Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ľuboš . Ja mám tie dva valce-difuzory v poslednej z troch komôr filtrácie a v jazierku nemám nič , chcem vidieť ryby. Keď som mal kamene na vzduchovanie v jazierku tak som mal zvlnenú hladinu a zle sa pozeralo na ryby. Ale minulý týždeň som konečne spustil filtračný bubon , a som zatiaľ veľmi milo prekvapený ako sa vyčistila voda . Dnes stiahnem z hard disku kamerového systému stiahnuť záznam aká bola voda pred bubnovým filtrom a po spustení . Uvidíme v sezóne ako to bude fungovať. Keď sa mi podarí zostrihať porovnávacie video tak to sem zavesím.
Naposledy upravil vlado.1 : 30.03.15 at 19:59
1 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1


Tu je krátke video asi ako funguje bubnový filter.
1 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Vlado
Natoč video ako vypadá tvoj bubnový filter.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Samozrejme len chem tam urobiť označenie . Ale pohladam nejaké fotky a možno aj video z výroby
tu sú nejake fotky http://ulozto.sk/xoHWPpG/filter-bubon-7z
a tu nejake videa


Ale potom natočím ako to je zapojene , ale ja som hračička mam to dosť dokombinovane . A mam rozrobeny aj druhý ale ten ma ešte ďaleko k dokončeniu . A možno ak bude stačiť tento z práčkoveho bubna tak by som ho dal do placu.Ale ak by niekto mal záujem čo budem vedieť poradím , alebo Jardo Slanina na jeho webe ma tiež slušnú zbierku fotiek z výroby na trochu iný spôsob ako ja .
A ešte jeden bubon ako ma jeden známy z webu od ktoreho mam zapojenie elektroniky

Stačí na začiatok?
Naposledy upravil vlado.1 : 01.04.15 at 20:20
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

A tu je sanie vody z jazierka

A tu je zase ten môj bubon
0 0
KOIC KOIC

KOIC je offline (nepripojený) KOIC

Zaoberám sa chovom KOI - je to práca i hobby... ...viac
Och robil som vela filtrov ale čo je moc je moc - strašne predimenzované komplikované - množstvo vecí ktoré onedlho odídu... V jednoduchosti je krása - ale i tak klobúk dolu človek ktorý nechodí po krčmách a namiesto spánku premýšla nad prietokom vody
1 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

A čo podľa teba je také čo onedlho odíde
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Museli sme na jeseň zlikvidovať bambus, ktorý maskoval filter na skalke. Je to strašná pliaga, ktorá sa nekontrlovateľne rozrástla a pod zemou korene už boli viac ako 5 metrov od povodneho miesta výsadby. Tak sme teraz zrekonštruovali skalku a filter na ňu usadili. Ešte to chce doplniť nejake drobné rastlinky.
IMG_3830.JPG  
IMG_3841.JPG  
IMG_3843.JPG  
IMG_3853.JPG  
IMG_3868.JPG  

IMG_3892.JPG  
IMG_3904.JPG  
IMG_3907.JPG  
IMG_3911.JPG  
1/1
3 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Vlado.1
kúpila som ten kaldnes, osadila okysličovač, ale stále mi plávajú na povrchu. Povedali mi, že to potrebuje aj pár dní, kým to nasiakne vodou a potom ich nebudem mať nad vodou. Nejako sa mi to nezdá. Žeby bol ten materiál nasiakavý?
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Kata.
Kaldnes je plast. Nikdy nenasiakne vodou. To bol debil ktorý toto tvrdil. Okyslicovace ti miesaju kaldnes a to je cely proces.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

kata1 je to tak ako píše Lubosdeere . Ale kaldnes plní funkciu po spustení vzduchovania a po rozmnožení baktérií ktore sa usadia po povrchu aj vo vnútri kaldnesu. A musí sa hýbať v priestore filtra a preto je dôležité dôkladne vzduchovanie .
1 0
Jeremy21 Jeremy21

Jeremy21 je offline (nepripojený) Jeremy21

pekne skoda ze nemam dom
1 0
Petrik2000 Petrik2000

Petrik2000 je offline (nepripojený) Petrik2000

Ahojte, pridávam aj ja niekoľko záberov z jazierka, ktoré má cca 10 000 - 12 000 l a funguje asi 10 rokov. Vzadu v pravo vidieť studnicku, do ktorej precerpáva vodu z jazierka hobby cerpadlo 400W, 7500l/hod a odtial sa voda potôčikom dostáva samospádom späť do jazierka. Každý rok v apríli vyčerpám komplet vodu a vyčistím mechanicky a wapkou nádrž a ostrihám vyschnuté vodné rastliny. Samozrejme za mesiac je opäť voda zakalená. Chcel by som ho teraz zrekonštruovať , ale nemám skúsenosti s filtračnými systémami. Vedeli by ste poradiť aký postup a technológiu zvoliť?
IMG_4739.jpg  
IMG_4736.JPG  
IMG_4737.JPG  
1/1
1 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Prosím vás, ako dávkujete algae away, ak ho používate. Vzdala som boj s vláknitými riasami. Prvýkrát chcem použiť chémiu :-(
0 0
darma1 darma1

darma1 je offline (nepripojený) darma1

Používam algae away už niekoľko rokov a som maximálne spokojná. Vyskúšala som aj iné prostriedky, ale tie fungovali krátkodobo a znečistili vodu rýchlo zničenými zelenými riasami, ktoré vyplávali na hladinu a potom min. 3 dni sťahovanie z hladiny. Algae away sa dávkuje 1 g / 1 m kubický - prvé dávkovanie, následne každý 2. týždeň 0,5 g / 1 m kubický. Dávka sa rozriedi vo vedre a rozleje sa po vodnej hladine. Na chvíľu tak 1 max. 2 dni zakalí vodu do biela . Riasa začne odumierať postupne tak ,že si len všimnete že ju už nemáte . Neviem koľko máte riasy v jezierku, ale bolo by dobré pred aplikáciou čo najväčšie množstvo odstrániť mechanicky. Nemusíte sa báť, predávkovanie nehrozí. Keď som ho začínala používať, prvý krát som použila až 2,5 g / 1 m kubický. Prostriedok nezabíja filtračné baktérie a netreba vypnúť ani lampu. Aplikujte od cca 12 stupňov celzia a viac. Tej chémie sa báť nemusíte. Uvedomte si, že v záhradnom jazierku nie je také jednoduché priblížiť sa k podmienkam prírodného jazera a bez dobrej filtrácie a chémie je to vopred prehratý boj a nie potešenie.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

darma1, ďakujem za radu :-)
0 0
gejzaholub gejzaholub

gejzaholub je offline (nepripojený) gejzaholub

krestan
dobry vecer,moja otazka: ovplyvnuje rychlost prietoku vody cez uv lampu jej funkciu? mozem pouzit na prietok samostatne cerpadlo?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Neuveriteľne sa nám premnožili žaby v jazierku a každý deň a celú noc je počuť ich koncert. Už to vadí aj susedom. Poradi niekto, ako ich šetrne pochytať a premiestniť do prírody?
IMG_3976.JPG  
IMG_3981.JPG  
IMG_3977.JPG  
IMG_3978.JPG  
IMG_3979.JPG  

IMG_3980.JPG  
1/1
0 0
Libuše Libuše

Libuše je offline (nepripojený) Libuše

Ja som mala taky isty problem.Už sa to nedalo počuvať.Každy večer čelovku na hlavu a vychytavať ropuchy.Toho roku som si cez jazierko natiahla sieťna chytanie vtakov a mám po probleme.Jazierko sice nemam veľke že sa to dalo ale konečne nepočujem orchester.Sieť si tam necham po dobu parenia a potom odložim na druhy rok.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Vďaka za radu. Včera večer sme mali na jazierku žabie "Safari". 1 svietil silným reflektorom, 2. naťahoval a nosil kábel a 3. chytal žaby do ruky. Podarilo sa nám ich odchytiť 25. Ešte večer sme ich vyviezli k malému Dunaju a vypustili do prírody. Dnes ráno prídem k jazierku a žaby zase kŕkali. Odhadujem, že ešte asi 10-12 skokanov sa nám včera nepodarilo odchytiť.
IMG_3911.JPG  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať