Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Tomo radsej predimenzuj filtraciu aj na dvojnasobok objemu vody s rybami.Odpadne ti sklamanie a kupa dalsej filtracie.Tak isto nedoporucujem tlakovu.Ta je skor pre male jazierka.
Znacku si si vybral dobru,ale skor by som doporucoval Screenmatic12. Mam ho a som s nim spokojny
Naposledy upravil nedostupny : 12.07.13 at 12:28
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Ďakujem za upozornenia a rady. Trochu som bol mimo takže pokračujem v stavbe až vo štvrtok. Skúsim vypočítať objem vody a potom sa ozvem. Nečakal som ze budem potrebovať tak dráhu filtraciu.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Tomo, ak si zručný, filter si zhotovýš aj sám. Všetko najdeš na internete. Ja som som si tiež vyrobyl sám a vodu mám kryštaľovo čistú a stálo ma to s filtračnym materialom asi 200€.
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

No myslím ze by som to zvládol ... Vieš o nejakom dobrom navode ako nato? Dalsi dotaz, môžem časť jazierka vysipat zeolitom ? Ako maskujete foliu v mieste kde je vysoká kolma stena ? Môžem to nechať aj holé alebo je lepšie to nejak zamaskovat ?
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ja mam všetky steny kolme a nemaskoval som ich lebo si myslím že je to spôsob ako si narobiť starosti. Lebo medzi kamene zapadnú nečistoty kal a zle sa to odsáva . Ja tam mám zopár jeseterov ktorý výria spodok jazierka a čerpadlo to odsaje. A ak bideš kopať jazierko daj si tam do najnižšieho miesta dnovu saciu výpusť , lebo si pekne schováš saciu hadicu alebo potrubie do podložia pod foliu ak planuješ dať čerpadlo mimo jazierka. Ale ak môžem poradiť ak aj hneď nedaš to čerpadlo mimi aj tak si sprav tu dnovu vpusť. Ja som to nespravil a vcelku aj banujem ale riešil som to obradenou alebo tiež dodatkovou sacoiu gulou ale už mám vo vode 50mm saciu hadicu , je čierna ale už je tam a je ju aj tak trochu vidieť
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

http://eshop.jezirka.info/product/gu...-jezirka:1116/
toto je odkaz na jednu z viacero druhov a tan druhy odkaz je na tu doplnkovu ale ta je podstane drahšia (sice neviem prečo lebo je jednoduchšia) ale stale je hadica v jazierku ta prva je pekne schovaná
http://eshop.jezirka.info/product/gula-dodatecna:1486/
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Takže ked budem mať vykopane a budem pokladať foliu tak ju normálne rozrezem a nasadil tam tu vypust a hadica pôjde popod foliu a čerpadlo bude nasávať cez tu hadicu ? Dobre som to pochopil? Myslel som ze čerpadla musia byt vo vode
Neviem ci dobre premýšľam ale ak chcem ten vodopad musím tam mať 2 čerpadla? Jedno na filter a jedno na ten vodopad? Písal som do tej farmi tak uvidime ci si filter nechám vyrobiť alebo to skúsim sám.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ano hadica alebo potrubie je schované v zemi pod geotextilou a jazierkovou foliou . A čerpadlo ja mam vybraté z obalu , je umiestnene mimo jazierka ale pod úrovňou hladiny aby bolo stále zavodnené a dal som pred aj za čerpadlo 50mm šúpatko zo šrobením . Šrobenie je 50mm jedna strana na lepenie a druhá šrobovana priamo na teleso čerpadla
DSCF5639.jpg  
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

takto som ja dorobil tu saciu gulu lebo som si povedal že 110eur nedam , tak som kúpil klasicku ktora je o hodne lacnekšia a použil som len klobúk
DSCF5679.jpg  
DSCF5677.jpg  
DSCF5671.jpg  
DSCF5667.jpg  
1/1
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Nieje lepšie to ponorne čerpadlo ? Ako veľmi su tie čerpadla hlučne ? Beží to nonstop alebo to na noc treba vypnúť?
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Tiež pozerám ze aj ta dnova vypust nieje úplne najlacnejšia. Nato ze je to plastová blbosť je to dosť.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

toto je ponorne len nema obal , beží nonstop , len keď ho čistím tak je vypnute na cca 5min a nie je ho ani počuť
http://www.rossy-koi.sk/rossy-koi/es...o-eco-AMP-8500
mam takéto len z jednym sanim a ja som ten obal demontoval
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Tomo. Stym zeolitom narabaj tak, že by sa mal menit každé tri mesiace. Steny jazierka nechaj holé. Dnova vpust je brutalna vec. Ked chces mat jazierko bez kalu je to neodmyslitelna vec. Keď chces aj vodopad nemusis kupovat dve cerpadla staci aj jedno len na vyvod cerpala namontuj rozdelovac a vodu vedies kam chces. Toto plati len v tedy ak cerpadlo das za filter. Čiže voda privedena s dnovej vpuste tecie priamo do filtra samospadom a cerpadlo ti vodu vysaje s filtra atlaci kam len chces. Pozor filter v tomto pripade musi byt v šachte.
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Vlado: a nemá to veľkú spotrebu ? Som myslel ze sa to vypína občas. Vďaka za upozornenie človek sa stale dozvedá nové veci
Ľubo ... Súper vďaka presne tak nejak som si to predstavoval ze jeden filter jedno čerpadlo a čistú vodu vypustiť do vodopádu len som nevedel ako to správne zapojiť. Prečo musí byť filter v klietke ?
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Tomo je to na diskusiu.Pri u miestneni cerpadla vonku ti pribudne starost so sachtou na cerpadlo a ako vyriesit skimmer.Dnova vypust sa vacsiniou pouziva v nadrziach bez rastlin a kamenov.Rozmyslaj ci chces okrasne jazierko so vsetkym co k tomu patri.kamene,rastliny,lekna,alebo len nadrz na ryby.Cerpadlo a filtracia musi ist nonstop,teda okrem zimy.
Naposledy upravil nedostupny : 17.07.13 at 12:52
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Áno chcem okrasné jazierko kde budú kamene na okraji, samozrejme lekna a iné rastliny. Samozrejme ze tam chcem mať ryby. Pocet závisí od toho ako to budú zvládať. A teraz mi porád co znamena premna a moju filtraciu.
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Nerozumiem a nevyznám sa tak preto som tu pýtam sa. bude prwmna lepšie robiť dňovú vypust alebo nato miesto umiestniť ponorne čerpadlo. ? Bude to čerpadlo schopné vytlačiť vodu do filtra a z neho potom do vodopádu ? V podstate som nevidel na vlastne oči žiadne profi okrasné jazierko ani technológiu preto je premna trochu obtiažne predstaviť si ako co bude fungovať a ako co treba postaviť. Ale chcem a učím sa
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Zatiaľ to vizera takto
IMAG0374.jpg  
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Dnova vypust je dobra vec pri jazierkach cisto pre pre koi .Jeseterovite ryby by mali problem,krmivo by im brala vypust.Jazierkovych cerpadiel je na vyber dost,musis si vybrat ci chces s dualnym sanim,na moznost pripojenia skimmera,Podla objemu vody si vyberies mnozstvo prietoku.Maju malu spotrebu a vytlacia vodu aj do 3m,ale uz nie pri tom prietoku.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

http://www.margoc.sk/zahradne-jazier...avba-jazierka/
toto je odkaz na stavbu jazierka ing Juraj Margoč , a stím kŕmením jaseterov nie je problem oni sa naučia a čerpadlo sa počíta výtlak nie od čerpadla ale od hladiny a nepočítam že budeš filter davať vysoko od hladiny. Asi budeš planovať schovať tu filtraciu . Ja by som si schoval filter asi do úrovne vrchu potôčika alebo kaskady a tím pádom bude čerpadlo nie tolko zaťažované . A stím skimerom to je tak že pri krmení je dobre ho odstaviť lebo pri menšej ploche jazierka by ti zbieral aj klrmivo , pri velkej ploche by si kŕmil čo najďalej od skimera . A keď budeš mať dualne sanie to sa nastavuje na čerpadle a to je ponorené vnajhlbšom mieste jazierka . Je to na zváženie . Ja mám na spoločnom sani urobený skimer a tu dodatočnú saciu gulu. Ale asi to spravím tak že dam na skimer druhe čerpadlo a možno tam dam časový člen a keď pôjdem kŕmiť stlačím tlačítko a nastvený čas nepobeží skimer a potom sa rozbehne skimer. teraz tam mam taku klapku ktorou uzavriem skimer ale po nejakej dobe sa musím vrátiť k jazierku a skimer-klapku otvoriť a myslím si že cez ten môj skimer by mohlo ísť aj viac vody a lepšie čistiť hadinu , lebo ja mam rastliny zavesene v košoch a tie potvory v jazierku olamujú korienky tak plavaju korienky aj po hladine a zanašaju mi čerpadlo takže musí vymyslieť nejaký predfilter pred čerpadlo . Ale to je problem môj lebo nemám pobrežné zóny na zasadenie rastlín
asi takto to mam ja a je tam vidieť aj zapojenie sania a skimera
Naposledy upravil vlado.1 : 17.07.13 at 18:30
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať