Zavrieť

Porady

Plastove okna

dobry den, vie mi niekto poradit, aky profil si vybrat do plastovych okien. Je tolko ponuk na trhu a problem pre laika sa v tom zorientovat. Mam ponuky na profily Salamander, Aluplast, DECEUNINCK - 5 komorove,
Gealan 6 -komorove. Aky je v nich rozdiel, co sa tyka kvality? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Chyba môže byť v nastvení okna, alebo v spoji tesnení( vytlačený zvar,zrejme nedostatočne zbrúsený, z výroby,občas sa to vyskytuje).Môže byť aj zlá nekvalitná montáž okien.Ale si myslím že pre skúseného motéra by toto nemal byť sebemenší problém.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

ako postupovat v neakej radikalnej reklamacii? ked chcem napriklad vratit peniaze? lebo to bola neviem kolka reklamacia. to si vymontuju okna a nechaju mi to bez okien a ja si mozem hladat noveho dodavatela alebo ako...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Asi by ste najskôr potrebovali nejaký úradný záznam od certifikovanej skúšobne ,že ten výrobok je vadný.Potom požadovať od výrobcu výmenu.Ak nevyhovie zadať výrobu a výmenu okna inej firme.Následne žiadať úhradu všetkých výdavkov na súde.Tak ako som napísal v predchádzajúcom príspevku.S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o úplne banálnu chybu.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

to nexistuje zasada 3x a dost lebo uz mi opravovali minimalne 6krat ze po tretej reklamacii mam narok na vratenie penazi? to musim ma neaky zaznam z certifikovanej skusobne? to bude asi nakladne...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem ako sa presne v takýchto prípadoch postupuje.Skúste na www.soi.sk je tam poradňa.
0 0
jasnovidka jasnovidka

jasnovidka je offline (nepripojený) jasnovidka

Má niekto skúsenosti s firmou na plastové okná Windowtrade zo Šamorína? Ďakujem za všetky príspevky.
0 0
jasnovidka jasnovidka

jasnovidka je offline (nepripojený) jasnovidka

Nevie mi niekto poradiť dobrú firmu na okná?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
My tu nie sme jasnovidci.Musíte zadať aspoň okres z ktorého ste.Dobré okná sú napr.od celoslovensky pôsobiacich firiem ako Slovaktual,Incon ale aj veľa ďaľších.Ale týka sa to len samotných okien nie jednotlivých montáži okien.
0 0
jasnovidka jasnovidka

jasnovidka je offline (nepripojený) jasnovidka

Však ja chcem iba poradiť aká firma je dobrá, aj s namontovaním tých okien, lebo ja si ich sama neviem namontovať. Neviete niečo o firme Windowtrade zo Šamorína, dávajú mi podozrivo dobrú cenu. Ja už naozaj neviem komu a čomu mám veriť, lebo čo je lacné nie je dobré ale aj drahé nemusí byť dobré.
Ďakujem za každú radu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Musíte napísať z ktorého okresu ste.Keď to budeme vedieť tak potom vám môžeme poradiť.Zbytočne vám budem radiť firmu z Trenčína ked ste z Humenného.
0 0
jasnovidka jasnovidka

jasnovidka je offline (nepripojený) jasnovidka

Som z Ivánky pri Dunaji a už som si zistila, že firma Windiwtrade má zlé referencie. Sú lacní, ale nekvalitní, nedochvíľny a podobne. Tak ak vá môžem poprosiť poraďte niekoho seriózneho,
Ďakujem.
0 0
foryou foryou

foryou je offline (nepripojený) foryou

Pod lampou najvacsia tma. Priamo u vas mate solidneho vyrobcu, firma Uniteam. Nemecky profil Trocal, vyroba na CNC strojoch od Stuertz a Elumatec su zarukou kvality.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Stačí sa spýtať susedov čo už plastové okná majú.Určite budú vedieť poradiť.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Aj to najhoršie a najlacnejšie plastové okno,je stale lepšie ako povodne drevené (tym nemyslim euro-okna,to je ina kvalita),ktoré netesnia,dostava sa cez ne dovnutra voda,ak na nich prší,a každý druhý rok ich treba šúchať a znovu natierať.

Ja som sa rozhodoval podľa referencii od ľudí,ktorí pri vybere okna nepozeraju na to,či ušetria 20€, ale zaujimaju ich užitkové vlastnosti okna.

Zpomedzi 12 firiem ktoré montuju plastove okna od roznych vyrobcov,som si vybral tu firmu na ktorú som získal najlepšie referencie.

Rozhodoval som sa aj podľa toho,že som navštívil byt v ktorom boli namontované tieto okna, a aj pri vonkajšej teplote viac ako-10°C ,okna dokonale tesnili a sklo nebolo zvnutra vobec orosené,maximalne trošililinku v rohoch,ale to bolo zanedbateľné.
Úspora sa dostavila,taká,že vyučtovanie za teplo mi prinieslo preplatok asi 9000 Sk,čo bolo cca 80% zalohovej platby za teplo.
A k tomu netreba nič viac dodávať.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Chcem poprosiť odborníkov o radu..od júla mám nové plastové okná..predčasom som si všimla medzi oknami a parapetami, vnútornými, také milimetrové škáry..teraz keď sa ochladilo tak normálne cítim, že tade ťahá chlad...tie škáry sú nepravidelné, niekde sú a niekde nie sú..má to tak byť, alebo je to vada?..a ak je to vada, čo s tým, mám to reklamovať?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ohľadne tej nepravidelnosti špáry by pomohlo foto.Čo sa týka toho prievanu ,, ťahá chlad" tak toto je bezkonkurenčne najčastejšia chyba pri montáži plastových okien a parapetov.TREBA TO REKLAMOVAŤ.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Tara1 Pozri príspevok
Chcem poprosiť odborníkov o radu..od júla mám nové plastové okná..predčasom som si všimla medzi oknami a parapetami, vnútornými, také milimetrové škáry..teraz keď sa ochladilo tak normálne cítim, že tade ťahá chlad...tie škáry sú nepravidelné, niekde sú a niekde nie sú..má to tak byť, alebo je to vada?..a ak je to vada, čo s tým, mám to reklamovať?
Ja som tiež akurát včera skúšala teplotné rozdieli rámu okien. Presne tak, ako píšeš pri parapete bola najnižšia teplota, teda samotná parapeta bola podľa môjho názoru dosť chladná.

Okná nám osadila firma bez vnútorných parapiet, lebo aj vysprávky robil manžel sám. Na spodku okien bol aj ten podparapetný profil, či ako sa tomu hovorí. Všade okolo bola izolácia a keď muž dával parapety,tak ich kládol do purpeny. Aj nám vznikli niekde malinké škáry, tam kde sme až veľmi zaťažili.
Neviem prečo je parapeta oveľa chladnejšia ako napríklad profil rámu na boku. Urobili sme niekde chybu pri osadení parapiet?
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

220870 Pozri príspevok
Ohľadne tej nepravidelnosti špáry by pomohlo foto.Čo sa týka toho prievanu ,, ťahá chlad" tak toto je bezkonkurenčne najčastejšia chyba pri montáži plastových okien a parapetov.TREBA TO REKLAMOVAŤ.
Tak som to dnes podľa Vašej rady reklamovala - telefonicky. Povedali mi, že to je normálna záležitosť lebo okná ešte sadali a že to prídu vyplniť silikónom. Prosím Vás 220870, je to dobre-takto sa to odstraňuje? Ďakujem za info.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

Laco-monter Pozri príspevok
Aj to najhoršie a najlacnejšie plastové okno,je stale lepšie ako povodne drevené (tym nemyslim euro-okna,to je ina kvalita),ktoré netesnia,dostava sa cez ne dovnutra voda,ak na nich prší,a každý druhý rok ich treba šúchať a znovu natierať.

Ja som sa rozhodoval podľa referencii od ľudí,ktorí pri vybere okna nepozeraju na to,či ušetria 20€, ale zaujimaju ich užitkové vlastnosti okna.

Zpomedzi 12 firiem ktoré montuju plastove okna od roznych vyrobcov,som si vybral tu firmu na ktorú som získal najlepšie referencie.

Rozhodoval som sa aj podľa toho,že som navštívil byt v ktorom boli namontované tieto okna, a aj pri vonkajšej teplote viac ako-10°C ,okna dokonale tesnili a sklo nebolo zvnutra vobec orosené,maximalne trošililinku v rohoch,ale to bolo zanedbateľné.
Úspora sa dostavila,taká,že vyučtovanie za teplo mi prinieslo preplatok asi 9000 Sk,čo bolo cca 80% zalohovej platby za teplo.
A k tomu netreba nič viac dodávať.
a pre ktoru firmu s akym profilom si sa rozhodol nakoniec?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Hlúposť.Okná lepšie povedané rámy okien nemajú čo sadať.Môže sadnúť len krídlo okna a to nemá s dieramy medzi parapetom a rámom okna nič spoločné.Okná musia tesniť na 1000% aj bez silikónu.Silikónom sa len sanažia zakryť svoju diletantskú prácu.Treba reagovať tak že normálne je keď cez okná nafučí .prievan je nenormálny stav.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať