Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6170023.jpg
Zobrazení: 50
Veľkosť:  103.1 KB
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6170032.jpg
Zobrazení: 38
Veľkosť:  68.3 KB
konečne máme lekná aj my... a kvitnú velmi ma to teší..
1 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=144 od nedele mame jesetera a dnes bol v jazierku aj tulen. Dnes sme mali rekord 7kvetov lekna jedno biele jedno žlté ostatné ružové.Dva kvety boli rozkvitnuté pod vodou je to bežné?
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

my sme s jesetermi skončili, lebo nám zakaždým uhynuli, nemajú u nás vhodné podmienky
krásna rybička
0 0
matko291 matko291

matko291 je offline (nepripojený) matko291

Aký spôsob spájania fólie je podľa Vás najúčinejší?
Ďakujem Maťo
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak sa zdá, že Velda I-tronic funguje. trochu sme sa natrapili s chémiou (Algae) a po jej aplikovaní zmizlo cca 90% chlpatých rias. Vyhádzal som na breh najviac nimi obrastené kamene a dal tam suche čiste. Zapli sme Velda I tronic a máme chvalabohu pokoj. Jedine čo musím, každý víkend povysávať riadne kúpaciu hlbokú časť jazierka a trochu odsať aj z plytkej zony zo štrku "zelený prach", ktorý sa pri kúpaní hneď rozvíri.
Voda je priezračná a vidno až na dno do 2m hlbky. Už kvitnú aj všetky príbrežné rastliny, tak prikladám pár fotiek.





0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

matko291 v domacich podmienkach prichadza do uvahy jedine lepenie-chemicke zvaranie.


http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...ZADUXio-BvLx9A
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tak cistenie jazierka máme ako tak za sebou...
foto pred, foto po vypustení vody a momentálny stav
P6170023.jpg  
P6230068.jpg  
P6250131.jpg  
1/1
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Lekná v kazierku:
3 0
miloš z piešťan miloš z piešťan
Jarda Slatinany tu písal, že na mačky používa senzorom ovládaný ostrekovač, ktorým plaší mačky. Potreboval by som si niečo také zaobstarať, lebo mi sem chodí moje KOI večerať asi nejaká mačka. Môžete mi poskytnúť viac informácií, kde ste to kúpili, nejaký link alebo niečo podobné, lebo pre mňa je to zatiaľ asi jediné vhodné riešenie. Ďakujem za pomoc.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ahoj Miloš. Já jsem sice psal, že kočky voda odrazuje, ale v mém případě to je jen okrajová záležitost používaná jen v noci. Ve dne se to nespouští, protože ryby jsou (kromě jeseterů) pozornější a hlavně, kapičky vody na listech rostlin okolo jezírka by v tomhle žáru dělaly problémy. Daleko účinnější ochrana je oplocení. Stačí na to ptačí pletivo, nejlépe zelené, výška tak 25cm v kombinaci s velkými kameny na okraji jezírka.
Dost často lidé montují i elektrické ohradníky, protože nejsou tak viditelné, jako plůtek. Příklad - http://eshop.jezirka.info/product/el...fence-100:830/ Nebo se dá něco zbastlit podomácku, ale pozor na bezpečnost.
Na ostřikovač stačí jeden, nebo dva citlivé pirosenzory, elektromagnetický ventil z pračky a nějaké trysky. Doporučuju veškerou elektroinstalaci udělat poctivě a s proudovým chráničem. Přeci jen je to v nebezpečném prostředí a v kontaktu s živými organismy. Já to mám ve dne neaktivní i z toho důvodu, abych to nemusel při každé návštěvě jezírka stále vypínat. Pak se totiž může zapomenout zase to zapnout a je problém. Elektrický ohradník může běžet stále.
Od té doby co mám jezírko oplocené, se mi neztratila ani rybička. I když původní důvod k oplocení pominul, měl jsem v jezírku vodní želvy a plůtek jim měl zabránit v útěku, nadále oplocení funguje proti průniku zvenku a to mi vyhovuje.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Tak tohle tu máme poslední dobou imrvére. Je s nima legrace.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Jardo,

ako keby som videl naše jazierko. AKurat miesto vrabčiakov sa do neho chodia kúpať záhradné hrdličky a drozdy. Hneď vedľa jazierka na starej hruške majú drozdi hniezdo a v ňom sú 4 mláďatá. Tak im fandíme, nech ich v zdraví vychovajú
1 0
dano99 dano99

dano99 je offline (nepripojený) dano99

Dobry. potreboval by som poradit ohladom folie( hrubka a material) Mam uz jamu vykopanu. Rozmer folie na jazierko je 22 x 15m. Aku foliu by som tam mal dat?
dakujem za skoru odpoved.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Já bych doporučil 1,5 mm EPDM (kaučuková), nebo minimálně snad 1 mm PVC. Samozřejmě nejdřív písek, geotextilie a pak teprve folie. Čím silnější folie, tím lepší a raději EPDM. To bude pěkné jezero. Fandím.
0 0
Enimus Enimus

Enimus je offline (nepripojený) Enimus

Dobrý večer, dámi a páni.

Už 2 dni čítam toto fórum a nasávam všetky informácie, ktoré tu popisujete.A bohužial tiež mi to nedalo sa Vás opýtať na mne nejasné veci ohľadom môjho "jazierka". Začnem opisom môjho jazera, má cca 100m3 objem rozmer 12 x 8 x 1,8(najhlbšia časť, všetko uvedené v m) 2 plytšie zóny o hlbke 30cm a 50cm, čerpadlo 8000l/h, doma robený filter zo zeolitu bez UV-c lampy a 80 kusov kaprov.V plytšej zóne som rozsadil 5 lekien a veľa rôznych pálok a trstin, po obvode jazierka,na dne mám 5 filtračných rastlín ale od založenia jazierka sa môc nerozrástli, založil som ho tento rok na jar a momentálne tam mám veľké ťahavé riasy a tiež aj zákal že nevidím ani na 30cm :-(.

Chcel by som Vás poprosiť o radu,ohľadom čerpadla,UV-C lampy, a koreňovej čističky.Aké by som tam mal mať cca čerpadlo , akú Wattáž Uv lampy by ste mi odporučili a niečo ohľadom tej koreňovej čističky. Ale nebránim sa aj dalším radám, ohľadom iných vecí, čo sa týka chemie zatiaľ nechcem do toho vražat peniaze kedže nemám ešte spravený filter z UV boli by to zbytočne vyhodené peniaze a možno o mesiac by to bolo rovnaké ako teraz.

Začínam byť z toho všetkého bezradný :-( také pekné jazierka tu vidím a keď sa pozriem na to moje mi to pripadá že sa dívam na zelenú "žaburinu", ešte dorábam brehy a okolie jazierka mám to v pláne povykladať bud okruhliakmi alebo neakými šlapakmi alebo niečim, ale vzhľadom na moje financie to musím robiť opatrne :-( kedže som student všetko na ňom si robím sám. Preto by som Vás rád požiadal o radu. Neni som v tom tak skúsený a dal som si na plecia moc veľkú úlohu ale už keď s ňou bojujem rád by som to dotiahol do úspešného konca, síce viem že to bude beh aj na 2-3 roky kým to spravím tak že si budem môcť povedať že je to teraz pekné.

Zatiaľ Vám moc ďakujem za všetky Vaše rady a aj za to tu môžem opísať môj problém.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Enimus,s tym co pises ma vacsina z nas problem po tychto extremne horucich dnoch.Pri tvojom objeme by som sa moc nedaval na techniku,ani na chemiu,to by si sa nedoplatil,ale skor by som to nechal na rastliny,ktorych mas ale malo.
0 0
Enimus Enimus

Enimus je offline (nepripojený) Enimus

Však to že tieto teploty sú strašne ničivé :-(, ale čo sa týka tvojej rady doplnim to ešte o mnoho dalších rastlin(aspoň ešte 2 lekná ale tie na jar a pojdem ešte zohnať palky a trstiny apod.), kedže ten objem je fakt ničiví nechám to tak ako to mám akurat troška doplnim filter o neake zložky čo boli spomínané na ačiatku témy. Alebo zrušiť filter a spraviť vodopád zo zeolitu cez ktorý bude voda pretekať???
Moc dík za radu.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

my sme mali prvé roky az moc cistú vodu a rastlinám (leknice na dne) sa bohvieako nedarilo, ale mohlo to byt aj tým, ze rastliny sme mali vysadené v štrku (ten sme mali všade na dne asi v 15cm vrstve, i viac) rastliny sa rozrástli az tento rok, ked uz bol štrk riadne zanesený... tým pádom sme mali aj zelenú vodu a sliz...
jazierko sme komplet vyčistili, vyhodili sme ten štrk, teraz na dne nemáme nič. všetky rastliny som zasadila do košov a substrátu, dala som aj tie vrecká a vrch zaťažila štrkom (ktorý rybičky v rámci nudy všetok vyhádzali na dno) ale leknice aj napriek tomu, ze sme to robili v tých horúčavách a boli vybraté z vody, chvíľu na vzduchu, prežili a teraz už vypúšťajú dlhé listy az na hladinu, konečne! lekná to tiež prežili bez ujmy, kvitnú... ale ryby mi ich obžierajú, tiez leknice! denne zbieram natrhané listy z hladiny... má tiež kosatce a vodnú matu, kosatce sa množia ako divé!
pred čistením sme mali tak strasne zanesený filter, ze az, raz do týždna ho manžel čistil a pral tie peny... 2x sme vymenili zeolit (vraj je účinný max mesiac) nateraz sa jazierko tvári byť v poriadku. snad to vydrzi, na jar určite budeme odstranovat 1/3 vody a nahradíme novou, kvoli zriedeniu koncentrácie vody (dusičnanov atd po zime).

kamarát má tiež obrovské jazierko, a musel ho este rozšíriť o "štrkovú zónu" kde vysadil rastliny, trávy, pálky atd a preteká mu take voda, cez zeolitový filter, ktorá steká do jazierka, a odvtedy uz nemá problémy s vodou

inak videli ste niekto jazierko vo firme/velkosklade Takacs v Novej Dedinke? úžasné čosi, ked pojdete niekedy okolo tak sa zastavte pozriet... my sa tam furt chodíme kochať
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Leknica je vodná kapusta? (Nupa Lutea)??? Najprv vyženie svetlo zelené jemné listy pri dne a potom na hladine plávajúce podobné leknám? A má žktý menší kvet nad hladinou? Máme jej plno v plytkej štrkovej zóne , kde je hlbka cca 60 cm. Nemá moc rada presádzanie a zásahy na dne pri čistení. je to údajne jedna z najlepších rastlín na filtráciu.


0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať