Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

dik použili sme ten prípravok na riasy a tiež zapli filtráciu... pekne sa to vyčistilo
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

neviem, či mám, ale asi ano, lebo som to prežil, ani ma nepotriaslo.
0 0
markusbeb markusbeb

markusbeb je offline (nepripojený) markusbeb

ďakujem vám všetkým za rady ohľadom toho vysávača, je ťažké sa rozhodnúť, pretože ide fakt o dosť peňazíale asi ho nakoniec kúpim, pravdepodobne budem prehlbovať jazierko, tak kúpim ten Poondovac 4 aj sprípravkom proti riasam
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Peter kvoli bezpecnosti svojej a rodiny by si mal mat pre jazierko alebo zahradu zvast prudovy chranic(nieje to z mojej hlavy,cital som to v odbornych knihach).Ja pouzivam podobny ako je na obrazku.V pripade prerazenia,alebo skratu odpoji prud za 30 milisekund.
TFGA_NAGY.gif  
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
jar 2011
IMG_0046.jpg  
IMG_0047.jpg  
IMG_0048.jpg  
IMG_0049.jpg  
IMG_0050.jpg  

IMG_0051.jpg  
IMG_0054.jpg  
IMG_0052.jpg  
IMG_0056.jpg  
IMG_0058.jpg  

1/1
1 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella


Nádhera!!! Prekrásne jazierko.
Nemáte náhodou fotky ako to vyzeralo pred vyčistením?
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
pred vyčistením
DSCI0005.jpg  
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

azol Pozri príspevok
pred vyčistením
Ďakujem, no krása. Bola som proste len zvedavá, nemala som predstavu, ako to vyzerá pred.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Beella Pozri príspevok
Nádhera!!! Prekrásne jazierko.
Nemáte náhodou fotky ako to vyzeralo pred vyčistením?
nemám... ale boli úplne všade naťahané, dno bolo celé zelené... zahynuli nám kvôli nim 2 jesetery (dávnejšie som to tu spomínala)...
po použití toho prípravku sa akoby rozpadli a na dne ostalo pár chumáčov, ktoré som normálne sieťkou vybrala... a po zapnutí filtrácie (máme v nej zeolit) sa za pár dní voda krásne vyčistila (nebola kalná ani zelená, len v nej bolo plno drobného bordelu z rozložených rias...

už aby vyrástli rastliny a lekná...
0 0
Timur39 Timur39

Timur39 je offline (nepripojený) Timur39

Buď v práci alebo v záhrade
Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Timur,
ten protiriasovy prípravok BKF, čo spomínaš má aké dávkovanie, v akom balení sa predáva a kde?

Ahoj Peter, No co viem na nete ho maju v 2 eshopoch. Asi nemozem robit reklamu, tak nejdes ho napr na staranke o jazierkach zahradnejazierka...
A je na nom hlavne dobre to ze neskodi rybam ani leknam. Co som skusil tekute pripravky lekna boli hned prec
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

kúpili sme si nového koi kapra... cca po 1týždni je "zdutý" a má vypúlené oči... dočítala som sa, že ide o bakteriálne ochorenie... čo s tým? je predpoklad, že si to priniesol so sebou? (ostatné ryby sú zatiaľ ok) ale môžu sa od neho nejako nakaziť? čo mám kúpiť? ako ho z toho dostať?
kto sa s tým už stretol?
Ď.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Dobrý den sisima.Jestli je už naježený, nemá šanci. Jeden mi na jaře takhle odešel. Jmenuje se to "vodnatelnost kaprů" a v tomhle stádiu se s tím už nedá nic dělat. Máte na ryby nějakou smůlu. Hned ho dejte alespoň do karantény, nebo někam pryč, aby nenakazil ostatní. Já karanténu provádím s každou novou rybou z neprověřeného zdroje a teprve tak za měsíc je pustím k ostatním.
Stává se to rybám, které jsou po zimě zesláblé. Na jaře je nutné jim dopřát co nejlepší krmení, nebo jim do běžného přidat nějaké vitamíny. To samé je dobré dělat před nástupem zimy. Proto jsem si koupil kvalitní krmivo SERA s obsahem spiruliny a dopřávám jim. Prokládám to i jiným krmivem, včetně granulí pro jesetery, na které nastříkám vitamíny a po vsáknutí jim to hodím.
Vodnatelnost se prý nevyskytuje při vyšších teplotách vody. Snad by pomohlo dát ho domů do akvárka, nebo něčeho podobného a zkusit do něj dostat ty vitamíny.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 20.04.11 at 20:03
0 0
dada1968 dada1968

dada1968 je offline (nepripojený) dada1968

Dobrý den, už nám začína jazierková sezona a ja mám jeden dotaz. Uspešne nám prezimovali riečne rybky a sú očividne vyhladované, obávam sa, či majú dost potravy. Máme jazierko cca 2000m3 a máme 5 rybičiek.Dajú sa dokrmovat nejakým krmivom, alebo ich nechat tak? Nemám predstavu, či niečo žije pod kamenmi, alebo len odchytávajú hmyz.Dakujem za pomoc
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

no, už to má za sebou...
0 0
Hana987 Hana987

Hana987 je offline (nepripojený) Hana987

...nádherné to máte, vidno že sa staráte s láskou...ďakujem za inšpiráciu, dúfam že ma pohodička pri niečom podobnom v relatívne blízkom čase čaká tiež...
0 0
hempy hempy

hempy je offline (nepripojený) hempy

Mám jazierko ktore som si sam vykopal ma asi 25 m2 a okolo 21 m3 vody .Chcem sa spitat budem tam potrebovat aj nejaky prevzdusnovac? Alebo mam pockat co sa stane lebo budem mat aj vodopad, ca1,5 metrov vysoky ci to nebude stacit .Mam BIOsys Set 4 Screenmatic.
Dakujem.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

dada1968 Pozri príspevok
... Uspešne nám prezimovali riečne rybky a sú očividne vyhladované, obávam sa, či majú dost potravy. Máme jazierko cca 2000m3 a máme 5 rybičiek.Dajú sa dokrmovat nejakým krmivom, alebo ich nechat tak? Nemám predstavu, či niečo žije pod kamenmi, alebo len odchytávajú hmyz.Dakujem za pomoc
Riecne rybky mozes dokrmovat krmivami pre jazierkove rybky,toho hmyzu co nachytaju asi nebude tolko.

sisima nepustila si kaprika hned do jazierka ako si ho priniesla,bez toho aby sa vyrovnavala teplota vody?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Prečítala som si všetko pozorne o jazierkach a nakoniec po boji pre a proti - jazierko pri rekonštruovanom rodičovskom dome zvíťazilo. Dnes sa tomu rozhodnutiu veľmi teším. Ešte však budem musieť veľa "doštudovať", jazierko je hotová veda. Rybky ešte v ňom nie sú. Prikladam nejake fotky....
zahrada 550__.jpg  
Zahrada 549__.jpg  
1/1
3 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Prekrásne gratulujem je to nádhera a aj okolie sa mi páči .
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

nedostupny... nie nepustila...

problém je, že som ho nedala "do karantény", spoľahla som sa na obchod (máme odtial 2 dalších koi, a tí sú bez problémov...)

no a najnovšie som si všimla, že niektoré karasy majú akoby čierny lem na konci chvost.plutiev, a zlatý karas má aj čiernu pusu, tiež fliacik na boku...

takže pravdepodobne mi ten jeden nakazil aj ostatné ryby...
dosť súrne potrebujem poradiť čo to je a čím ich rýchlo liečiť...

googlim choroby, ale zatial som nic k tejto chorobe nenašla...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať