Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Dobrý deň. Prosím vás, nemáte skúsenosti s prípravkom Bio-Algenkiller na vláknité riasy? Ďakujem.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Prosím, nevedeli by ste mi poradiť, čo urobiť s vláknitými riasami v tomto období ? Strašne mi začali znečisťovať vodu. Vlani o takomto čase som mala úplne čistú vodu, teraz sa mi úplne začala kaliť. Tých rias je toľko, že ich nestíham ručne odstraňovať. Tie prostriedky, ktoré sú ponúkané na stránkach, odporúčajú pri spustenom filtri a okysličovači. Ďakujem za radu.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
A prečo nespustíš filtráciu? Túto zimu som ju vobec neodstavil.
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Ja som to už tiež spojazdnil asi pred mesiacom
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Pred spustením filtrácie ste povysávali jazierko?
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Nie... Nebolo treba. V decembri som ho vysával.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Ja mám dojem, že mám v jazierku dosť usadenín, vysávala som v októbri a keby som teraz spustila filtráciu, asi by mi to veľmi zašpinilo vodu. Neviem, či možem vysávať teraz, keď je ešte voda studená a ryby spomalené, či by som ich nevystresovala.
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Ja som tiež nevysával. Listy čo cez zimu popadali som vyzbieral sitom. S filtrom robím teraz taký malý pokus. Dal som doňho také jemné sito proti komárom a cez odkalovaciu trubku púšťam vodu späť do jazierka. Je to niečo ako štrbináč, ale velmi provizórny. Skôr, ako sa pustím do výroby toho pravého, chcem zistiť, čo to dokáže. Mám to tam 6 dní a výsledok ma dosť prekvapil. Bude to super .
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Markon
Štrbináč som si vyrobil túto zimu. Funguje výborne a stálo ma to 150 € ,všetok material som kupoval. Fotky sú na 63 strane.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Kata1
Koľko stupňov má voda? Prečo si myslíš ,že ti filtrácia zašpiní vodu? Veď ona má spĺňať prestný opak.?!.......
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

azol
riasami som bojoval prve dva roky teraz ked je dostatočne zarastene jazierko a tienene leknom je toho menej. Pokial ešte jazierko nieje zarastene je vhodne použivať roztok koncentrat rašeliny ktora vodu zafarby na hnedo a neprepušta slnečne luče . Treba najmenej použivať mechanicke alebo chemicke zasahy do jazierka aby bioritmus nebol narušený.Pomoc je aj UV lampa a filter prísady ktore dva krat do roka sa vymienaju a biobakterie ktore sa nasadia do filtra zeolit,carbo,fibro, a molitán ktorý sa raz za mesiac preperie. Treba dávať pozor pri čisteni filtra má sa použivať voda z jazierka a nie chlorovaná z vodovodu ktora zabija biobakterie.
Kamienky mám z rieky ale preprate a namačane v SAVE aby sa škodlive a choroboplodne látky nedostali do jazierka .Pokial sa mám vyjadriť k žabám ked tak len rosnička a nie ropucha ta sa môžu nekontrovatelne rozmnožiť.
Pekný deň prajem

Dobry den. Chcel by som zareagovat, co ste spomenul v texte za tie žaby (ropuchy) Mam s nimi problem v jazierku. Kazdy rok sa vracaju do jazierka a nanesu vajicka. Neviem ako sa ich zbavit alebo obmedzit ich počet.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Myslela som na to, že kým sa neprefiltruje všetká voda v jazierku, ktorá je špinavá, a dám ju spustením filtra do pohybu, že sa mi to celé zakalí. Ak by som to najprv povysávala, asi by som dosť pomohla filtru. Voda má 5.5 stupňa.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
5,5 je málo na vysávanie. A žiaľ všetky prípravky proti riase, či už biologické alebo chemické, sa možu používať len pri spustenéj filtrácii.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Ľuboš Benkó, možem sa spýtať na ten štrbinový filter? Neviem, či tomu dobre rozumiem, ale tie filtre pomáhajú mechanicky zachytávať špinu z vody a následne budete mať biologickú filtráciu na čistenie?
Mám totiž Tripond štvorkomorový s vortexom a mám pocit, že mechan. časť filtra nezachytáva dostatočne hrubú nečistotu, lebo dosť často musím čistiť aj biol. časť. Rozmýšľala som, či by nebolo dobré osadiť pred vortex ešte nejaký štrbináč. Vo filtri mám japonské rohože, biobloky a aquarock. Rozmýšľala som, či sú naozaj všetky rovnako účinné, pretože tá plocha, na ktorej sa dokážu usadiť bakterky, nie je pri všetkých rovnaká. Napr. ten aquarock sa dá aj zle vyčistiť, má taký účinok ako napr. japonská rohož?
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Presne tak, zachytia veľa bordelu,čo vortex nedokáže. Ale už aj pre vortex vymysleli liek. Je to štrbinová odstredivka. S osadenim štrbináča pred vortex može byť problém! Aké zapojenie filtra máte? Aquarok nepoznám. Použivam len biomolitan a zeolit.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Neviem to asi odborne popísať, ale pokúsim sa : vo vode mám čerpadlo AquaMax Eco Twin 20 000, ktorým vytláčam vodu cez UV lampu Pro-Clear UV55 do štvorkomor. Tripond filtra a z neho ide voda gravitačne naspať do jazierka 110 PVC rúrou. UV lampu a filter mám nad úrovňou jazierka a vo vzdialenosti cca 1.5m od jazierka. Skúsim sa pozrieť na tú štrbinovú odstredivku.
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

kata1 ... na inom fore som narazil na malý zlepšovák
127577.jpg  
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Luboš... už som to pozeral a je to super, ale ja mám v pláne niečo iné.

Ak budem mať čas, skúsim to nakrasliť
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Vyhadzuje mi to v googli samé štrbinové filtre, neviete poradiť, kde nájdem odstredivku? Ďakujem.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Ja som našla predfilter pre vortex komory na jednej stránke, zdá sa mi, že je princíp podobný a vraj zvyšuje účinnosť o 75%.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať