Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Enimus Enimus

Enimus je offline (nepripojený) Enimus

Ahojte chcel by som sa Vas opýtať mám v pláne si kúpiť Pondovac 4 ale neviem či to nebudena moje jazierko krátke , prosím Vás do akej vzdialenosti to dosiahne, nikde som to nenašiel, hlbka 2,4m som čítal ale koľko meraju tie trubice a aký okruh z miesta urobim neviem
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Charakteristika produktu:
patentovaný dvojkomorový systém umožnuje nepretržité vysávanie
Udávaná maximálna hĺbka vysávania 2,4m (reálne do 1,8m) vďaka vysokovýkonnému 1800W motoru
rýchla a pohodlná manipulácia
Môže byť použitý na čistenie záhradných jazierok, BIObazénov a klasických bazénov
V cene produktu je špeciálna násada na vysávanie rias, rozširovacia násada, násada zo štetinami na vlhké vysávanie a špecialna násada na usadené nečistoty. Ďalej Pondovac4 obsahuje vrecko z jemnej sitoviny na zachytávanie nečistôt.
Nasávacia hadica má 5m, ku ktorej sa napája oddelovacie potrubie o celkovej dĺžke 2,5m
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Pondovac 4 je prý fajn, jen jsem někde četl něco v tom smyslu, že vysávací potrubí, které se skládá z asi jednometrových trubek, z čehoš jedna je průhledná, se časem může rozvrzat a to hlavně při hrubším zacházení. Šetrný šlověk, nebo dobrý kutil, který si dokážě poradit s výměnou sací trubky za něco delšího a hlavně pevnějšího, nebude jistě toto považovat za problém. Já bych si to nastavil třeba nějakou hliníkovou trubkou, nebo vhodným profilem nějak zvenku a přikurtoval k originálu. Pak by se jistě dalo dosáhnout podstatně dál, ale je tam též potřeba vidět, takže to stejně skončí nějakým kompromisem.
0 0
Enimus Enimus

Enimus je offline (nepripojený) Enimus

Ďakujem Vám musim si to objednať, lebo rybky sa moc nesnažia chodiť na toaletu :-D ;-)
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Jardo s tymi sacimi trubkami to bolo u Pondovac 3,u 4-ky su kovove ,nepruzia a tesnia perfekt
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Asi jim došlo, že plast je naprd. Já viděl u kamaráda jen ten pondovac 3 a ten je celý z plastu. Ale chválí si ho taky. Na malé mělké jezírko to bohatě stačí. Jeho jezírko má asi 8m3.
Včera v noci jsem s baterkou obhlížel noční život v jezírku a musím říct, že se dost liší od toho denního. Voda je zcela prosycena životem ve všech formách. Velké ryby většinou spí, nebo prostě moc nejezdí, takže se pročistí voda a víc vyniknou maličké potvůrky, jako je různý potěr, ráčata, larvy vodního hmyzu a vodní blechy - plankton. Hlavně na mělčině mezi rostlinami a řasou se planktonu pohybuje spousta. Už se nedivím, proč některé letošní rybičky (karas) mají klidně pět centimetrů a střevličky s koljuškami docela hustě zarybnily celé jezírko, z čehož jsou jistě nadšení všichni úhoři. Toho největšího jsem včera zahlédl a bylo na něm vidět, že hlady rozhodně netrpí. Každý rybář by byl hrdý za takový úlovek.
V jezírku u leknínů se nějak přemnožily žabičky. Některé už jsou kompletní, jiné ještě nemají ani nohu. Krmím je maličkými granulkami a asi jim to hodně chutná, protože se na to sjedou ze všech koutů a cpou se udatně. Každé projití kolem jezírka znamená desítky žbluňknutí a bude se to zhoršovat. Snad nás nenavštíví užovka.
Lidi, někdy si to vyzkoušejte. Vemte si nějakou silnou baterku a pěkně v klidu se koukejte do vody. Je to bomba.
0 0
robo939bj robo939bj

robo939bj je offline (nepripojený) robo939bj

zdravim vas, biosmart pouzivam skoro mesiac som s nim veľmi spokojny, docela dobre styha odsavat aj kal zo dna jazierka, vcera som prvy krat cistil filter. Na stenach folie sa vytvorila jemna riasa ktora vytvara rybam prirodzene prostredie.
z biosmartom som velmy spokojny je to skvele vytvoreny set spolu z uv lampov a cerpadlom.
tu vam posielam ukazku PRED a PO pouzivani BIOSMARTU

bez filtracie:http://robo939bj.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC02887.jpg

po 3 tyzdnoch pouzivania biosmartu:http://robo939bj.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC02983.jpg
Naposledy upravil robo939bj : 26.08.12 at 11:09
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

zdravim. voda pekna lekna kvitnu rastlinky sa pekne rozrastli rybkam sa dary
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

... aj u Vás sú prvé slová návštev pri pohľade do jazierka, zeby chceli rybičky grilovať a zjesť? mne s tým uz pekne všetci lezú na nervy...
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Mám už 4 roky vysavač Pondovac 3 a teraz na jar 2012 som k nemu doobjednal 2 náhradne priesvitne trubky cez internet a bez problemov funguje aj s nimi, čiže má 7 nadsatviteľných trubiek a dno je od povrchu záhrady cca 2 m v hlbke a vytiahne z neho všetok kal. Ten vypúšťam priamo aj s vodou do trávnika



1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

A keď sa rozbehla diskusia aj o jazierkovej technike, tak som to dnes trochu nafotil. Čerpadlo má vykon 10.000l za hodinu, takze jazierko prepumpuje za 24 hodín cca 6x cez Veldu I.tronic 75 a UV lampu 70W do filtra Biotec Screenmatic PRO 36 a po kaskáde steká prefiltrovaná voda späť do jazierka. Na začiatku leta mi zatiekla voda do motorčeka prevzdušňovača a v tých najväčších horúčavách bolo jazierko bez prevzdušňovania, ale všetky ryby prežili a riasy sa neobjavili. Minulý týždeň som kúpil nový motor na 6 kameňov s vykonom 840 l za hodinu. Po hladine pláva ešte skimmer, ktorý sťahuje povrchovú špinu a prach.





1 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ano Sisima. Já je pošlu do prdele a pak zajdeme na pivo. Oni jen závidí a škádlí nás snaživé. Chce to být víc cplachovací, prostě nad věcí a v pohodě.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

samozrejme som nad vecou, len sa zasmejem ))))))
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Na druhou stranu má jeden můj kamarád (také jedlík ryb) pravdu v tom, že až na moji rodinu dolehne nějaká krize, budeme z toho živi celý rok a zdravě. Některé ryby jsou už tak velké, že je nemám čím vylovit. Musím vyrobit podběrák asi z houpací sítě.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

haha, dobrý nápad... my máme "jedlého" len liena, koie ho dobiehaju, a ostatné sú prťavé ale zato máme plný mrazák rýb, co manzel nalovil, a my dvaja ich moc nejeme, teda hlavne on, poslednú dobu už všetko púšťa...
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Jarda Slatinany : kedze sa blizi zima,ako krmis veslonosov pod ladom?
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Pod ledem to nejde. Já je mám vypasené, takže něco vydrží. Kdyžtak se musí počkat na období bez ledu, nebo na jaro. Oni jsou beztak dost ztuhlí a špatně a pomalu reagují na potápějícíse potravu. Asi by to chtělo krmit nějakou speciální, která klesá hodně pomalu, aby měli čas něco lapnout. Co spadne na dno, to vyžerou jeseteři. Naštěstí. Jinak by vyvstal problém s tlejícími granulemi, které nikdo nejí. Proto je potřeba krmit opatrně a s přehledem, nebo raději vůbec.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jardo chcem sa opýtať..máme v našom jazierku už tri roky červené karasy...a teraz nám jeden úplne vybledol a druhý začína mať tiež také svetlé fľaky..nevieš čo sa s nimi deje a čo treba robiť? Ďakujem vopred.... iste budeš vedieť....
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Já sám mám spoustu albínů a flekatců. Nestíhal jsem ale sledovat, jestli a který se přebarvoval z červené na bílou. Je zcela běžné, že některý karas je až do velikosti 10 - 12 cm tmavý a pak se najednou přebarví na červeno či oranžovo. Myslím si ale, že žádný se mi nepřebarvil na bílo. Už tak asi rostli od mala a musím podotknout, že vlastním několikátou generaci svých původních karasů a albinotismus je u nich čím dál častější. Jejich barevnost nejspíš vychází napůl z genetiky a napůl z vody - jejího chemického složení. Vliv na to bude mít i skladba krmení. Proč by se jinak prodávaly krmné směsy na podporu barev? Jestli je nechceš mít světlé, dopřej jim na zkoušku lepší krmení. Jinak se tím asi nemá cenu zabývat, tedy jestli to není nějaká evidentní nemoc.
Karas zlatý je vlastně vyšlechtěn z karase stříbřitého, ale v jejich genu se mohlo smíchat víc zdrojů, takže to může být u každého prodejce jiný maglajs. Co z toho bude se pozná až po nějaké době. Já to neřeším. Mám jiný problém. Nemám čím vylovit některé jesetery. Hlavně sibiřák pěkně vyrostl. Dělám na něj speciální podběrák ala houpací síť, abych ho mohl přemístit při příštím čištění jezírka. Na jaře uvidím.

V současnosti pracuju na nové velké filtraci a na tomhle- http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/zdravi1/zdravi.htm Třeba to někoho bude zajímat. Zdraví ryb, pejsků a jiných domácích zvířátek se totiž věnujeme s podstatně větším nasazením, než tomu svému. Snažím se to napravit.
1 0
robo939bj robo939bj

robo939bj je offline (nepripojený) robo939bj

to sa stalo aj mne, úplne červeným karasom sa na po niekoľkých rokoch začali na chrbte vyhadzovať biele fľaky, podla mňa to je spôsobene hlavne kvalitou krmiva, na jar som kúpil kvalitnejšie krmivo obohatene na karotén, spozoroval som na 5 ročnom koi kaprovi sa začali vyhadzovať oranžovej fľaky v oblasti plutiev a podbrušia, päť rokov bol biely s par škvrnami čiernej, samozrejme sa upravila aj sýtosť farieb u ostatných rýb.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať