Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
lkjhg lkjhg

lkjhg je offline (nepripojený) lkjhg

Zdravím, aj ja sa teším z jazierka, je to radosť. Pred časom som mala v jazierku chrobáka ktorý mi požieral rybky. Teraz som si všimla že 2 malé rybky majú odhryznuté chvosty, neviete niekto či im chvostíky dorastú, nechcem ich zbytočne trápiť.
0 0
Enimus Enimus

Enimus je offline (nepripojený) Enimus

Zajtra im to skúsim poslať na reklamaciu
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

lkjhg: rybam su schopne dorast plutvy
Enimus pofoť lekna,napis cislo objednavky a napis ze to chces reklamovat,pretoze sa vlastne jedna o podvod,staci poslat mail
robo939bj kludne ich mozes presadit,aj ked najvhodnejsi je maj
stefanjilly: vidim ze mas tie iste problemy so zelenou vodou ako ja, po prehlbeni jazierka a znasobeni rybej osadky.Konecne pojdem pre novu UV a filter
Naposledy upravil nedostupny : 28.07.12 at 21:09
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Nedostupny-koukám, že tvůj žlutý leknín má také panašované listy. Zřejmě společný znak této variety. http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/.../DSC02972.html
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Jarda Slatinany mam dva druhy zltych a u obidvoch su listy flakate,ma to vyhodu ze ich poznam od ostatnych,aj ked este nemaju kvety
Na fotkach v tvojej zahrade som videl aj bananovnik.Mas ho v zemi,alebo v kvetinaci?
Naposledy upravil nedostupny : 01.08.12 at 12:05
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Jak kdy. Teď přes léto je v zemi. Na podzim po prvních slabých mrazech ho ořežu, vykopu, ignoruju kořínky a šoupnu holý pseudokmen odpočinout do sklepa. Na nový rok ho dám do květináče do zimní zahrady a v půlce května zase na zahradu do země. Samozřejmě mu dopřávám kompostu i hnojení. Když k němu odkaluju jezírko tak z toho má asi největší radost.
U těch žlutých leknínů máš také slabší řapíky listů? Myslím tím stopky. Ten můj je má takové slaboučké a je celkově zakrslejší.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 01.08.12 at 17:56
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Aj ked sme trocha odbocili,hadam to nikomu nebude vadit,je to pri zazierku.
Sisima,nam tento rok konecne nahodil.Bananovnik ako posledne, miesto listu vyhodi plody a zenie odnoz novu rastlinu,dnes som ju presadil,kedze bananiky pomaly rasu,aby sila nesla do rastliny,ale do plodov.Uvidime ci stihnu dozriet


Jarda Slatinany aj moje zlte maju slabsie stonky,myslim ze su urcene do mensich hlbok
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak odbočím aj ja. Mám pri jazierku už 4 roky vysadenú Palmu konopnú (Trachycarpus fortunei). Je "na pevno v zemi" a prežila už 3 zimy vonku. Po tejto poslednej krutej som myslel, že má na "kahanku". Ale prebrala sa a raší ako divá.

2 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Nedostupny. Sice mám úplně jiný banánovník, ale ten tvůj je tyké zajímavý. Dal jsem ho jako solitéru v blízkosti jezírka. Impozantní věci v holém trávníku prostě vyniknou. Nahoď víc fotek.
Jezírka se týká i jeho okolí. Není to pravda?
http://www.starkl.com/view/p-1175/Ce...ty-bananovnik/ Já mám tenhle.
Superpalma-Peter.
0 0
Enimus Enimus

Enimus je offline (nepripojený) Enimus

Tak trocha som si nakompetku prerobil jazierko, zatial tam je čistá voda, nepoužil osm rašeliny ako predtim (cele mi to zelenalo až uplne zčiernalo) zatiaľ je to pekné, okraje ešte nemám dorobené na to idem dnes a zajtra
http://www.ulozisko.sk/539970/P8080338.JPG



0 0
robo939bj robo939bj

robo939bj je offline (nepripojený) robo939bj

dnes mi prisiel OASE biosmart 30000 set, dufam ze si poradi z mojou zelenou vodou
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Aj pri nasadeni startovacich baterii to moze trvat niekolko tyzdnov,necakaj zazraky zo dna na den.
Ja som nasadil v utorok biotec screenmatic 12+ BITRON 36C malicke zmeny pozorujem,ale vysledny efekt bude az neskor.

Peter z Bratislavy- velmi krasna palma,urcite potrebuje zavetrie,rozmyslal so o takej,su v inzeratoch,ale ja mam jazierko chranene proti vetru len zivym plotom.
Jarda Slatinany-mame bananovnik musa basjoo,ale podla tvojho vzoru ho dam nabuduci rok do zeme.



Naposledy upravil nedostupny : 11.08.12 at 12:14
0 0
robo939bj robo939bj

robo939bj je offline (nepripojený) robo939bj

ja som jazero v nedelu vycistil napustil novu vodu, bakterie pridam az v nedelu
0 0
koito koito

koito je offline (nepripojený) koito

Dobra stranka pre milovnikov zahradnych jazierok: www.koito.eu
0 0
mofli mofli

mofli je offline (nepripojený) mofli

ahojte, ja by som sa chcela spýtať ako ohradiť jazierko. Plánujeme kúpiť dom kde majú jazierko, a hĺbka tam je max 190 cm, a my máme 5 ročného syna a nerada by som aby sa tam utopil. Oni to majú takým drôtom celé zakryté, ale nie je to pekné, ale nerada by som to jazero rušila. Poraďte mi čo s tým. díky.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

5.rocny ,by uz nemal mat problem prekonat hociaku prekazku,je zbytocne ho ohradzat,alebo robit nejake prekazky.V 5.rokoch uz sa da vselico pochopit
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

zdravim. Ma niekto skusenosti chovu Jelečka duhoveho v jazierku? Mala by mu vyhovovat voda od 6do 26 stupnov
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Nemam,ale otazka co ma napadla:ako ich odlovit ked klesne teplota vody pod 7 stupnov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať