Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Ak náhodou niekto uvažujete nad kúpou Pure Pond BOMB, tak ja som ju kúpil a môžem prehlásiť, že 100% NEFUNGUJE! Po asi troch týždňoch absolútne žiadne zlepšenie, práve naopak, tak som znova pripojil UV lampu. Ešte že som dosť opatrný a tých úžasných "čističov" som si nenakúpil viacej...
3 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Nema niekto vedomosti o prevzdušňovacích elementoch alebo o prevzdušňovaní domácich čističiek odpadových vôd? V tichto čističkách sa používaju perforovane valčeky alebo disky a možno by sa dali použiť na prevzdušňovanie vody vo filtrácií alebo v jazierku .Lebo majjitelia mi povedali že sa nezanášalu a namusia ich čistiť. Len nemôžem zohnať informacie-parametre (vstupný tlak a množstvo vzduchu , rozmery , a cenu , a hustotu bublin) . Zatial som len meiloval asi budem musieť isť do nejakých výrobní čističiek osobne , alebo možno pošlú informacie .
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

vlado pozri http://www.numa.sk/produkt/vzduchovaci-epdm-disk-34cm/
predajca ti da viac info alebo do google :epdm disk popripade valec alebo difusor.Do filtra by som to ale nedaval staci ovzdusnovaci kamen s jemnymi bublinkami.Predsa len epdm disky spotrebuju kvantum vzduchu (a el. energie)
Naposledy upravil nedostupny : 29.07.14 at 11:45
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

nedostupný ,vieš ja mam tri komory a dosť predimenzované. A v poslednej mam HELIX filtračné granulky a tie sa musia hýbať .A druha vec nemusím mať prevzdušňovanie v jazierku ale v komore filtracie a potom mam kľudnú hladinu a vidím pekne osadenstvo jazierka a ešte lepšie pracuje skimer . Objednal som http://www.bibus.sk/sk/prehlad-produ...acie-elementy/. 50cm valce na prevzdušňovanie v domových čističkách odpadových vôd. Zajtra by mali doraziť potom uvidím.Potom dám vedieť ako som dopadol
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

vlado ako si pochodil?
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Vcelku dobre mam dva valce 50cm a každý svoj zdroj vzduchu a to RESUN LP20.Súv komore filtracie o rozmeroch 72x72 a hĺbka asi60cm Vzduchuju dobre ale mam ich na takom nerezovom rame a ten musím trochu upraviť a zaťažiť. Lebo keď čerpadla natlačia vzduch tak ten ram mi trochu dvíha a potom nie je dobra cyrkulavia vody lebo vtej komore mam filtračne medium HELIX a ten sa ma hýbať.Ale keď podržím na dne tie difuzory tak to ide dobre . A možno som mal aj veľa toho helixu v komore tak som odobral asi tak jedno vedro. Ale potom po úprave nerezoveho ramu totam vrátim a odskúšam. Na buduci týždeň dam aj video keď mi syn vráti kameru.Ale už teraz to viac vzduchuje ako pred tím keď som tam mal 20kusov prevzdušňovacich kameňov priemer 2cm a dlhých 3cm
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Natočil som ale len fotoaparatom .Na začiatku bežia oba difuzory , potom ich vypnem , potom zapnem najprv jeden a potom druhý . A ešte som si vymyslel taký jednoduchý a rýchli spôsob odskúšania funkčnosti čerpadla vzduchu.Zatvorím prívod do difuzora a otvorím do kontrolného manometra , keď dosiahne požadovaný tlak tak je OK
DSCF7292.jpg  
DSCF7289.jpg  
DSCF7290.jpg  
DSCF7294.jpg  
DSCF7296.jpg  

DSCF7305.jpg  
DSCF7307.jpg  
DSCF7308.jpg  
DSCF7309.jpg  
1/1
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ak by niekto chcel takýmto spôsobom použiť difuzor tak je potrebne do toho silonoveho štupla urobiť diery tak aby sa naplnil vodou lebo potom po vpustení vzduchu sa začal difuzor vznášať. A nemusel som tam davať nejake závažie aby ležal na dne komory filtracie
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Nevedel by niekto poradiť lacne meranie prietoku vzduchu ? Max 40l/min teplota -10 - +25°c a tlak 30Kpa nemusí byť elektronické stačí opticka kontrola pohľadom.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Ja som objednaval tu: doprava trva 3-4 tyzdne .Skus pozriet na tychto strankach inu cenu alebo pripojenie popripade rozsah
http://www.aliexpress.com/item/air-f...786988857.html
Naposledy upravil nedostupny : 11.08.14 at 08:35
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Prosím ťa a ak si zapojil ten prietokomer neznížil sa výkon ? Lebo mam obavu že keď zapojím taký prietokomer-rotameter tak priškrtím prietork-výkon vzduchového čerpadla. Našiel som na EBAY
http://www.ebay.com/itm/Dwyer-MMF-50...item2a2d960654
Len štítkove hodnoty čerpadla RESUN LP20 sú 20l/min a tlak 28KPa , ale po spustení toho difuzora klesne tlak na asi 6-8KPa a mam obavy o obmedzenie výkonu a či ten tlak vôbec pohne tím plaváčikom v rotametri.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Prietok zostane skutocny,bez strat - ide o nerezovu gulicku ktoru nadvihne prudenie do takej vysky aky je skutocny prietok.Prietok sa ti znizi len vyskou hladiny a odporom difuzorov.

pozor je tam draha doprava,skus na aliexpress free shipping
Naposledy upravil nedostupny : 12.08.14 at 11:49
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Pozeral som to ako si mi poradil a napríklad
http://www.aliexpress.com/item/Panel...560889664.html
Neviem ale toto nie je tiež najlacnejšie poštovné
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Vie niekto, čo sú to za červy ? Normálne by upchali výtok s filtra...
DSC_3878.jpg  
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Já bych řekl mouchy. Ty se usalašej klidně i v namočenejch slepičákách. Já mám ve filtraci zase miliony vodních berušek. Ale problémy nejsou. Jestli nějaká občas vypadne a dostane se do jezírka, bude odměněna mlaskáním kaprů. Přes buben jim moc humusu neprojde, tak asi žijou jen ze znovu slepeného čehosi hnědýho. Normálně skeletujou, u mně jen žužlaj.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Markon.
Sú to buď larvy múch alebo komárov. Mám ich aj ja len nie v takom množstve ako ty.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Komáři to nejsou. Ti se líhnou z vajíček, která jsou okem neviditelná, žijou ve vodním sloupci a když se vylíhnou, zůstane po nich prázdná schránka velikosti komára bez křídel. Rozhodně to nemá kukly, jako je vidět na obrázku. Jedině mouchy dokážou dělat takhle velké shluky tlustých larev, které jsou schopné něco i ucpat. Komáří larvy by se dávno udusily.
Vylov to, propláchni vodou a vylej mezi slepice. Poděkujou ti vajíčkem.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Prosím vas nevedel by niekto poradiť , potrebujem sklenene sklíčko priemer 5 cm hr.1-2mm . V sklenarstve mi povedal že urobí od 12 cm. Zistil som že presne také zorníky maju yváracie okuliare. Len tam v poslednej dobe dávajú plastové . A ja to ptrebujem na kryt kamery do vody a plast vo vode zmatnie .
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Urcite mam doma,je to lepene,bezpecnostne.je to ale hrubka okolo 3-4mm.Nevadi?
Naposledy upravil nedostupny : 08.09.14 at 12:45
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

to je hrubé ale dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať