Zavrieť

Porady

Merače tepla a rozpočítavanie tepla... vyúčtovanie

Dobry den, chcela by som sa opytat, na par veci. Obdrzala som vyuctanie od spravcu. Zarazilo ma vyuctovanie tepla. V bytoch su namontovane pomerove merace tepla VIPA - su to nejake sklicka. Na vyuctovani od nich som nevidela nijake koeficienty za polohu bytu. Mam byt komplet nad nevykurovanou pivnicou a nikde to nie je zohladnene. Mate s tym niekto skusenosti? Takisto sa chcem opytat na vyregulovanie sustavy - pochybujem, ze to u nas v bytovke niekto robil. Nikto sa nebol pozriet na radiatory, ludia v bytoch si ich menia za ake chcu. Je toto vyuctovania teda korektne? Vie mi niekto poradit? Mam pisat reklamaciu?
Usporiadat
vankusik29 vankusik29

vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

Jozef I Pozri príspevok
Ano, znamená to že ste minuly viac tepla. Keď je tam veľký rozdiel, veľa danej látky sa odparilo a preto bolo viac tepla dodáveného na sklíčko. ak rozdiel bude 0, tak ste neminuly nič.

Len chcem upozorniť všetkých, čo to budú čítať, že sa jedná o tému z roku 2007 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nezda sa mi, ze by sme vela kurili, teplota v obyvacke je 23 stupnov v spalni je trochu chladnejsie. No nic, zacneme viac setrit. Dakujem za odpoved.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vankusik29 Pozri príspevok
Nezda sa mi, ze by sme vela kurili, teplota v obyvacke je 23 stupnov v spalni je trochu chladnejsie. No nic, zacneme viac setrit. Dakujem za odpoved.
Ale veď to je normálna teplota, len o dva stupne viac ako podľa vyhlášky...ži normálne ako človek, tak veľa ťa to hadam nestojí a keď vidím tých chudákov, čo majú doma pozatvárané ventily a sedia v deke je mi nanič...Ja mám podobnú teplotu 21-23 stupňov a nemienim sa viac obmedzovať
0 0
vankusik29 vankusik29

vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

slavica Pozri príspevok
Ale veď to je normálna teplota, len o dva stupne viac ako podľa vyhlášky...ži normálne ako človek, tak veľa ťa to hadam nestojí a keď vidím tých chudákov, čo majú doma pozatvárané ventily a sedia v deke je mi nanič...Ja mám podobnú teplotu 21-23 stupňov a nemienim sa viac obmedzovať
Uvidime podla vyuctovania. Len som sa zlakla trochu toho narastu oproti predchadzajucemu roku. Povodny majitelia mali velmi teplo,ked sme boli na navsteve dohadovat kupu bytu, boli sme tam viac krat, tak nechapem ako mohli mat take nizke hodnoty oproti tomu, ked tam byvame my. Isto sa nebudem kvoli tomu triast pri 18-tich stupnoch.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vankusik29 Pozri príspevok
Uvidime podla vyuctovania. Len som sa zlakla trochu toho narastu oproti predchadzajucemu roku. Povodny majitelia mali velmi teplo,ked sme boli na navsteve dohadovat kupu bytu, boli sme tam viac krat, tak nechapem ako mohli mat take nizke hodnoty oproti tomu, ked tam byvame my. Isto sa nebudem kvoli tomu triast pri 18-tich stupnoch.
Asi kúrili len keď ste tam boli dohadovať kúpu
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

vankusik29 Pozri príspevok
Nezda sa mi, ze by sme vela kurili, teplota v obyvacke je 23 stupnov v spalni je trochu chladnejsie. No nic, zacneme viac setrit. Dakujem za odpoved.
Pravda je, moc nekúrite. Je to normálna teplota. Niet sa čo obmedzovať v teplote. Ale to neznamená, že nie je čo šetriť. Aj tie sklíčka sú len pomerové meranie spotrebovaného tepla v dome cez fakturačný merač domu.

Ročné vyúčtovanie ukáže, že či ste plytvali s energiou, teplom, nie teplotou.

Ak budú náklady na jeden m2 pod priemer domu je to dobré. Ak budú nad priemer a v akej výške, to už napovie viac, či treba šetriť.
0 0
PetrP PetrP

PetrP je offline (nepripojený) PetrP

vankusik29 Pozri príspevok
Napriklad najvacsia miestnost obyvacka:
rok 2008 rozdiel v pociatocnej hodnote sklicka a v konecnej bol 87
rok 2009 rozdiel v pociatocnej hodnote sklicka a v konecnej bol 113
Co to znamena? Budeme doplacat za teplo alebo nam vratia? znamena to ze sme minuli viac tepla v roku 2009?
Omlouvám se, že jsem nereagoval dříve, ale tuto debatu sleduji jen občas.
Hodnoty náměrů nejsou mezi roky úplně porovnatelné. Sklíčka mohou mít pro konkrétní rok jinou počáteční hodnotu a díky tomu mají také jinou konečnou. Jediné co je možné porovnat jsou podíly jednotlivých místností. Zde by měl být tento poměr při stejném způsobu využívání stejný. Tedy tam kde se topí bude úbytek větší než tam kde se netopí. Doporučuji počkat na rozúčtování.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať