Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Zatial sa do folie nepustili,ma 1mm,myslim ze je dost hruba a pevna.Celkom sme si na ne zvykli,krmime ich kukuricou.Pocitam ze ak im dorastu kridla odletia.Bolo trocha vlaknitych rias,vsetko zlikvidovali.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Zatiaľ je voda studená a techniku dám až do vyčisteného jazierka. Ale spustil som aspoň čerpadlo, nech strieka vodu (mimo filtra) ponad kaskadu do jazierka, nech cirkuluje vbvoda a okysličuje sa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Chlapci a nezhrnuli by ste do jedného príspevku, čo treba všetko s jazierkom po zime urobiť? Aké produkty do neho pridať...a vôbec všetko čo okolo nástupu jarnej sezóny sa má pripraviť aby bolo jazierko bez rias a aby bolo ozdobou záhradky.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ahoj Peter. Tahle poslední fotka je moc pěkná. Našemu jezírku jsem chtěl původně dát dost podobný tvar, ale po nátlaku manželky jsem to musel změnit. Přes lávku by museli chodit úplně všichni, protože by byla v místě hlavní cestičky, vedoucí od branky k domu. Nakonec jsem to zatočil na druhou stranu a chodím přes ni většinou jen já sám. Když vidím, jak se to kolikrát orosí, nebo omrzne a jak je to kluzké, nedovedu si představit, jak by přes to lezli starší lidé.
Máš už fotku toho raka?
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ahoj DanielaSĽ. Na to se asi nedá odpovědět paušálně, jedním odstavcem. Napíšu ti, co udělám, nebo jsem už letos udělal já.
Díky kořenové filtraci a dobrému čerpadlu nemusím řešit čistotu vody ani jakékoli řasy, protože u mě jen živoří. Na předešlé stránce jsem do dvou článků shrnul aplikaci Omnisanu, ke které jsem byl trochu vyhecován nemocí jednoho kapříka jako k preventivnímu, nicméně ne zcela nutnému opatření. Asi do měsíce obnovím mikroflóru přípravkem Bactobooster. Kapr už je v kapřím nebi, nebylo mu pomoci, ale nevadí. Mám jich i tak moc. Omnisan docela zatočil i s řasami, jak jsem už také psal, a než se vytvoří nové, bude voda teplejší. Pak na ně pustím Algae Away, výrobce-House Of Kata. To se ale vyplatí použít až od teploty vody minimálně 12°C. Občas hrábnu podběrákem pro ty nejhorší nánosy kalu, které se mi dobře sbírají, protože mám jen foliové dno. Později nasadím odkalovač. Krmit začínám po malých dávkách těžkými granulemi zatím jen veslonosy a co spadne na dno slupnou jeseteři. Granule sytím vitamíny. To je vše.
Jestli to máš malé, vodu divnou, všude řasy a na dně hodně kalů, vyplatilo by se to vypustit, vyčistit a po napuštění nahodit ekosystém něčím, jako je ten Baktobooster (přes filtraci), jako to má myslím v plánu Peter, než se pouštět do boje pomocí drahých přípravků s výsledkem nejistým. Ryby to tu chvíli vydrží jinde. Já bych je třeba mohl dát do zatím nepoužívaného bazénu, nebo želvária. Hodně štěstí.
2 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Pekný deň prajem záhradkárom . Už je tu jar a prebúdza sa príroda . Veľmi rád Vám poradím aj tento rok ohladom jazierka a samozrejme aj sa poučím ak budete mať dobré nápady . Vela úspechov Vám želám Arvay Z.
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Pekný deň,
už dlhšiu dobu mám naplánované jazierko, ale chcela by som len také menšie cca 2x1 m, ale bojím sa tej vody - rias, komárov atd. Už som uvažovala aj o tzv. suchom jazierku - iba z kameňov, no stále ma láka tá voda. Chcela by som sa opýtať, akú techniku by som potrebovala na také malé jazierko, bez rýb, iba nejaké rastlinky ale tiež iba málo, tak aby s tým bolo minimálne roboty a nákladov. Ďakujem za radu.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Jazierko bez ryb = liaheň komárov. preto odporúčam mať v ňom aspň 2-3 karasov, aby likvidovali larvy komárov.
Mali sme pôvodne 1.000 litrové plastové z Baumaxu. Bolo v ňom čerpadlo. ktoré cez filter (sud s rôznou štruktúrou štrku) talčilo vodu hore a po kaskáde sa vracala späť. Aj v zime keď zamrzlo (hlbka cca 60 cm), karasy prežili.



0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Máte krásne jazierko.
Tak to budem nad tými rybkami silno uvažovať - kvôli tým komárom. Len v zime to bude horšie. Musím si prečítať všetky príspevky, aby som zistila, aká musí byť hĺbka, aby prežili.
Ešte mám takú technickú otázku, to čerpadlo sa umiestňuje vedľa jazierka? A hadica, ktorou sa prečerpáva voda musí byť zospodu jazierka v zemi, alebo ju stačí po dokončení jazierka len tak položiť zhora dnu? Niekto sa možno bude smiať, ale nemá mi s tým kto pomôcť. Neviem, tak sa pýtam. Potrebovala by som presne opis, kde mám čo položiť a zapojiť.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

O tej hlbke sa hovorí, že by mala byť aspoň 80 cm. Hodne závisí od toho v akej nadmorskej výške si. Mne stačilo (v Bratislave) aj 60 cm a karasky prežili zamrznutú hladinu a ľad dosahoval hrúbku aj 20 cm.

Čerpadlo je na dne jazierka a hadicou pod ne jazierka tlačíš vodu do filtra na súši a vracia sa späť do jazera.
Ja som to riešil tak, že z vykopanej hliny na veľké jazierko som urobil kopec, do ktoreho som na vrchol osadil malé jazierko (150 litrove), do ktorého vtekala voda z filtra a z malého jazierka pretekala po kaskade späť do veľkého jazierka.
Je to pekne vidno aj na predchádzajúcich obrázkoch.
Toto jazierko sme neskôr nahradili kúpacím jazierkom.

0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Pekný deň Rybanka . Ja by som Vám nedoporučil jazierko 1 x 2 metre , ideálne je mať 5 000 litrovu nádrž a hlbku 1 meter kde bude mať voda teplotu 4 stupňov v zime . Z jazierkom je to ako z akvarkom , aby sa vytvoril prirodzený kolobeh potrebujete velké jazierko . V malom jazierku sa prehreje voda /ak ho nebudete tieniť /a to je vhodne prostredie pre riasy a komáre ale nie pre okrasné rastliny a ryby .Ako technologiu budete potrebovať filter, čerpadlo, UV lampu, prevzdušňovač. S Pozdravom
ps. ak chcete len rastlinky stačí Vám mala nádobka z vodou pripadne zakopaný sud a budete odparenu vodu dolievať .
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

určite ho to nemohlo stáť viac, keby si to robil sám... ))))
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Ďakujem za odpovede, ja bývam pod Tatrami, takže by to muselo byť určite hlbšie jazierko, aby rybky prežili. Na veľké jazierko nemám priestor, takže ešte pouvažujem nad tou malou nádobkou. Na tých 5-tis. litrov potrebujem asi aké veľké jazierko pri hĺbke 1m? tak 2,5x2m? Ale keby som chcela lekno, tak mi malá nádobka asi nebude stačiť.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Jazierko mozes urobit aj z malej nadoby,tu su aspon dva obrazky.Knihu mam aj v PDF

0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Na obrázkoch to síce vyzerá pekne, ale v lete to nemôže fungovať, bez toho, aby si tam nejako nevymieňal prehriatu vodu. Čím mensie jazierko, tým väčší problém!!!
Knižky sú síce pekná vec, ale v skutočnosti to funguje ináč.
Viac ako 2 pekné obrázky je jedna dobrá rada od toho, čo to má na vlastnej záhrade aj odskúšané.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
rybanka Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, ja bývam pod Tatrami, takže by to muselo byť určite hlbšie jazierko, aby rybky prežili. Na veľké jazierko nemám priestor, takže ešte pouvažujem nad tou malou nádobkou. Na tých 5-tis. litrov potrebujem asi aké veľké jazierko pri hĺbke 1m? tak 2,5x2m? Ale keby som chcela lekno, tak mi malá nádobka asi nebude stačiť.
Rybanka tiež sme pod Tatrami a jazierko máme maličké...dúfam, že sa Ti zobrazí na inšpiráciu....a dokonca máme aj rybky, ktoré nám to z roka na rok prežijú..akurát lekná my moc pekné nemávame...ale dcéra ich má nádherné.

http://www.porada.sk/album.php?album...pictureid=3143
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Je mi ľúto, ale nezobrazilo mi to, môžem poprosiť pridať ešte raz fotku? Veľmi rada obzerám fotky od poraďákov. A aké veľké približne máte to jazierko? A lekná zimujú tiež vonku?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Asi preto Ti nejde , že som to skopírovala z môjho albumu a ten mám len pre priateľov..ale ak mi odklikneš žiadosť o priateľstvo..tak uvidíš tých fotografií v mojom albume viac. Lekná máme na zimu v hlbšej časti jazierka a vlani nám prežili...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Rybanka pozri tu sú nejaké foto z našej záhrady...našla som na Porade...a je tam aj jazierko

http://www.porada.sk/t90764-p2-nasa-oaza-oddychu.html
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Na obrázkoch to síce vyzerá pekne, ale v lete to nemôže fungovať, bez toho, aby si tam nejako nevymieňal prehriatu vodu. Čím mensie jazierko, tým väčší problém!!!
Knižky sú síce pekná vec, ale v skutočnosti to funguje ináč.
Viac ako 2 pekné obrázky je jedna dobrá rada od toho, čo to má na vlastnej záhrade aj odskúšané.
K tomuto len tolko:v tej knihe su aj rady o vhodnom umiestneni jazierka , ako dlho by malo nan svietit priame slnko.Ak prazi slnko na jazierko cely den ,mas problem ci je male alebo velke.Ako nudzove riesenie pri prestavbe jazierka som mal lekna s rybkami v 200l sudoch v tieni marhule od jari do jesene a kristalova voda bola aj bez filtracie.Lekna pekne kvitli aj v tieni.Problem nebude vo velkosti jazierka .A rady netreba zovseobecnovat.
Naposledy upravil nedostupny : 28.03.11 at 08:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať