Zavrieť

Porady

Plastove okna

dobry den, vie mi niekto poradit, aky profil si vybrat do plastovych okien. Je tolko ponuk na trhu a problem pre laika sa v tom zorientovat. Mam ponuky na profily Salamander, Aluplast, DECEUNINCK - 5 komorove,
Gealan 6 -komorove. Aky je v nich rozdiel, co sa tyka kvality? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
777 777

777 je offline (nepripojený) 777

Dobrý deň, minulý rok v lete sme si z finančných dôvodov nechali vymeniť iba jedno plastové okno. Po dlhom vyberaní a rozhodovaní sme sa rozhodli pre Internovu 6000, keďže bývame v paneláku na severozápadnej strane, kde veľmi fúka a prší.Tento rok sme si chceli nechať spraviť ďalšie okno od toho istého výrobcu.No zistili sme, že okno, ktoré už máme namontované z minulého roka nie je v poriadku.Zistili sme,že rám okna máme v spodnej časti pri prepápžke medzi veľkým oknom a vetračkou z obidvoch strán prepážky prasknutý. Okno má 3 tesnenia a praskla nám vlastne tá lišta, ktorá je v ráme a na ktorú prilieha to tretie stredové tesnenie. Malé prasklinky nám potom idú cez odtokový kanálik až k vonkajšej strane rámu. Podotýkam, že s oknom narábame šetrne. Máme problémy aj so sieťkou, ktorá nám dobre neprilieha a rám krídla okna máme od sieťky oškretý. V poslednom čase nám okno pri manipulácii vŕzga.Inak sme s oknom spokojní, pretože dobre tesní.Nevieme sa rozhodnúť, či to máme tento rok risknúť a dať si znova toto isté okno, či to bola len náhoda,alebo či má ešte niekto takýto problém.Trápi nás hlavne prasknutý rám.
Prosím, ak mi vie niekto poradiť, ozvite sa. Dosť to súri.
Ak viete niekto o dobrom profile, ktorý už máte vyskúšaný, prosím dajte mi vedieť.Ďakujem.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Pre 777: Kazda solidna firma by uz okno vymenila, pretoze urcite ide o vnutornu vadu profilu. Profily znamych znaciek su kvalitne, najma tie, ktore sa dovazaju z Nemecka. Takze je jedno, ci to bude Schuco, Gealan, Salamander......je potrebne volit ca najvacsiu stavebnu sirku profilu , to znamena profil 74, 80mm. Je potrebne uplatnit reklamaciu u firmy, v ramci ktorej bezi zaruka. Ja som volil firmu, ktora dava 10 rocnu zaruku. A ma samozrejme velku prevadzku s vyrobou. Pretoze vie, ze si to moze dovolit, je kvalitna. A dba o svoje meno, takze nejake okno jej putna, pretoze je pre nu meno drahsie, ako nejake nepodarene okno.
0 0
777 777

777 je offline (nepripojený) 777

Nás profil má stavebnú šírku 80mm a má tiež 10 ročnú záruku.Včera sa nato bol pozrieť dodávateľ a povedal, že je to v poriadku, že to nie sú praskliny, ale výrezy od frézy. V tomto profile sa vraj tento stĺpik nedá inak osadiť, treba tam vraj vyfrézovať tieto otvory, to by som uznala, ale tieto oblúčiky od frézy ako nové určite nevyzerali takto, lebo som si ich predtým ani nevšimla a teraz sú otvorené a majú tam normálne štrbiny. Prasklinky, ktoré predtým vyzerali ako pavúčiky sa v priebehu ani nie týždňa zväčšili a vznikli tam aj malé dierky. Nato mi dodávateľ povedal, že to môže byť vplyvom počasia(slnko, vietor...). Dnes som obtelefonovala niektoré firmy, ktoré majú skúsenosti s Internovou a zistila som, že tento stĺpik, ktorý je medzi dvoma oknami, môže byť šróbovaný(ako mám zrejme aj ja) alebo zváraný. Veľmi ma to mrzí, lebo inak som s týmto profilom spokojná, konečne mi cez okno neprší a nefúka.Neviem sa rozhodnúť, aké druhé okno si mám teraz vybrať, či Internovu od toho istého alebo iného dodávateľa, alebo pre niečo úplne iné. Prosím, ak by mi vedel poradiť aj niekto iný, ktorý má skúsenosti so 6 komorovou Internovou napíšte mi. Dosť to súri. Ďakujem pekne
0 0
777 777

777 je offline (nepripojený) 777

PRE SARAH: Prepáčte, ale pre krátku registráciu Vám nemôžem odoslať súkromnú správu, preto Vám píšem touto formou. Okno nám zhotovila firma Novaplast z Bratislavy. Zo správy som pochopila, že máte zrejme tiež Internovu 6000. Ak je to možné, chcela by som vedieť kde ste si ju objednávali a kto Vám ju zhotovil a ako dlho máte okná namontované. Prípadne, ak mi môžte napísať ako asi vyzerá na Vašom okne ten veľký stredový stĺpik medzi dvoma oknami, či má na koncoch tvar V alebo, či tam má rovnú čiaru vodorovnú s rámom tak ako máme my. V by malo znamenať, že je zváraný a rovné, že je zrejme šróbovaný(neviem, či existujú aj iné varianty). Ak je to možné, prosím skorú odpoveď, musím sa rozhodnúť ešte tento týždeň. Ďakujem
0 0
Sarah Sarah

Sarah je offline (nepripojený) Sarah

Stredovy stlpik v rame ma tvar pismena V, je zvarany alebo lepeny nejakou tavnou hmotou. Ram na Internovach ma tiez vyryte naspodu NCHZ EN 12608 S II A a dalej je datum vyroby profilu. Takze im tiez zalezi na tom aby ich niekto nekopiroval. Skuste sa pozriet na ich stranku http://www.profily-internova.sk/text/konschar.htm
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Má niekto skúsenosti s plast. profilom Trocal. Tiež s firmou Innovia?
0 0
777 777

777 je offline (nepripojený) 777

PRE SARAH: Ďakujeme veľmi pekne za záujem. Z tej firmy sme to zatiaľ neobjednali, lebo sa bojíme znovu dať to isté od nich. Ešte sme sa nerozhodli nijak. Sme z toho úplne zmätení, nevieme, či máme dať túto Internovu 6000 zváranú a od úplne niekoho iného, alebo úplne iný profil. Musíme sa však rýchlo rozhodnúť, pretože sú dlhé dodacie doby a sme zabrzdení s ďalšími prácami.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Už aj my chceme mať konečne plastové okná... Tak som prečítala všetko, čo som našla.
Potrebovala by som však ešte nejaké tipy na spoľahlivé firmy, ktoré okná montujú. Mali by byť z Trnavského kraja, alebo z okolia. Prosím, poraďte mi. Môžete aj cez SS, aby sme nerobili niekomu reklamu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nuž o tých sklách bohvičo nevieš.O normách najmä tých nových ,ktoré posudzujú výpočet súčiniteľa prchodu tepla cez sklá asi tiež nič. Trojsklo má pri použití rovnakého plynu IBA o 0,1 lepší sučinitel prechodu tepla oproti dvojsklu.Moc by som si rozmyslel trojsklo , pretože životnosť toho okna asi nabude vysoká.GEALAN predávaný na Slovensku z najväčšou pravdepodobnosťou vyrábajú súdruhovia Poliaci ,im vlastným chápaním kvality.Stačí sa pozrieť na oficiálne www stránky GEALANU riaditeľ polské meno námestník jak by dal.atd
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Treba dať písomnú reklamáciu ,ak ju zamietnu treba si žiadať písomné rozhodnutie.Podľa toho ako ste to popísali môže sa jednať o prasknutý profil.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111 Pozri príspevok
Už aj my chceme mať konečne plastové okná... Tak som prečítala všetko, čo som našla.
Potrebovala by som však ešte nejaké tipy na spoľahlivé firmy, ktoré okná montujú. Mali by byť z Trnavského kraja, alebo z okolia. Prosím, poraďte mi. Môžete aj cez SS, aby sme nerobili niekomu reklamu.
Okrem iného sme dostali ponuky na nemecký BRUGMANN a slovenský PROKAL... Keďže tomu nerozumiem, bola by som veľmi rada, keby zareagoval niekto, kto vie viac... Poraďte mi, prosím.
Naposledy upravil Anja111 : 17.08.07 at 15:40
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Posúvam...
0 0
xywy xywy

xywy je offline (nepripojený) xywy

Dobry den, Jess ak mozes, posli mi meno firmy ... a pripadne aj dalsie skusenosti. Dakujem
0 0
xywy xywy

xywy je offline (nepripojený) xywy

Dobry den,

dostal som ponuku od firmy Aneko na plastove okna ... ak mate niekto skusenosti budem nesmierne vdacny. Som laik v tejto oblasti ... Docital som sa ze profil Salamander by mohol byt dobry, samozrejme, chce to dobrych technikov na osadenie .. odporucte ak mozete. Meni sa v BA .. ale moze byt aj PD, NR, ZM, LV a okolie ... dakujem
0 0
palcim palcim

palcim je offline (nepripojený) palcim

Asi je pravdou, že kvalita musí byť na prvom mieste. Mne pred 3 mesiacmi namontovali v paneláku plastové okna zn. Salamander a ako sa začalo vykurovacie obdobie, tak som zistil, že okná sa mi z vnútra orosujú. Zo spodu tak do výške cca 2 -4 cm a po bokoch do výšky cca 40-60 cm, na šírku cca 2-3 mm. Voda mi potom steká po parapete k omietke, tak že rohy omietok sú mokré. Skúšal som menej kúriť ale aj tak, že je v byte až horúco a nepomáha mi to. Často vetráme, ale v noci do rána je orosenie zase na sklách. Okná sú 5 komorové, na sklách bol nálepka 1,1. Keď som dodavateľovi vec oznamoval, povedal mi, že treba viac kúriť. No neviem plastové okná som dal montovať preto, aby som práve ušetril na kúrení. Poradte, kde je chyba, ďakujem Prievidza.
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Má niekto skúsenosti s výmenou plastových okien v zime? Nie sú s tým problémy? Nám povedali, že do - 15 C to ide v pohode. Ale teda ja neviem ...
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Nie je ziaden problem,mimo zimy v byte. Sikovna partia vymeni v byte okna za 5 hodin komplet. Peny sa pouzivaju zimne, pre maltovinu nie je problem, nakoniec cez spalety aj tak je tepelny most :-))))) nic sa teda nedeje. A ked pouziju na namiesanie malty Fridex :-)))))
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

mate niekto skusenosti s firmou kalypso, 5 komorovy profil VEKA kovanie WINKHAUS??

dakujem

0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

palcim Pozri príspevok
Asi je pravdou, že kvalita musí byť na prvom mieste. Mne pred 3 mesiacmi namontovali v paneláku plastové okna zn. Salamander a ako sa začalo vykurovacie obdobie, tak som zistil, že okná sa mi z vnútra orosujú. Zo spodu tak do výške cca 2 -4 cm a po bokoch do výšky cca 40-60 cm, na šírku cca 2-3 mm. Voda mi potom steká po parapete k omietke, tak že rohy omietok sú mokré. Skúšal som menej kúriť ale aj tak, že je v byte až horúco a nepomáha mi to. Často vetráme, ale v noci do rána je orosenie zase na sklách. Okná sú 5 komorové, na sklách bol nálepka 1,1. Keď som dodavateľovi vec oznamoval, povedal mi, že treba viac kúriť. No neviem plastové okná som dal montovať preto, aby som práve ušetril na kúrení. Poradte, kde je chyba, ďakujem Prievidza.
Prosím napíš mi kto je tá firma v Prievidzi. Profil salamander je naozaj pekný biely. Ďakujem
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Mária hrušková Pozri príspevok
asi po roku skúmania ponúk na trhu som sa rozhdla pre firmu Incon, nájdeš na nete...kvalitné okná,služby aj montáž
Máš okná od INCONU? Si spokojná?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať