Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
miroB12 miroB12

miroB12 je offline (nepripojený) miroB12

poprosil by som o radu aká UV lampa do jazierka 9000L je vhodná Ďakujem
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Ake mas cerpadlo a filtraciu? Myslim ze 18W ti uplne postaci.
Naposledy upravil nedostupny : 13.05.12 at 09:22 Dôvod: doplnenie
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

miroB12 Pozri príspevok
poprosil by som o radu aká UV lampa do jazierka 9000L je vhodná Ďakujem
ja som sice v jazierku amater ale bol som pozerat vela jazierok ale nie vsetci idu na UV lampu.Viaceri maju len cerpadlo na okyslicovanie na jar daju startovacie bakterie a o ostatne sa staraju rastlinky.Ja mam tiez jazierko okolo 10 kubikov mam tam ryby asi15 dal som startovacie bakterie mam tam fontanku a zatial to ide,hlbku mam 130cm a voda je pekna cista a vidim na dno.mam ho sice len mesiac ale som spokojny
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

stefanjilly...mesiac je velmi kratka doba aby si mohol zhodnotit kvalitu vody.Pockaj este mesiac a budes zhanat aj ty UV lampu alebo chemiu,ktora je len kratkodobe riesenie.Ked nebudes mat zarastenu celu hladinu rastlinami,bez UV lampy bude zelena.
Tak isto sa neskor bez filtracie nezaobides.
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

Ja mám jazierko 5 rokov, 10 kubíkov taktiež a okrem obdobia, keď sa trú kapri,(vtedy mám bielu vodu) vôbec nemusím používať UV lampu (aj keď ju mám).
Mám tam 10 kaprov od 15 do 50 cm, 4 závojnatky a troch jeseterov a funguje mi jazierko len s gravitačným 250 litrovým biofiltrom a silným vzduchovaním. Lampu zapínam len na tria dni v mesiaci kvôli dezinfekcii vody. Na jar dávam štartovacie baktérie , Tripond peroxid na vláknitú riasu po zime a inak nič. Hĺbka jezierka je 120 cm a na dne môžem počítať zrnká piesku. Dokonca ani v lete pri horúčavách je voda priezračná. Myslím si že strašne moc robia baktérie, vzduchovanie a samozrejme rastliny, hlavne rákos.
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

ivanečko Pozri príspevok
Ja mám jazierko 5 rokov, 10 kubíkov taktiež a okrem obdobia, keď sa trú kapri,(vtedy mám bielu vodu) vôbec nemusím používať UV lampu (aj keď ju mám).
Mám tam 10 kaprov od 15 do 50 cm, 4 závojnatky a troch jeseterov a funguje mi jazierko len s gravitačným 250 litrovým biofiltrom a silným vzduchovaním. Lampu zapínam len na tria dni v mesiaci kvôli dezinfekcii vody. Na jar dávam štartovacie baktérie , Tripond peroxid na vláknitú riasu po zime a inak nič. Hĺbka jezierka je 120 cm a na dne môžem počítať zrnká piesku. Dokonca ani v lete pri horúčavách je voda priezračná. Myslím si že strašne moc robia baktérie, vzduchovanie a samozrejme rastliny, hlavne rákos.
ivanečko, prosim ta mohol by si poslat foto tvojho jazierka.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

ivanečko:
vôbec nemusím používať UV lampu (aj keď ju mám).
Lampu zapínam len na tria dni v mesiaci kvôli dezinfekcii vody.
Tak cierna alebo biela,Dobre by bolo poslat fotky zrniek piesku napriklad z jula.Pretoze ak si pozrel fotky stefanjilly ma ho na priamom slnku.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jaj, tak my sme s jazierkom tiez zo zaciatku nemali problemy, prvy rok, krásna voda, druhý rok vláknité riasy, tie sa podarilo zlikvidovat a tento rok od jari problémy, najprv so zelenou vodou (to uz nie je) nakupili sme xy prípravkov... ALE! aj ked sme vymenili uv lampu a pouzili algae away, neviem dat jazierko do povodnej podoby... stále sa tvorí zelený hnus, je tým zas...tý celý filter, čistíme ho tak často ako sa len dá, takýto hnus sme ešte nezažili. biely prášok algae away som aplikovala "ručne" v krhle na miesta s rastlinami, kde je štrková vrstva, biely prášok sa usadil a na ňom sa začal tvoriť ten zelený povlak... menili sme aj zeolit, pouzili prípravok oxy (ten mal sadnúť na dno a "zodvihnúť" ten bordel z dna) to sa nestalo... ešte mám v zásobe prípravok Clear and Clean Microbe lift

takze aj ja som bola optimista na zaciatku
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tento rok aj my máme nejaké čudné naše jazierko.... plno takého bordelu sa nám v ňom robí. A neviem prečo, rybky sa stále skrývajú....
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

sisima Pozri príspevok
jaj, tak my sme s jazierkom tiez zo zaciatku nemali problemy, prvy rok, krásna voda, druhý rok vláknité riasy, tie sa podarilo zlikvidovat a tento rok od jari problémy, najprv so zelenou vodou (to uz nie je) nakupili sme xy prípravkov... ALE! aj ked sme vymenili uv lampu a pouzili algae away, neviem dat jazierko do povodnej podoby... stále sa tvorí zelený hnus, je tým zas...tý celý filter, čistíme ho tak často ako sa len dá, takýto hnus sme ešte nezažili. biely prášok algae away som aplikovala "ručne" v krhle na miesta s rastlinami, kde je štrková vrstva, biely prášok sa usadil a na ňom sa začal tvoriť ten zelený povlak... menili sme aj zeolit, pouzili prípravok oxy (ten mal sadnúť na dno a "zodvihnúť" ten bordel z dna) to sa nestalo... ešte mám v zásobe prípravok Clear and Clean Microbe lift

takze aj ja som bola optimista na zaciatku
už som pisal iba začínam.Každa dobra rada pomôže a foto tiež.Ak je niekto na fore ma skusenosti a iba kritizuje asi zabudol že aj on začinal,Ja som písal že som bol pri takych jazierkach a nie že ja mam take jazierko. Je mi jasne že problemy prídu ale asi pre take pripady je tato stranka. Za každu radu a foto som vdačni a o prípadné uspechy sa aj ja podelím
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

...zabudla krava, že teľaťom bola... )))) ja ťa nekritizujem, len ma pobavilo to s tym optimistom, lebo aj ja som takym bola, kym sa nedostavili prvé problémy ale ostávam ním i naďalej, ako pokročilá sa necítim a rada si vždy nechám poradiť

my sme mali tak čistú vodu, až sa rastlinám nedarilo )))) teraz sa im darí... a máme aj nového obyvateľa... skokana hnedého ))) len akosi partner/ka mu furt nechodí...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Jojo, je to boj. Dlouho jsem odolával všemožným umělým filtracím, skimmerům a UVlampám, ale i já jsem už podlehl. I když se mi jezírko odkaluje poměrně dobře vzhledem k absenci šutrů na dně, stejně stále bojuju s proměnlivou a poslední dobou spíše horší až tragickou kvalitou vody. Může za to moje poměrně hojná rybí obsádka, která vyprodukuje fakt hodně hovínek. Pohyby čím dál větších ryb, hlavně jeseterů, způsobují permanentní víření toho humusu po celém jezírku a tohle kořenová filtrace už prostě nestačí pobírat. Nejhorší je ta jednobuněčná zelenina. Je zajímavé, že letos jsem ještě nemusel použít žádný přípravek proti dlouhým řasám, těch druhých mám ale tunu, z čehož má radost hlavně tolstolobik.
Začal jsem budovat fakt velkou filtraci čerpadlového typu se třemi komorami a bubnovým, štěrbinovým předfiltrem. Koupil jsem i ponornou UVlampu. Zasunul jsem ji zatím do čerpadlové jímky a musím ji pochválit. Mám ji teprve tři dny a už se jí povedlo znatelně pročistit vodu od sinic. Už po několika hodinách se na hladině objevily závěje mrtvých jednobuněčných řas, že kdybych je posbíral, daly by se z toho uplácat "kapustové karbanátky". Vodník Čochtan by měl radost.
Takže: do podzimu snad všechno vyrobím a zdokumentuju. Příští sezóna ale teprve ukáže, jestli jsem definitivně zvítězil, protože letos asi nebudu mít na filtrační náplně do všech komor, snad kromě biomolitanu do jedné z nich.
Zatím mám v zemi díru, na dně je beton a brzy začnu budovat ze ztratného bednění stěny a příčky komor. Mezitím si svařím z desky polyuretanu krabici na bubnový filtr se sítem 140 mikronů, které zachytí první hrubé nečistoty snad lépe, než nějaké štětky. Dále bude následovat vortex a komory s filtračními médii.
Já i moje jezírko procházíme neustálým vývojem a jelikož "s jídlem roste chuť", rostou i požadavky na udržování čistoty vody. I když jsem dost ryb prodal i rozdal, stejně mám dost velkých jeseterů a přikoupil jsem pár japonských koi, ze kterých doufám vyrostou velcí krasavci a proto jsem se pustil do výroby takto megalomanské filtrace, abych jim udržel čistotu.
Vám všem přeju čistou vodu též a hlavně zdravé a krásné ryby.
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

prvé lekno už kvitne http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=146
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

stefanjilly Pozri príspevok
prvé lekno už kvitne
Aj mne:
DSCF4468.JPG  
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Lekná nám už kvitnú 2. týždeň, ale čo je horšie aj voda. Akonáhle sa prehreje, tak zo dna vyplávajú na povrch zelené chumáče" žaburincov. Tak som už 2 dni vysával a zdá sa že ak je čisté dno, tak som následky zlikvidoval.
Tento rok je riasa nejaká odlnejšia. Algae stop House of kata pomohol len dočasne, tak sme objednali ešte v Nume silnejšiu chémiu a tá zabrala. Ale aj tak ostali na veľkých kameňoch zelené chlpaciny, ktoré nejdú bežným spôsobom dole.
Zo zúfalstva sme obejdnali Velda I Tronic IT 75 a zapojili sme ho pred filter a UV lampu.
Či to pomôže od rias? Uvidíme.
Jesetery nemáma ostatným rybám a žabám neškodí.
Ešte sme sa nekúpali. keďže stále dopúšťam novú studničnú vodu a odsávam pôvodnú kalnejšiu.
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

fery Pozri príspevok
Aj mne:
fery to moje lekno jemlade a kvitne prvi krat.Puky maju tri lekna ale vsetko je to zatial v začiatkoch aj s jazierkom.Na to tvoje nemam,snad o rok maš to pekné.
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

stefanjilly Pozri príspevok
fery to moje lekno jemlade a kvitne prvi krat.Puky maju tri lekna ale vsetko je to zatial v začiatkoch aj s jazierkom.Na to tvoje nemam,snad o rok maš to pekné.
Ja som sa chcel iba pochváliť. V žiadnom prípade to neber, že sa Tvojim leknám "vysmievam"! To ani náhodou! Moje kvitnú už 4. rok. Nechcelo sa mi ich presádzať ale na budúci rok už musím. Rastú ako "z vody". Za sezónu ich musím 3-4 krát preriediť, pretože vyliezajú až na breh. Ešte by mali rozkvitnúť aj žlté a biele. Doteraz som mal "rekord" 21 naraz rozkvitnutých kvetov.
stefanjilly, nech sa Ti darí!
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

fery Pozri príspevok
Ja som sa chcel iba pochváliť. V žiadnom prípade to neber, že sa Tvojim leknám "vysmievam"! To ani náhodou! Moje kvitnú už 4. rok. Nechcelo sa mi ich presádzať ale na budúci rok už musím. Rastú ako "z vody". Za sezónu ich musím 3-4 krát preriediť, pretože vyliezajú až na breh. Ešte by mali rozkvitnúť aj žlté a biele. Doteraz som mal "rekord" 21 naraz rozkvitnutých kvetov.
stefanjilly, nech sa Ti darí!
ja to aj tak beriem, je to moje prvé lekno v kvete.mam tiež aj žlte a biele ale prvé je asi najkrajšie.Rad si pozriem aj "konkurenciu" ako inšpiraciu ked je niečo pekné prečo sa nepodelit.
0 0
jastan jastan

jastan je offline (nepripojený) jastan

yačínam s jazierkom,každá rada dobrá
0 0
Martin Krchnavy Martin Krchnavy

Martin Krchnavy je offline (nepripojený) Martin Krchnavy

Je mozne napisat tel. kontakt resp. moje tel. 0907 261 942, lebo planujem robit kupacie jazierko a potreboval by som poradit nakolko dodavatelia niesu vobec ochotni poradit ked si clovek chce to spravit svojpomocne. dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať