Zavrieť

Porady

Omega - správne zaúčtovanie preddavkov

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ahojte, nedarí sa mi správne zapísať vyúčtovaciu faktúru na energie.

Potrebujem dostať výslednú sumu nedoplatok 6.472,37 s rozpisom na dph = 5.438,974 + 1.033,40

vyúčtovacia faktúra spolu ...S.....................26.432,363 ......... / 321
skutočná spotreba energií....A....22.212,07......................50 2
dph..............................14.....4.220,293. ....................343
zaplat.preddavok bez DPH....P....16.773,10......................321 / 314

a neviem ako mám odrátať dph 3.186,889 k preddavkom

Ďakujem.
Naposledy upravil jess : 12.06.07 at 08:23
Usporiadat
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ZuzanaP Pozri príspevok
Neodstúpili sme od zmluvy, ani sme auto nevrátili. Prišla nám vyúčtovacia faktúra, na ktorej nebol žiadny doplatok, v účtovníctve mám účet 052 vyrovnaný.

Nechápem, prečo nám ich poslali.
Tak potom jedine skús zavolať do tej firmy, na čo Vám posielajú dobropis, keď vyúčtovacou faktúrou sa všetky platby vyrovnali? Teraz je to vysporiadané aj platné podľa zákona o DPH, nevidím dôvod na dobropisovanie. Skús sa s nimi dohodnúť a zistiť, prečo poslali ten dobropis.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zavolám, najskôr som sa chcela poradiť tu na porade, či som niečo neprehliadla. Ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zavolala som tam a je to vlastne ako keby vyúčtovacia faktúra k faktúram, na základe ktorých sme si uplatnili DPH. Toto zúčtovanie som si ale spravila na základe konečnej faktúry za celé auto a mám si ich len "pricvaknúť" k tej konečnej faktúre. Nejaké je to zložité.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ZuzanaP Pozri príspevok
Zavolala som tam a je to vlastne ako keby vyúčtovacia faktúra k faktúram, na základe ktorých sme si uplatnili DPH. Toto zúčtovanie som si ale spravila na základe konečnej faktúry za celé auto a mám si ich len "pricvaknúť" k tej konečnej faktúre. Nejaké je to zložité.

Ja by som sa tým dobropisom nezaťažovala a pripla si ho k tej vyúčtovacej faktúre. Zaúčtovať tam už nemáš čo, je to vysporiadané, tak by som to nechala tak.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Som to tak aj spravila, aj tak mi to príde zvláštne.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať