Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Pri 8 cm to uz musi byt vidiet,este je jedna moznost,kapor sa dokaze skrizit aj s karasom,ale potomstvo je vacsinou neplodne.


Jarda Slatinany pozeral som kamery a je to uz na urovni,je sa na co pozerat.
Naposledy upravil nedostupny : 06.08.11 at 08:17 Dôvod: doplnenie
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Jo, lepší se to i když krmím jako divej. Natočeno před chvílí.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ten biely sumec sa tam normálne predvádza, ako keby tie granule na dne strážil a nedovoli nikomu ich zožrať. Aj tie jesetery sú zaujímave.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
On je spíš sám rušen neustálým pohybem těch pilovytých ryb kolem něj a hledá, kam by se zašil a měl klid. Ten má cejchu co? Jako kdyby spolknul celou peřinu. A tos ještě neviděl ty největší jesetery. Jde z nich trochu strach. Dneska ráno po páté hodině jsem je pozoroval jak jezdí pod hladinou a je to prostě pokoukáníčko. Na podzim je znovu přeměřím a zvážím.
Sehnal jsem taky 2 malé tolstolobiky. Jeden je už v jezírku a druhého sem dal stranou pro kamaráda do malého plastového jezírka, plného řas. Žasnul jsem, když do dvou dnů úplně vyčistil vodu od rozptýlených řas. No však je to kráva.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Ked ze leto zachvilu bude za nami,chcem sa opytat aky mate osvedceny recept na cistenie jazierkovej techniky (cerpadlo,filter,skimmer atd.) od rias a vodneho kamena.Ja som doteraz pouzival ocot,ale minul som ho kvantum a cistenie bolo dost zdlhave.Rad by som to zrychlil.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Vždy na jeseň pred prichodom mrazov odpojím z elektriky čerpadlo, ktoré ostáva v jazere celú zimu, bez nejakej údržby. Filter otvorím a vypustím bokom z neho špinavý sajrajt a vyberiem 16 "špongií" na násadcoch a doma v teplej vode ich periem v rukách, kým z nich netečie čistá voda (je to dosť makačka). kPalstová veľká krabica od filtra ostáva celú zimu na mieste vonku. UV lampu zoberiem tiež do bytu a len preplachnem, kedže má "samostierkový" kefkový systém zabudovaný.
Skimmer plávajúci vyberiem oplachnem a nechám vysušiť a potom raisy okefkujem - Na jar dám do neho nové filtre z japonskej rohože.
Fontánky odpojí, vyčistím a uložím v byte. V jazere okrem odpojeného čerpadla neostáva nič. Vzduchovač aj s hadičkami a kameňmi tiež vyberiem.

Ak je dlhšie mráz a hrubá vrstva ľadu, tak sa snažím udržať prielubu v ľade, kvôli prísunu vzduchu do vody.


0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Hm,ja v zime vyberam vsetko,ocistim,je to ako nove-mozno zbytocne,skontrolujem a pri prichode mrazov,davam ohrievac,ktory mi udrzuje otvor v lade,aby mohli odchadzat plyny.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu ako začať so záhradným jazierkom....
kúpila som si pozemok 500 m2 šírka cca 8 m , s chatkou v záhradkárskej oblasti ... jazierko by malo byť s rybami a väčšie, kedže je pozemok úzky a dlhý musí byť prispôsobené aj ono....cca 6m3,, čo by som mala ako prvé urobiť????
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Dobrý den Mila123.
Na takto položený dotaz se těžko odpovídá. Mohla byste upřesnit, kolik peněz do stavby jezírka hodláte investovat, jestli je na pozemku k dispozici elektrika pro pořípadnou filtraci, jaké ryby hodláte chovat, jestli budete budovat sama, nebo někdo najatý...
Nejlepší začátek jakékoli práce je pečlivé a zdlouhavé studium problematiky vyhledáváním na internetu a nakoupením tématické literatury. Obejděte prodejce ryb, jezírkáře v okolí, nebo si udělejte výlet do nějakého jezírkového centra a nasávejte informace. Tito lidé jsou většinou ochotní se podělit o všechny svoje zkušenosti a vědomosti.
Jestli se chcete těšit z pohledu na čisté jezírko se zdavými, spokojenými rybkami, musíte si o tom nejdříve hodně přečíst a smířit se i s nemalými výdaji. Asi Vás na to upozorňuju zbytečně, ale pro jistotu tak činím.Zkuste začít třeba tímto- http://www.levnaakvaristika.cz/uploa...i-rybnicek.pdf
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 07.08.11 at 22:25
0 0
mirsafe mirsafe

mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

zdravim ja by som mal tiez nejaku tu otazocku ohladom zahradneho jazierka.....byvam v rodinnom dome,pozemok 22a .chcel by som tam spravit vacsie jazierko/jazero/-traba k tomu nejake povolenie?
a tu vsade citam ze treba davat foliu na dno.....je to potrebne aj u mna ked ma spodnu vodu moc vysoko? vo vrtanej studni mam aj v najsuchsich obdobiach max.1,0m /co som meral/ pod povrchom zeme.....viete ci by sa to nedalo nejak vyuzit.... a niekde by som na tom usporil.... :-)
za rady vopred dakujem
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Zdravím mirsafe.
Nevím, co je podle Vás "jazero", každý má v hlavě jiná měřítka, nicméně u nás v Česku je do plochy jezírka 40m2 potřeba jen oznámení. To sice vyžaduje také nějaké psaní a jednání s úřady, ale dá se to absolvovat bez problémů. Jestli máte ve vrtané studni vodu stále vysoko, nemusí to být stejné i v kopané, tudíš spodní voda může být ve skutečnosti níže. Může ji ovlivnit zapažení(vyvložkování trubkou). Ověřte si to u sousedů, nebo kontrolním výkopem. Já osobně bych takto vysokou hladinu spodní vody považoval pro Váš záměr spíše za průšvih. Jestli se vydáte cestou přírodního jezírka plněného spodní vodou, bude jezírko závislé na hladině spodní vody i na její kvalitě a složení, bude se i blbě kopat, nebo bagrovat. Takové jezírko se bude dost špatně čistit a ryby ho budou neustále rozrývat, takže o čisté a průzračné vodě se Vám bude asi jenom zdát. Foliové jezírko se udržuje o mnoho snadněji a dá se naplnit až nahoru. Snad by šlo té spodní vodě trochu utéct tím, že horní okraj foliového jezírka posunete trochu nad úroveň okolního terénu a použijete na to vykopanou zeminu. Tím by se dalo dosáhnout hloubky alespoň 1.5m. Hloubka je důležitá na dvě věci. V létě se tolik nepřehřívá voda, v zimě naopak tolik neprochladne a ryby snáze přežívají.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Suhlasim s Jardom,len este zalezi ake mas podlozie.V pripade ze strk a dobru vysku hladiny,foliu by som nedaval.Taketo bagroviska maju samocistiacu schonost.
0 0
mirsafe mirsafe

mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

nedostupny Pozri príspevok
Suhlasim s Jardom,len este zalezi ake mas podlozie.V pripade ze strk a dobru vysku hladiny,foliu by som nedaval.Taketo bagroviska maju samocistiacu schonost.

no vsak prave...to neviem ake podlozie tam mam ...... a aj ja som nad niecim takym rozmyslal /samocistenim /....lebo byvam na juznom slovensku.....cca 500m vzdusnou ciarou od Dunaja.takze tam predpokladam by tam mohly byt dobre podmienky/ lebo ako som aj predtym pisal....mam vrtanu studnu hlboku 7m a je velmi vydatna....
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Ak existuje pamatnik vrtania studne,vedel by ti povedat ake podlozie je,v akej hlbke sa co nachadza.V dome,nemate problem so spodnou vodou?Predsa len IS a odpadove potrubie sa nachadzaju priblizne v takejto hlbke.
0 0
mirsafe mirsafe

mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

nedostupny Pozri príspevok
Ak existuje pamatnik vrtania studne,vedel by ti povedat ake podlozie je,v akej hlbke sa co nachadza.V dome,nemate problem so spodnou vodou?Predsa len IS a odpadove potrubie sa nachadzaju priblizne v takejto hlbke.

no vsak prave to ze nieje pamatnik vrtania...... v dome so spodnou vodou nieje problem,lebo ta cast pozemku kde je cely dom a okolite budovy je vyssie cca o 1m ako ostatna cast pzemku
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Tak to si dovedu představit. Sám to tu mám podobné, protože celé Slatiňany leží v bývalém řečišti Chrudimky a podloží je většinou zvodnělý štěrkopísek. Hladina spodních vod je místy dost závislá na množství vody v řece, nebo na množství srážek, podle vydatnosti jednotlivých pramenů. Tady u nás to ale kolísá celkem dost. I kdyby byla hladina spodních vod kolem jednoho metru pod úrovní okolního terénu, tak se obávám, že takové jezírko bude vypadat jako kráter po meteoru zatopený někde dole vodou. Muselo by to být fakt velké jezero, aby tohle nikomu nevadilo. Kam ale s takovou spoustou nekvalitní zeminy?
0 0
michaelsk michaelsk

michaelsk je offline (nepripojený) michaelsk

mam prefabrikovane plastove jazierko 1000l s oase cerpadlom na 10000l/h a uv lampou.V jazierku mam rybiciek (karasov) cca 10cm velkych. Testy vody ok na vsetkých 5 zakladnych hodnot voda priezracna. Problemy mam dva po prve sa mi tvori neustale pena na povrchu kazdy den ju musim sietkou vyberat nepomohlo ani cistenie filtra ani opatovne nasadenie startovacich bakterii. Neviem si s tym poradit a na pohlad to nie je nic pekne i ked rybam to evidentne nevadi. A druhy problem je ze napriek tomu ze rybky krmim pravidelne stilhli zozrat vsetko zelene co v jazierku bolo vratane lekna to nestihne ani poriadne vyhnat listy a okamzite mimimalne jeden za cas zozeru. Dakujem vopred za vase napady a rady.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Kusuri Defoamer slúži na odstránenie nevzhľadnej peny na hladine jazierka. Je vyrobený z prírodných látok a je 100% nezávadný pre ryby. Vďaka tomu je ho možné použiť tak často ako je to potrebné a funguje veľmi rýchlo. Tvorba peny je bežná v nových jazierkach, rovnako aj na začiatku sezóny keď filter nepracuje na plný výkon. Nepretržitá tvorba peny na hladine je výsledkom nedostatočnej činnosti filtračných baktérií. Aplikácia: 100 ml na 5000 litrov jazierkovej vody. Prípravok rovnomerne rozlejte na vodnú plochu, alebo do miest kde voda z filtra vteká do jazierka. Balenie 500ml na 25m³.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

michaelsk Pozri príspevok
plastove jazierko 1000l s oase cerpadlom na 10000l/h
nepomylil si sa s cerpadlom?Akym krmivom krmis?
0 0
michaelsk michaelsk

michaelsk je offline (nepripojený) michaelsk

video1983 Pozri príspevok
Kusuri Defoamer slúži na odstránenie nevzhľadnej peny na hladine jazierka. Je vyrobený z prírodných látok a je 100% nezávadný pre ryby. Vďaka tomu je ho možné použiť tak často ako je to potrebné a funguje veľmi rýchlo. Tvorba peny je bežná v nových jazierkach, rovnako aj na začiatku sezóny keď filter nepracuje na plný výkon. Nepretržitá tvorba peny na hladine je výsledkom nedostatočnej činnosti filtračných baktérií. Aplikácia: 100 ml na 5000 litrov jazierkovej vody. Prípravok rovnomerne rozlejte na vodnú plochu, alebo do miest kde voda z filtra vteká do jazierka. Balenie 500ml na 25m³.
dakujem za radu vyskusam i ked jazierko je uz v prevadzke od konca aprila a skusal som i opakovane nasadit bakterie po vycisteni filtra no nepomaha a je zaujimave ze voda sa vycisti a pena zmizne napriklad po dazdi co by som ocakaval skor opacny efekt ale dakujem za radu vyskusam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať