Zavrieť

Porady

Pomoc pre zacinajucu zivnostnicku

Zdravim vsetkych,

obraciam sa na Vas s prosbou. Pracujem v oblasti realit a bohuzial som musela prejst na zivnost. Bohuzial u nas v praci nie je nikto ochotny dajako mi pomoct. Ked sa na nieco spytam kazdy ma hned odbije, ze mam ist na internet a tam je vsetko.

Takze od 1.5.2007 som presla na zivnost. Pracujem ako maklerka. Bola som sa uz prihlasit na danovom urade, len teraz neviem co dalej.
Uz mam aj svoju uctovnicku, ale viacmenej spolu komunikujem cez maily a ta mi vzdy povie vsetko tak vseobecne a mne je trapne sa jej pytat na banalne otazky.

Takze, mam uz aj svoje prve fakturi v sume okolo 30,000 Sk. Boli mi uz aj vyplatene firmou, pre ktoru pracujem. Len ja teraz neviem co mam robit. Kolegyna plati odvody vo vyske cca 4 000 Sk a ked sa jej chcem spytat co mam robit ja tak ma len odbije.
Je mi jasne, ze musim z tych penazi nieco odvadzat statu, ale neviem kolko a kam mam tie peniaze poslat. Hambim sa za seba, ze neviem taketo zaklady, ale ked sa niekde spytam nikto nie je ochotny dat mi jasnu odpoved.

Tak Vas prosim pomozte.

DAKUJEM
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...veď práve preto sa po nociach rada medzi Vás zatúlam, aby som ten pocit zmiernila...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať