Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
91166 91166

91166 je offline (nepripojený) 91166

Jednoducho nádherné, úžasné super išpirácia!!!!!!!
0 0
vlado2k8 vlado2k8

vlado2k8 je offline (nepripojený) vlado2k8

Vie mi niekto rychlo zhrnut co spravit na jar s jazierkom? Celu zimu som mal pustene cerpadlo aj filter a prezilo to aj mrazy co sme mali (okolie BA). Rybky tiez vsetky ziju takze stacilo nejakych 70-80cm hlbka. Akurat tym, ze som mal cez zimu vypnutu UV lampu sa trochu premnozili riasy. Cize co na jar? Hodit pripravok na riasy, povysavat odpad a that's it?
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

DanielaSĽ Pozri príspevok
Rybanka tiež sme pod Tatrami a jazierko máme maličké...dúfam, že sa Ti zobrazí na inšpiráciu....a dokonca máme aj rybky, ktoré nám to z roka na rok prežijú..akurát lekná my moc pekné nemávame...ale dcéra ich má nádherné.

http://www.porada.sk/album.php?album...pictureid=3143
Daniela máte nádherné jazierko, ja také asi mať nebudem, lebo mám na to málo miesta a ešte chcem aj nejaké mini stromčeky a kríčky s kôrou, no to nič, možno raz... keď mi muž uvoľní miesto na záhrade.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Rybanka veď naše jazierko je úplne maličké...snáď aj Ty raz budeš mať...prajem Ti to....je to robota ale aj radosť.
0 0
markusbeb markusbeb

markusbeb je offline (nepripojený) markusbeb

Dobrý deň, ja by som sa chcel poradiť ohľadom kúpy jazierkového vysávača.Mám jazierko s rozmerami:2x3 metre, hĺbka približne 70 cm.Neviem aký druh vysávača by bol vhodný pre moje jazierko.Uvažoval som o Pondomatic v cene približne 150 eur, alebo drahší a výkonnejší Pondomac 4 (280 eur). Neviem či ten lacnejší dokáže vysať dobre nečistoty, či nie je lepšie investovať viac. Ďakujem vopred za užitočné rady
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Tiež som riešil tento "problém". Ja som ale z dôvodu, že mám jazierko podstatne väčšie ale hlavne hlbšie (max. 160cm), kúpil výkonnejší vysávač Gardena SR 2000. Na hĺbku 70cm musí v pohode stačiť aj Pondomatic (Gardena SR 1600). S "veľkým" vysávačom je ale čistenie pohodlnejšie, pretože nasávanie a vyprázdňovanie prebieha v jednom pracovnom cykle. U Gardena SR 1600, podľa popisu, dochádza k automatickému prepínaniu v intervale 20s a pravdepodobne to bude asi tak aj u Pondomatic-u.
0 0
markusbeb markusbeb

markusbeb je offline (nepripojený) markusbeb

ďakujem za odpoveď, ešte by som sa chcel uistiť, či zvládne menej výkonný pondomatic poriadne odsať kaly a zvyšky rastlinstva z dna jazierka.Nie je rozdiel od výkonnejšieho aj v tom, že odsaje len menšie zvyšky.Obávam sa aby investícia nebola zbytočná.Ešte raz ďakujem vopred za informácie.
0 0
Timur39 Timur39

Timur39 je offline (nepripojený) Timur39

Buď v práci alebo v záhrade
markusbeb Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcel poradiť ohľadom kúpy jazierkového vysávača.Mám jazierko s rozmerami:2x3 metre, hĺbka približne 70 cm.Neviem aký druh vysávača by bol vhodný pre moje jazierko.Uvažoval som o Pondomatic v cene približne 150 eur, alebo drahší a výkonnejší Pondomac 4 (280 eur). Neviem či ten lacnejší dokáže vysať dobre nečistoty, či nie je lepšie investovať viac. Ďakujem vopred za užitočné rady
No markus ja mam oba vysavace tak som sa sam naucil rozdiely. Ide o to, ze maly mi v pohode stacil na jazierko ake mas ty. Ked som ho zvacsil a hlavne z hlbky 1m mi uz netahal tak som kupil v tej dobe Pondovac 3. Praca s nim je aj lahsia lebo kym pri pondomaticu musis cakat kym sa jeho nadrz vyprazni Pondovac saje stale lebo ma dva motory. Cize stravim s nim pri vysavani o polovicu menej casu. Ale na tvoje jazierko by mal stacit pondomatic v pohode. Este by som ti poradil daco si pred vysavanim hod do jazierka aby sa riasy odlepili od kamenov ked mas. Predavaju kade co ja zvyknem pouzivat Bkf to je taky biely prasok a hlavne ked ho pouzijem posobi na rodiel od inych aj preventivne. cize riasy minimalne dalsi mesiac ani nevidim.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Timur,
ten protiriasovy prípravok BKF, čo spomínaš má aké dávkovanie, v akom balení sa predáva a kde?
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Tak sa aj ja pridam do debaty... v robniku zacal doslova kypiet zivot, ziab pomaly viac ako vody, zubrienky uz tesne pred liahnutim, ryby veselo plavaju..... ale, samozrejme aj riasy....

Chemia tu neprichadza do uvahy, z roznych dovodov...
Riasy sa drzia len v plytkej vode pri brehu, v hlbokej sa asi nemaju coho zachytit. Preto uvazujem o nejakych rastlinach, ktore by obsadili brehy, tienili vodu a odoberali ziviny - zatial jedine ma napadaju lekna.
Vie niekto poradit, akedalsie rastliny by boli vhodne?

Pripadne, neexistuju nejake ryby, ktore by si dokazali s riasami poradit?

Vopred vdaka za nazory a rady
0 0
markusbeb markusbeb

markusbeb je offline (nepripojený) markusbeb

ďakujem veľmi pekne za radu Timur, ešte by som sa chcel opýtať či ten prípravok Bkf znášajú rybky alebo nie
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

...po zimnom spánku...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4030270.jpg
Zobrazení: 98
Veľkosť:  97.2 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4030279.jpg
Zobrazení: 88
Veľkosť:  83.4 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4030288.jpg
Zobrazení: 59
Veľkosť:  67.8 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4030291.jpg
Zobrazení: 51
Veľkosť:  49.4 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4030296.jpg
Zobrazení: 52
Veľkosť:  50.2 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4030298.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  59.0 KB
1 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Markusbeb . Ja som investoval do vysávača Pondomac 4 , ale väčšinu sezóny je uložený. Ja som rátal s tým že budem ho častejšie používať , ale opak je pravdou . Vysávač je dosť výkonný a je pravda že pracuje nepretržite , ale zachytáva len väčšie nečistoty , malé čiastočky sa cez priložené sitko / vak / vracia do jazierka a zamúti vodu .Výkonný a kvalitný vysávač ktorý vypúšťa čistú vodu po recyklácii stojí okolo 2000 €
Ak chcete ja Vám Pondovac 4 ho požičiam , aby ste si ho vyskúšali :-)
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Zdravím pane azol. Jestli jsem to dobře pochopil, tak síťový pytlík je u toho vysavače proto, aby zachytil jen ty větší nečistoty jako třeba lupení, dlouhou řasu a kořínky, aby se Vám neválely na místě, kam to vypouštíte, to je v trávě, nebo pod stromky... Rozhodně by se ten šlem neměl pouštět zpátky do jezírka. Vždyť právě o to jde, že se nějaká voda během vysávání odčerpe a nahradí novou. Je to rozhodně výhodnější co do poměru odstraněných a nově dopuštěných živin, jak by mohl někdo namítnout. Alespoň tak to chápu já.
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Ja vysávam riasy a listy do "vrecka" a jemný kal vypúšťam do záhrady. A ak sa voda trocha aj zakalí, po krátkom čase to vyrieši filtrácia...
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Timur39 Pozri príspevok
Pondovac saje stale lebo ma dva motory.
musim nesuhlasit,zatial maju vsetky vysavace jeden motor.

Jardo sacek je na to,aby si mohol vracat vodu spat do jazierka alebo bazena a zachyti aj najmensie ciastocky..Raz som ho skusil,ale sa mi pre jazierko neosvedcil ,kedze je husty a hned bol zaneseny.Sacek vyuzivam len pri cisteni dna kupacieho bazena.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Síťka není sáček. Přes tu síťku je vidět až do Tater, to přece nezachytí nic jiného, než střední a větší kousky, což bude nepatrný zlomek toho humusu. Všechno jemné proteče.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Aj ja vysávam kal z dna jazierka tak, že všetko rovno vypúšťam do záhrady (bez koncového sáčku)a odsatú vodu dopustím čerstvou zo studne. Vysávač Pondovac 3 ma síce len 1 motor (1.600W), ale 2 komory, takže saje nepretržite. Vysávam min. raz týždenné dno kúpacej časti jazierka (len folia) a cca 2x mesačne aj štrk v ostatnej časti jazierka.

Už mi raz aj padol pod prúdom z brehu do jazera, ale našťastie sme to prežili obaja (aj vysavač aj ja).
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Jardo je fuk ako si to nazves ci sietka alebo sacek (sacek je vzdy sacek,ci je z papiera,latky,plastu,sietoviny alebo z ineho materialu) a sluzi na zachytavanie necistot.To ze je cezen vidiet neznamena ze to nieje huste,tak ako zenske pancuchy-proste kal cez to neprejde.Je vhodny na hrube necistoty,ked nasavas velke mnozstvo vody a tym padom ju mozes vracat do jazierka.
Aby som to uzavrel:vysavac pouzivam na vysavanie kalu a necistot,nie na filtraciu.
Peter z Bratislavy dufam ze mas prudovy chranic
Naposledy upravil nedostupny : 06.04.11 at 07:18 Dôvod: doplnenie
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Nedostupny nech pytlík pytlíkem a už buď v klidu. Je mi jasné, že na to oba máme stejný názor oproti panu azolovi, na jehož odpověď markusovi jsem reagoval a myslel jsem, že zareaguje on, ne ty. Minule jsi byl mluvčí sisimy, příště to bude kdo? Teda ne že by mi to naše hašteření vadilo. Už jsem si zvykl.
Mimochodem sisima-máš to moc pěkné. Kam se poděly řasy? To musela být makačka. Zato já mám teď trochu špinavější období a jsem furt v práci, tak se jezírku nemůžu moc věnovat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať