Zavrieť

Porady

Plastove okna

dobry den, vie mi niekto poradit, aky profil si vybrat do plastovych okien. Je tolko ponuk na trhu a problem pre laika sa v tom zorientovat. Mam ponuky na profily Salamander, Aluplast, DECEUNINCK - 5 komorove,
Gealan 6 -komorove. Aky je v nich rozdiel, co sa tyka kvality? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

220870 Pozri príspevok
Hlúposť.Okná lepšie povedané rámy okien nemajú čo sadať.Môže sadnúť len krídlo okna a to nemá s dieramy medzi parapetom a rámom okna nič spoločné.Okná musia tesniť na 1000% aj bez silikónu.Silikónom sa len sanažia zakryť svoju diletantskú prácu.Treba reagovať tak že normálne je keď cez okná nafučí .prievan je nenormálny stav.
Ďakujem Vám za radu, napíšem si teda písomnú reklamáciu a pôjdem tam v pondelok osobne, potom sa ozvem.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Lotarka Pozri príspevok
Ja som tiež akurát včera skúšala teplotné rozdieli rámu okien. Presne tak, ako píšeš pri parapete bola najnižšia teplota, teda samotná parapeta bola podľa môjho názoru dosť chladná.

Okná nám osadila firma bez vnútorných parapiet, lebo aj vysprávky robil manžel sám. Na spodku okien bol aj ten podparapetný profil, či ako sa tomu hovorí. Všade okolo bola izolácia a keď muž dával parapety,tak ich kládol do purpeny. Aj nám vznikli niekde malinké škáry, tam kde sme až veľmi zaťažili.
Neviem prečo je parapeta oveľa chladnejšia ako napríklad profil rámu na boku. Urobili sme niekde chybu pri osadení parapiet?
Posúvam
skúsim ešte raz, či sa niekto ozve
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

To predsa vyplyva z konstrukcie plastovych okien, teda ramu okna. Preto v poslednej dobe, niektori vyrobcovia vyplnuju penou vnutornu spodnu cast profilu ramu okna, ktora sa osadza do spalety. Aby zlepsili prestupovy cinitel ramu okna. Napr. profil Salamander.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

220870 Pozri príspevok
Hlúposť.Okná lepšie povedané rámy okien nemajú čo sadať.Môže sadnúť len krídlo okna a to nemá s dieramy medzi parapetom a rámom okna nič spoločné.Okná musia tesniť na 1000% aj bez silikónu.Silikónom sa len sanažia zakryť svoju diletantskú prácu.Treba reagovať tak že normálne je keď cez okná nafučí .prievan je nenormálny stav.
Včera som osobne doniesla reklamáciu do firmy a dnes mi to prišli urobiť. Popriťahovali privieranie krídiel, lebo vraj boli nastavené na letný čas. Tie špáry vyplnili akrylom. Pomôhlo to, necítiť chlad,tak som nemala odvahu hovoriť o nekvalitnej pôvodnej práci. Keby sa nejaké problémy vyskytli v budúcnosti, tak sa najprv s vami poradím.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lotarka Pozri príspevok
Posúvam
skúsim ešte raz, či sa niekto ozve
Parapet bude vždy( ak naň nesvieti slnko) studenší.To je dané spádom vzduchu ,jeho cirkuláciou pri okne.Iné je keď pod parapet prefukuje.Parapety je najlepšie osádzať do nízkoexpanznej peny.Ak sa osádzajú do "obyčajnej" nedá sa tak dobre vypeniť priestor pod parapetom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tara1 Pozri príspevok
Včera som osobne doniesla reklamáciu do firmy a dnes mi to prišli urobiť. Popriťahovali privieranie krídiel, lebo vraj boli nastavené na letný čas. Tie špáry vyplnili akrylom. Pomôhlo to, necítiť chlad,tak som nemala odvahu hovoriť o nekvalitnej pôvodnej práci. Keby sa nejaké problémy vyskytli v budúcnosti, tak sa najprv s vami poradím.
Ak bol tepelný most medzi parapetom a rámom okna tak síce prestane prefukovať ,ale ten akryl celý splesnivie.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

barney Pozri príspevok
a pre ktoru firmu s akym profilom si sa rozhodol nakoniec?
Rozhodol som sa pre 5-komorový profil REHAU.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Mám pol roka namontované okná. Teraz som zistila, že na jednej strane krídla mi trošku prefukuje. Viem to nastaviť aj sama, alebo je to na reklamáciu?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
v.balogova Pozri príspevok
Mám pol roka namontované okná. Teraz som zistila, že na jednej strane krídla mi trošku prefukuje. Viem to nastaviť aj sama, alebo je to na reklamáciu?
Radšej by som to reklamovala, pokiaľ ste si ich nemontovali sami.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

v.balogova Pozri príspevok
Mám pol roka namontované okná. Teraz som zistila, že na jednej strane krídla mi trošku prefukuje. Viem to nastaviť aj sama, alebo je to na reklamáciu?
Ak spravne rozumiem, asi nemas dobre nastaveny pritlak kridla. Kazde okno ma nastavovacie prvky, ktorymi sa nastavuje okno vo vertikalnom, horizontalnom smere a pritlak kridla k ramu okna. Nastavenie nie je zlozite, ak mas specialny kluc, inak v ramci servisu.
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Dobry den.

Neviete mi niekto poradit dobru firmu na vymenu plast. okien v presovskom kraji?
Je ich strasne vela a chcela by som aspon nejaky nazor a skusenosti.


Dakujem.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Čauko
No mám na Vás pár otázok:
1. Nik tu nepomenul firmu Slovaktual. Aké máte referencie?? Ja mám už rok od nich 3-sklo a môžem len chváliť.
2. No spomínali ste nejakú pásku okolo okien (vdzuchotesnosť, paropriepustnoť,...) A čo by sa stalo keby som z vonku na špaletu dal XPS primeranej hrúbky a do vnútra to isté. Čo si o tom myslíte?? je to OK riešenie??
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
andiablo Pozri príspevok
Čauko
No mám na Vás pár otázok:
1. Nik tu nepomenul firmu Slovaktual. Aké máte referencie?? Ja mám už rok od nich 3-sklo a môžem len chváliť.
2. No spomínali ste nejakú pásku okolo okien (vdzuchotesnosť, paropriepustnoť,...) A čo by sa stalo keby som z vonku na špaletu dal XPS primeranej hrúbky a do vnútra to isté. Čo si o tom myslíte?? je to OK riešenie??
1.Slovaktual je najväčšia Slovenská firma ,čo do počtu vyrobených okien.Trochu drahá ,ale veľmi solídna firma.
2.Úplne bežné riešenie.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

no zbohom tak som zvedavy ako mi to po XTEJ rekklamacii vyriesia, opat mi zacalo piskat v sobotu okno, uz ma to tak vytaca ze neviem co s tym. Robi to iba ak fuka vietor ale je to strasne, neviem v com bude chyba? firma?(kaplypso) monteri (kalypso) profil? (VEKA). vcera som im opat volal no som zvedavy co s tym spravia.

posielam ukazku leteckaposta.cz/947084817
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
andiablo Pozri príspevok
Čauko
No mám na Vás pár otázok:
1. Nik tu nepomenul firmu Slovaktual. Aké máte referencie?? Ja mám už rok od nich 3-sklo a môžem len chváliť.
2. No spomínali ste nejakú pásku okolo okien (vdzuchotesnosť, paropriepustnoť,...) A čo by sa stalo keby som z vonku na špaletu dal XPS primeranej hrúbky a do vnútra to isté. Čo si o tom myslíte?? je to OK riešenie??
Slovaktual ako okno je dobré, je ale dôležité kto ho osadí, ja mám okná od nich ale montovali mi to dve firmy, prvú som po montáži už nechcel ani vidieť, tak som objednal inú, nebudete veriť, ale fúkalo cez rozširovací profil ako aj medzi parapetom a oknom, tak že odfúklo ľahký papierik, prišli a fugy zatreli tmelom. Dobré by bolo ak by svoju kvalitu prác prezentovali termosnímkom nového okna a potom doúčtovali celú cenu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
barney Pozri príspevok
no zbohom tak som zvedavy ako mi to po XTEJ rekklamacii vyriesia, opat mi zacalo piskat v sobotu okno, uz ma to tak vytaca ze neviem co s tym. Robi to iba ak fuka vietor ale je to strasne, neviem v com bude chyba? firma?(kaplypso) monteri (kalypso) profil? (VEKA). vcera som im opat volal no som zvedavy co s tym spravia.

posielam ukazku leteckaposta.cz/947084817
Podaktorý "montážnici" sú tak debilný že ani nevedia že okná majú nastaviteľný prítlak.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Gapo Pozri príspevok
Slovaktual ako okno je dobré, je ale dôležité kto ho osadí, ja mám okná od nich ale montovali mi to dve firmy, prvú som po montáži už nechcel ani vidieť, tak som objednal inú, nebudete veriť, ale fúkalo cez rozširovací profil ako aj medzi parapetom a oknom, tak že odfúklo ľahký papierik, prišli a fugy zatreli tmelom. Dobré by bolo ak by svoju kvalitu prác prezentovali termosnímkom nového okna a potom doúčtovali celú cenu.
Tu je termosnimok od vyrobcu......ako okno je dobre. Ako komu, ze ?
Termogram_okien.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
najag Pozri príspevok
Tu je termosnimok od vyrobcu......ako okno je dobre. Ako komu, ze ?
Sklá na tých snímkoch dopadli pomerne dobre.Červené pásy nad stykom rámu a krídiel sú skôr nedostatkom prítlaku ,krídla alebo zlej montáže.Skôr ako štrbinový únik tepla cez styk rámu a krídla okna by ma trápila na snímkach bledozelená takmer žltá strecha.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

220870 Pozri príspevok
Sklá na tých snímkoch dopadli pomerne dobre.Červené pásy nad stykom rámu a krídiel sú skôr nedostatkom prítlaku ,krídla alebo zlej montáže.Skôr ako štrbinový únik tepla cez styk rámu a krídla okna by ma trápila na snímkach bledozelená takmer žltá strecha.
Nielen to, ale ani prestupovy cinitel plastoveho profilu nie je celkom koser. Samozrejme, babka k babce a su kapce. Unik k uniku a naklady na teplo su nepomerne velke, najma ked "odbornici" riesia rodinny dom. Este dobre, ze nie som jeho vlastnikom.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
najag Pozri príspevok
Tu je termosnimok od vyrobcu......ako okno je dobre. Ako komu, ze ?
Haha, ja som nemyslel termosnímok od výrobcu, ale od montážnej firmy, ako dôkaz dobre prevedenej práce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať