Ešte na doplnenie. Priemerný počet zamestnancov sa počíta vo fyzických osobách za rok. Nie podľa toho na aký typ zmluvy mi pracovali. Tak je to aj v tlačive na úrad.


Dnes som bola na predvolanie na UP ohladom podania vykazu, ktory som samozrejme nepodala.
Bolo mi povedane ze do evidencneho poctu zamestnancov sa zapocitavaju iba zamestnanci (nie dohodari a studenti). A tym padom mi vysiel priemer na mesiac nasledovne (3+4+5+6+7+10+10+16+18+22+22+24 = 147 / 12 = 12,25 ) cize asi 12 ludi. Tlacivo prave vypisujem.
Ale co ak mi ta osoba co to ma nastarosti podala chybnu informaciu a maju sa dohodari a studenti zapocitavat. V tom pripade by mi vyslo
(16+15+17+20+37+44+30+39+52+39+35+35 = 379 /12 = 31,58) cize asi 32 a tym padom by som mala asi aj zaplatit za to ze som cloveka so ZPS nezamestnavala.
Poradte mi prosim ci tam dohodarov a studentov zapocitavate.Dakujem.
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

Dohodari sa nezapocitavaju. Skus pozriet sem:

http://www.porada.sk/t52593-priemern...estnancov.html
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Dohodári a študenti sa nezapočítavajú.
0 0
jasha jasha

jasha je offline (nepripojený) jasha

Dakujem za pomoc - velmi pomohlo.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Ak sme mali menej ako 20 zamestnancov mali sme tiež povinnosť zamestnávať zdrav. postih. občanov????

Ani v jednom mesiaci sme neprekročili počet 19 v HPP...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, nemali.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Tweety Pozri príspevok
Nie, nemali.
ja len potom nechápem, prečo mi prišla z Úpsvar výzva, že podľa podkladov Sociálnej poisťovne sme zamestnávali "najmenej 20 zamestnancov"..... to síce áno, ale boli do dohodári a študenti....nie v HPP
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A dohodárov máte v SP vedených ako dohodárov?
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
no áno...tak dúfam, mala by som mať v tom poriadok...na každej prihláške som písala Dohoda .... a keď bola už tá možnosť, tak som to rovno škrtala...ale asi by som si to teda mala ísť overiť, lebo neviem potom kde by bola chyba....
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Tiež by som sa chcela spýtať ak každý mesiac r. 2007 máme po 19 zamestnancov v HPP a v mesiaci október tohto roku sme mali 20 zamestnancov máme tiež povinnosť platiť za zamestnancov zo ZP? Je to tak tesné keď v zákone píšu minimálne 20 zam. a my ich máme max.20. Ešte poraďte aký je teraz rozdiel v malých a veľkých závodoch vraj sa to už dávno nerozlišuje. Díííky
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

My sme mali v stave jedného zamestnanca, ktorý bol podľa dokladov od 5.12.05 PN. Posledné 2 roky sme o ňom nič nevedeli, neposielal nám žiadne doklady ohľadom PN, ale stále sme ho evidovali v stave ako nášho zamestnanca. Až tento týždeň zareagoval na našu výzvu a prišiel do firmy s tým, že mu bol od 5.12.05 priznaný čiatočný invalidný dôchodok. Pracovný pomer sme s ním rozviazali 22.01.2008. Moja otázka je či si ho môžeme započítať vo výkaze o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím ako občana s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť (50%)?
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prosím zainteresovaných, môžete mi poradiť aká bola cena práce k 1. 1. 2007 (potrebujem k výkazu o plnení zamestnávania občanov so ZP).
Ďakujem
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Cena práce k 1.1.2007 - vie niekto aká bola ?
Ďakujem vopred za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať