Zavrieť

Porady

Kupele

Zdravim,
chcela by som sa spytat, ci je rozdiel, ak idem do kupelov ako zamestnanec[cize platim si vsetky odvody] alebo ako dochodca? Viem, ze je to podla diagnozy, co si platim a co nie, ale je to take iste aj ked som dochodca? Dakujem.Mary
Usporiadat
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pekný deň všetkým!
Dostala som poukaz do kúpelov B. Chcem sa opýtať, či na B-čko treba si zobrať dovolenku, alebo lekár vypíše PN. Som zamestnanec.
Aké máte skúsenosti s kúpelami na chrbticu a kĺby, neviem sa rozhodnúť, Piešťany, Bojnice, Tren., Turč. Teplice? Idem až v júni-júli. Petra
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Blahozelam k poukazu. Kedze aj ja mam narok na B, moja doktorka zistovala v poistovni, nakolko je moj narok realny, ci su na to vobec peniaze. V poistovni jej povedali, ze na ten rok (alebo do konca roka?) maju k dispozicii 0 Sk. Takze odvtedy sa ani nesnazim ist do kupelov cez poistovnu, chodim do kupelov len ako samoplatca - ma to svoje vyhody.

K tym vyssie spomenutym sa neviem vyjadrit, ja mam inu diagnozu. Pozri aj linky na nete - prostredie, sluzby, dopravne spojenie, program - kazdy ma ine preferencie.
Naposledy upravil Lianka : 20.03.09 at 13:20 Dôvod: doplnenie
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Blahozelam k poukazu. Kedze aj ja mam narok na B, moja doktorka zistovala v poistovni, nakolko je moj narok realny, ci su na to vobec peniaze. V poistovni jej povedali, ze na ten rok (alebo do konca roka?) maju k dispozicii 0 Sk. Takze odvtedy sa ani nesnazim ist do kupelov cez poistovnu, chodim do kupelov len ako samoplatca - ma to svoje vyhody.

K tym vyssie spomenutym sa neviem vyjadrit, ja mam inu diagnozu. Pozri aj linky na nete - prostredie, sluzby, dopravne spojenie, program - kazdy ma ine preferencie

Ďakujem Lianka za blahoželanie - a potom že Slováci nie sú žičlivý národ Linky som si pozerala, chcela som skôr poznať osobnú skúsenosť. Niečo si už vyberiem. Ešte ma zaujíma, či sa berie dovolenka alebo PN.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Povedala by som, co je vyhodnejsie pre teba. Dovolenka je platena priemerom, PN zväcsa ovela menej. Ale zas ak si chces usetrit dovolenku aj na neskor...

Treba zvazit, ci ti je vzacnejsi cas (ak cas, tak si nechaj vyplatit PN a dovolenka ti ostane na neskor) alebo peniaze (ked zoberies dovolenku, dostanes pravdepodobne viac penazi, ale neostane ti vela dni na dalsiu dovolenku).
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

witch Pozri príspevok
Pekný deň všetkým!
Dostala som poukaz do kúpelov B. Chcem sa opýtať, či na B-čko treba si zobrať dovolenku, alebo lekár vypíše PN. Som zamestnanec.
Aké máte skúsenosti s kúpelami na chrbticu a kĺby, neviem sa rozhodnúť, Piešťany, Bojnice, Tren., Turč. Teplice? Idem až v júni-júli. Petra
Petra, ja som tiež doskala poukaz ind.B. Idem do Turč.Teplíc-12.6. Už sa teším, že si oddýchnem. Ešte keby aj počasíčko prialo. Idem na dovolenku.
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

ahojte, chcem sa vás opýtať, či máte skúsenosti s lieč. kúpel. trávnica. syn tam ide na ozdravovacií pobyt s atopickým ekzémom. ďakujem za rady
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Na webe nájdeš kvantum webov aj z minirecenziami a popismi. Skus pozriet napr. InterSpa
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
To či si v kat. A alebo B nájdeš na stránke poisťovne v rámci diagnóz.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ahoj. Ja idem tento rok 4 krat po sebe do kupelov, tak sa ti pokusim s tym poradit.
Lekar ti vypise navrh na kupelnu starostlivost. Ty ho posles svojej poistovni. Alebo chod osobne ak si z BA lebo tam maju sidla poistovne. ONI ti zvolia volny termin. Ale vsetko je o dohode a telefonatoch... Da sa vybavit termin ked je nejaky volny ale zalezi aj od ochoty zamestnancov v poistovni. Ked si A kategoria, tak platis len tych 50Sk a dan mestu par Sk. Neviem ci sa da skratit dlzka pobytu ale myslim si, ze ano. Ale to by bola skoda lebo bohvie, ci sa este niekedy dostanes do kupelov. Ja to mam na zaklade pracovneho urazu, preto si beriem 5 dni RD a 10 mi preplaca ako keby som v praci zamestnavatel
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ak si B kat. termín si zvolíš ty a mne to vyhovuje takto viac, aj keď mám dg na kat. A. Myslím si , že aj dodržiavanie režimu je prísnejšie.
0 0
VALIKA60 VALIKA60

VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

Kto mi prosím poradí ako je to s vypisovaním tlačiva na kúpelnú liečbu.Mám nárok na kúpele nakolko mám vysoký krvný tlak 3.stupňa taktiež som po cievnej príhode,ale na cievnú príhodu som už bola v kúpeloch vlani.A teraz som žiadala o vypísanie tlačiva do kúpelov na vysoký tlak lenže môj obvodný doktor nechcel vypísať tlačivo že to musí internistka a bola som za internistkou všetky vyšetrenia mi spravila doložila doklad ku tlačivu, ale ho nevypísala že to ona nevypisuje.Já už takto chodím od obvodného k internistke od februára a vyhovárajú sa jeden na druhého.Neviem už ako dalej (mám si to vypísať sama?) To je otrasné v tejto Nitre som z toho nešťastná já tie kúpele velmi potrebujem.Ďakujem
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

Mal, by ho vypísať obvodný na základe odporúčania internistu-aspoň tak to robili mne.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Mne kúpele predpísal a vypísal odborný lekár, čo sa mi zdá aj logické.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
závisí od diagnozy.... v ramci tabuľky si môžeš na stránke zdravotnej poisťovne a máš tam aj uvedené kto ti môže návrh kúpelnej starostlivosti vypísať - sú dg, kde je to aj kombinované, napr. aj obvodný aj odborný ( aj v rámci diagnóz pohybového aparátu je to tak ( ten som pozerala, aby som dostala typu B a nie A). Ty si Návrh nemôžeš vypísať sama.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Podla indikacneho zoznamu pre kupelnu liecbu hypertenzia II. stupna je skupina B, hypertenzia III. stupna je skupina A a vypisuje navrh na kupele internista, alebo kardiolog alebo vseobecny lekar. Skupina A zahrna tieto diagnozy- I10-I15,I26,
I61-I65,I69,I70.
Napis aku diagnozu mas a ja to pozriem do zakona.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
drobeceva Pozri príspevok
Petra, ja som tiež doskala poukaz ind.B. Idem do Turč.Teplíc-12.6. Už sa teším, že si oddýchnem. Ešte keby aj počasíčko prialo. Idem na dovolenku.
Ahoj, dostala som sa na Poradu až teraz, trošku stresy.. Ja nakoniec idem do Bojníc, beriem si dovolenku od 21.6. a už sa teším. Ešte to počasie a trošku šťastia na spolubývajúvu.. Želám Ti, nech ti vyjde aj počasie a kúpele naozaj pomôžu !! Petra
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

witch Pozri príspevok
Ahoj, dostala som sa na Poradu až teraz, trošku stresy.. Ja nakoniec idem do Bojníc, beriem si dovolenku od 21.6. a už sa teším. Ešte to počasie a trošku šťastia na spolubývajúvu.. Želám Ti, nech ti vyjde aj počasie a kúpele naozaj pomôžu !! Petra
Petra, kde budeš ubytovaná? Díky, prajem Ti tiež super počasie a ešte lepšiu spolubývajúcu.
Ja svoju už poznám, ideme spolu so sestrou. Už odteraz sa teškáme - a veľmi.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Aj ja idem do kúpelov už 4. mája beriem aj moju najmladšiu dcéru, majú tam k dispozícii škôlku . Nuž 3 týždne- budeme na dovolenke
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Bionda Pozri príspevok
Aj ja idem do kúpelov už 4. mája beriem aj moju najmladšiu dcéru, majú tam k dispozícii škôlku . Nuž 3 týždne- budeme na dovolenke
jej, veď to je čo nevidieť. Prajem Ti príjemný pobyt
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ďakujem, veď som si mala z čoho vyberať- teda myslím miesto kúpeľov a termínovo som sa trochu- kvôli ubytovaniu, ktoré som chcela- musela +- týždeň prispôsobiť kúpeľom, ale veľmi sa teším
Inak ďakujem a tiež prajem príjemný pobyt, aby nám to všetkým hlavne pomohlo verím, že to oddiali moju operáciu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať