Zavrieť

Porady

nedavali sme stravne listky zamestnancom..

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Od novembra minuleho roka mame 2 zamestnancov. Viem ze je povinnostou zamestnavatela zabezpecit zamestnancom stravovanie. Nasi zamestnanci boli takmer nepretrzite na zahranicnych sluzobnych cestach. Nasou chybou bolo, ze sme im pocas casu, ktory stravili v zamestnani doma nezabezpecili stravne listky. Chceme to napravit, no chceli by sme sa podelit o skusenosti ako sa naklada s takymito stravnymi listkami.
Je asi potrebne uzatvorit zmluvu s firmou, ktora predava taketo stravne listky.
existuju stravne listky s roznymi hodnotami. Podla coho sa vybera v akej hodnote ma stravny listok byt? Zavisi to od zamestnavatela kolko je ochotni svojim zamestnancom dat?
Dalsia otazka..Ako je to s poctom stravnych listkov? V akom mnozstve sa to objednava? Moze sa kupit aj do zasoby...Zauctuje sa vsetko na ucet cenin a dava sa to do nakladov podla toho kolko danemu zamestnancovi v dany mesiac prinalezi?
Dalsia otazka. Ja si to predstavujem tak ze prvy krat dam zamestnancovi plny pocet straveniek na cely mesiac a dalsi mesiac mu dam menej o to na co nemal v prvy mesiac narok...alebo sa to robi inym sposobom? Lebo netusim kolko dni bude zamestnanec v dany mesiac na sluzobnej ceste...
A ako to mam vyriesit v nasom pripade? Minuly rok uz necham tak, stym ze viem ze sme porusili zakonnik prace. A tento rok? Da sa vydat zamestnancom stravne listky na dni za ktore im strava patri aj spatne od januara? Da sa to dat do nakladov? Alebo ako tento problem vyriesit?Mate s tym niekto skusenosti?
Usporiadat
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Katarína Kolarčíková Pozri príspevok
Robím účtovníctvo externe. Preberám ho od 1.1.2008. Zistila som, že to predo mnou nerobili. Mám sa ísť teraz obesiť, keď na mňa idete z výčitkami??? Nie všetci sme tu majitelia firiem, nie všetci sme zodpovední za chyby, ale každý sa snaží nejako prežiť. A čo sa týka zamestnancov, nechcem to tu veľmi rozoberať, ale nemusíte sa báť, nikto ich netlačí do kúta, pomery sú trošku iné...
Pokiaľ ho preberáš od 1.1.2008 tak staré roky nechaj tak. Nevŕtala by som do toho. Zamestnávateľ si nesplnil povinnosť a len on je za to zodpovedný. Pridávaš si robotu a nemuselo by to dopadnúť dobre.
Ale od nového roka skús zamestnávateľa usmerniť v tejto oblasti, aby sa o rok nemusela riešiť takáto situácia.
0 0
Katarína Kolarčíková Katarína Kolarčíková
Lydka R Pozri príspevok
Pokiaľ ho preberáš od 1.1.2008 tak staré roky nechaj tak. Nevŕtala by som do toho. Zamestnávateľ si nesplnil povinnosť a len on je za to zodpovedný. Pridávaš si robotu a nemuselo by to dopadnúť dobre.
Ale od nového roka skús zamestnávateľa usmerniť v tejto oblasti, aby sa o rok nemusela riešiť takáto situácia.
Samozrejme, že by som sa z toho najradšej vyvliekla. Tiež to tak beriem, že to nie je moja starosť, ale dostala som ako úlohu dať to na poriadok Od nového roka to pôjde určite všetko podľa správnosti, na to si už ja dohliadnem
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Katarína Kolarčíková Pozri príspevok
... ale zamestnanci odmietli a dali mi to písomne. ...
Nič v zlom Katka, ale z vlastnej skúsenosti viem, že mnohí zamestnanci podpíšu hocičo a tvária sa, že so všetkým súhlasia, všetkému rozumejú. Ale ak príde na lámanie chleba, poprú aj to, že takýto papier v živote videli.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Katarína Kolarčíková Pozri príspevok
Samozrejme, že by som sa z toho najradšej vyvliekla. Tiež to tak beriem, že to nie je moja starosť, ale dostala som ako úlohu dať to na poriadok Od nového roka to pôjde určite všetko podľa správnosti, na to si už ja dohliadnem
Ak si SZČO, tak nemôžeš prijať žiadnu úlohu; ste partneri - ako partneri sa musíte akceptovať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

liba2 Pozri príspevok
Ak si SZČO, tak nemôžeš prijať žiadnu úlohu; ste partneri - ako partneri sa musíte akceptovať.
To je pravda. A tiež jej môže povedať: Ďakujem, pohľadám iného účtovníka.

Niekedy je to ťažké, balancovať. Človek je ako medzi dvoma mlynskými kameňami.
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobré ráno. Mám otázku. Prijali sme nového zamestnanca, odrobil jeden deň a ďalší ostal PN. V prvý deň sa mu vydalo 5 straveniek. Teraz s ním zamestnávateľ končí PP v skúšobnej dobe. Za 4 stravenky, na ktoré nemal nárok mu mám z výplaty stiahnuť nie 30,- Sk, sumu ktorú si platia zamestnanci, ale celú hodnotu lístka, t.j 80,- Sk ? Alebo len 30,- Sk za lístok a 50,- Sk zdaniť ako nepeňažný príjem ? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petacuckova Pozri príspevok
Dobré ráno. Mám otázku. Prijali sme nového zamestnanca, odrobil jeden deň a ďalší ostal PN. V prvý deň sa mu vydalo 5 straveniek. Teraz s ním zamestnávateľ končí PP v skúšobnej dobe. Za 4 stravenky, na ktoré nemal nárok mu mám z výplaty stiahnuť nie 30,- Sk, sumu ktorú si platia zamestnanci, ale celú hodnotu lístka, t.j 80,- Sk ? Alebo len 30,- Sk za lístok a 50,- Sk zdaniť ako nepeňažný príjem ? Ďakujem.
Za 4 lístky, na ktoré nemal nárok, zaplatí plnú hodnotu, t.j. 80.-.
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať