Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Tady jsou moje nové rybičky. http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/...yby/index.html Zatím je mám v teple a žerou jak zjednaní. Ven je dám asi až v květnu, nebo dýl.
0 0
miroB12 miroB12

miroB12 je offline (nepripojený) miroB12

ak by mal niekto záujem tak predám novú filtráciu pre jazierka + skimmer + UV lampa + čerpadlo ostatné informácie prostredníctvom e-mailu :mirob12@azet.sk
0 0
Stanislav Výrostko Stanislav Výrostko
Chcel by som sa opytat ci by stacil pre jazierko o objeme 4000 litrov tento Ozonizer Resun 350mg/h.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
S ozonizátorem žádnou osobní zkušenost nemám, ale snad by ti mohlo pomoct přečtení nějakých diskusí, jako je třeba tato - http://www.zahrada.cz/forum/zahradni...ranka_oblast=8
Obávám se ale, že radost ti to neudělá. Tenhle typ ozonizeru vypadá spíše na hobby bez automatického režimu a sondy, takže futr hlídat a regulovat s nejistým výsledkem.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 06.04.12 at 18:05
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Naše jazierko po tejto zime vyzerá ako ešte nikdy nevyzeralo... jeden humus. Tri rybky sme už vyhodili a teraz zdochla ďaľšia. Sviatky nesviatky, bude zajtra musieť muž s ním čosi robiť.
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

c
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
aj naše jezierko tento rok úplne premrzlo, zdochlo nám 5 veľkých nádherných rýb,
kým sme sa spamätali náš pes ich pre istotu zožral...fúúúj už ho nikdy ale ozaj nikdy
nepobozkám!!! túto jar určite určite vykopeme väčšie a hlbšie jazierko.....
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Udrziavali ste otvor v lade,aby mohli odchadzat jedovate plyny? Jazierko,nemuselo byt uplne premrznute a rybky uhynuli.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky,

naše jazierko dopadlo presne tak isto, 5 rokov sme chovali rybky, lekná a pod., všetko sme mali založené na len na rovnováhe rastlín, nikdy mu nič nebolo, vždy na jar sme ho vyčistili, pred zimou tiež, na zimu dávam veľký polystyrenový plavák s trubkou, aby mohli odchádzať plyny a tento rok, všetky rybky podochli, neviem prečo.....lekno prežilo, ale rybky nie, takže môžem začať odznova....
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Urcite ti premrzlo aj pod plavakom,tento rok bola silna zima
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Muž ho kontroloval každý deň, kyslík stále fúkal..ale to jazierko bolo tak zelené, plné rias...ešte nikdy sme ho po zime také nemali. Musel všetko vypustiť, vyčistil wapkou... a teraz čakáme na sortiment, čo sme si objednali do jazierka. Našla som tu kadečo potrebné ..
http://www.margoc.sk/sk/koi-kapre-jazierko/
Objednala som Algae Away, štartovacie baktérie...niečo proti chorobám rybičiek. A UV lampu, doteraz sme nemali.
Najprv dáme ten Algae ...a potom, čo mi poradíte..nechať trochu pauzu a dať tie štartovacie baktérie?
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

my tento rok tiez zápasíme s čistotou vody... uz sme vymenili zeolit, niekoľkokrát vyčistili filtre, aplikovali algae away a pomaličky sa to už začína stabilizovať u nás nič nevymrzlo, napriek všetkému u nás bola zima mierna... ani mačky nám tentokrát nepreriedili rybičky, takže fajn... dnes idem vysadiť lekná, tak sa vytešujem, len aby sa uz oteplilo...
1 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

budujem jazierko 4krat 3metre hlbka 120cm asi 10 m kub, ake rastlinky a ryby a kolko tam mozem dat
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Rostliny - podle vkusu, tedy jestli nebudou mít na bedrech všechnu práci s čištěním vody.
Ryby do takhle mělkého jezírka bych pro začátek doporučil spíš jen menší, jako jsou karasi, jeseni, perlíni, líni, ostroretky, slunečnice, koljušky, slunky, hrouzky... Lepší budou barevné a světlejší ryby, které jsou dobře vidět a krášlí jezírko, než vylovené v přírodě, tmavé, nevýrazné, pravděpodobně napadené nemocemi a parazity.
Větší ryby, jako jsou koikapři, by spolehlivě přezimovali v jezírku asi tak o půl metru hlubším, nebo víc i když zkusit se to dá i v tomhle. Trochu velkorysosti by nezaškodilo.
Než začneš kopat, nastuduj toho co nejvíc. Kup si nějaké knížky, ptej se lidí, kteří už pár let jezírkaří, ptej se u prodejců jezírkových ryb a techniky, projdi videa na youtube, googli. Informací není nikdy dost, znám to podle sebe. Zaměř se na způsob filtrace a odkalování, na ničení řas, zimování jezírka, možné nemoci ryb...
Každá otázka, kterou si zodpovíš sám, ti ušetří spoustu času a zklamání.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 12.04.12 at 11:13
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

Mne sa tento rok našťastie neprihodilo nič zlé. Jazierko má 10m3, max hĺbka 130 cm, ľad mal v zime 35cm, vzduchovací akvaristický motorček fungoval celú zimu zavesený na klinci, kameň fučal pod plavákom a všetko pekne prežilo.Dokonca aj mladá závojnatka, ktorú som behom zimy 3x chcel vyhodiť, lebo spala hore bruchom, no akonáhle som sa jej podberákom dotkol, tak sa otočila a odplávala.
Pred cca. dvomi týždňami som posypal steny jazierka TRIPOND PEROXIDOM, ktorý okamžite začal uvolňovať vláknité riasy, čo vyplávalo na hladinu som pozbieral, zbytok vycuclo čerpadlo. Týždeň nato som nasadil baktérie JBL BACTOPLUS a momentálne už mám jazierko s krištálovou vodou, kapre sa začínajú naháňať, lekná, leknica, prasličky a všetky ostatné rastliny majú už výhonky, takže sa už vytešujeme.
1 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Chcem sa spytat, ake rastliny su vhodne do rybnika ak od nich chcem aby tahali z vody co najviac zivin? Chemia pri rozlohe 10x20 metrov a hlbke vyse 2m neprichadza do uvahy. Rybnik je bez folie, vykopany v podlozi. Vlaknite riasy sa uz zacinaju mnozit, zatial ich likvidujeme mechanicky.
Pripadne, existuju ryby, ktore by si na riasach pochutnali? napriklad Amur alebo Tolstolobik?
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Rostliny asi orobinec a rákos. Snad to moc brzy nezaplevelí celý rybník. Tolstolobik se živí jen fytoplanktonem, což jsou žasy a sinice rozptýlené ve vodním sloupci, amur zase dá přednost spíše pojídání trávy, tvrdého rákosí a jiných rostlin v rybníku, ale na dlohou řasu se nejspíš vykašle. Obě tyhle vodní krávy se do zarostlého rybníka vždycky hodí jako doplněk kaprů a jiných ryb a jestli nebudou moc krmeni granulemi, asi se do té zeleniny pustí. Ostroretky (podustvi) mají v popisu práce také řasy, ale je to všežravec, takže skočí raději po čemkoli jiném, méně namáhavém a chutnějším. U mě v jezírku se požírání řas věnuje pouze kaprovec čínský.
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Dakujem Jarda. Rakos aj Orobinec tam mame, postupne sa siri okolo brehov v plytkej vode. Snad sa na celu plochu nerozsiri, cital som, ze ide do max hlbky 80 cm a obcas ho aj s rybnika likvidujeme a ide do kompostu. Tych tolstolobikov asi skusim zohnat, vyzera, ze je to celkom slusny zivy filter :-) A ked sa tam rastliny moc rozmnozia, pride na rad amur.
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

[QUOTE=Jarda Slatinany;2038094]Rostliny - podle vkusu, tedy jestli nebudou mít na bedrech všechnu práci s čištěním vody.
Ryby do takhle mělkého jezírka bych pro začátek doporučil spíš jen menší, jako jsou karasi, jeseni, perlíni, líni, ostroretky, slunečnice, koljušky, slunky, hrouzky... Lepší budou barevné a světlejší ryby, které jsou dobře vidět a krášlí jezírko, než vylovené v přírodě, tmavé, nevýrazné, pravděpodobně napadené nemocemi a parazity.
Větší ryby, jako jsou koikapři, by spolehlivě přezimovali v jezírku asi tak o půl metru hlubším, nebo víc i když zkusit se to dá i v tomhle. Trochu velkorysosti by nezaškodilo.
Než začneš kopat, nastuduj toho co nejvíc. Kup si nějaké knížky, ptej se lidí, kteří už pár let jezírkaří, ptej se u prodejců jezírkových ryb a techniky, projdi videa na youtube, googli. Informací není nikdy dost, znám to podle seb

podla mna jazierko hlboke 120cm nie je zas take "melke
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
To sice není, ale jen za předpokladu, že je to bráno jako čistá hloubka. Mnohokrát jsem u lidí viděl, že si na dno dají potom vrstvu kamení, do toho zasadí leknín a s pomalu se usazujícím kalem je pak skutečná hloubka využitelná rybami mnohdy o dvacet centimetrů menší. Psal jsem, že do takového jezírka bych pro začátek dal zatím jen nějaké menší ryby a nanejvýš nějakého koi kapra na zkoušku. Po jedné až dvou sezónách uvidíš, jestli jsou ryby v pohodě a můžeš to pak zkusit s dalšími, třeba i s Japonci. Japankoi jsou trochu choulostivější, než eurokoi i když Japonci dost postoupili s přizpůsobením jejich kaprů na evropské zimy. Spolehlivě však přezimují více jak dvouleté ryby u kterých se už vytvořily ochranné látky na zdejší nemoci. Já jsem letos nakoupil nějaké roční japankoie a mám je v úmyslu tuto zimu zimovat doma v nádrži, abych měl jistotu a to mám jezírko hluboké asi 190cm. Někde jsem to četl, tak to tak udělám. Mrzelo by mě, kdybych o ně přišel, protože jsou krásní a také něco stáli. Přeju příjemnou práci s budováním jezírka a potěchu z výsledku. Jarda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať