Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Vďaka za rady ja som bola toho istého názoru že sa mu nemá zrážať tú prvú exekúciu tie prvé zrážky zrážala účtovníčka predo mnou a vobec netuším ako sa dopracovala k takým sumám lebo mne to nijak nevychádzalo.
0 0
janka.jana1 janka.jana1

janka.jana1 je offline (nepripojený) janka.jana1

Ahojte.

Aj ja by som potrebovala poradiť.

Zamestnakyňa má čistú mzdu v tomto mesiaci 406,43 EUR.

Zrážam jej už jednu dohodu o zrážkach (z poštovej banky) mesačne vo výške 86,14 EUR.

Tento mesiac mi prišli ďalšie dve dohody o zražkach, obidve z Home Credit - jedna vo výške 107,08 EUR a druhá vo výške 79,40 EUR.

Ako tu už bolo uvedené, pri dohodách o zrážkach zo mzdy postupujem tiež podľa tretinového systému, tak isto ako pri exekúciách.

Mám v tom ale totálne nejasno, prosím pomôžte mi s tým, koľko jej môžem tento mesiac zraziť???????
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

janka.jana1 Pozri príspevok
Ahojte.

Aj ja by som potrebovala poradiť.

Zamestnakyňa má čistú mzdu v tomto mesiaci 406,43 EUR.

Zrážam jej už jednu dohodu o zrážkach (z poštovej banky) mesačne vo výške 86,14 EUR.

Tento mesiac mi prišli ďalšie dve dohody o zražkach, obidve z Home Credit - jedna vo výške 107,08 EUR a druhá vo výške 79,40 EUR.

Ako tu už bolo uvedené, pri dohodách o zrážkach zo mzdy postupujem tiež podľa tretinového systému, tak isto ako pri exekúciách.
Mám v tom ale totálne nejasno, prosím pomôžte mi s tým, koľko jej môžem tento mesiac zraziť???????
Zrazíš jej prvú tretinu + sumu nad 150 % ŽM.
Čiže, ak neuplatňuje žiadne vyživované osoby, tak je to spolu 89,46 + 30,70 = 120,16 €.
__________________
Katija
0 0
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Ja sa chcem spýtať: v exekúcii vyčíslená suma, ktorú mám zamestnancovi zraziť + je tam uvedené úroky z omeškania, ale nie sú vyčíslené. Keď už končím zrážky exekúcie mám si sama vyčísliť tie úroky z omeškania, či to my exekútor pošle po úhrade dlžnej čiastky.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

jales Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať: v exekúcii vyčíslená suma, ktorú mám zamestnancovi zraziť + je tam uvedené úroky z omeškania, ale nie sú vyčíslené. Keď už končím zrážky exekúcie mám si sama vyčísliť tie úroky z omeškania, či to my exekútor pošle po úhrade dlžnej čiastky.
určite by som kontaktovala exekútora, čo už mzdárky majú počítať všetko
0 0
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Ďakujem. To isté si myslím aj ja, veď ja z toho exekučného príkazu ani neviem poriadne vyčítať všetky potrebné údaje.
0 0
garby garby

garby je offline (nepripojený) garby

ahojte,

chcela by som sa k teme exekucii opytat, ci mam zamestnancovi zrazat aj sumu 6 centov, teda ci ju mam posielat exekutorovi.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

áno
0 0
garby garby

garby je offline (nepripojený) garby

dakujem za odpoved.
0 0
povinny povinny

povinny je offline (nepripojený) povinny

Zdravím všetkých.Chcel by som poradiť..Dostal som: príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami z 1/3 zvyšku čistej mzdy,resp.iných príjmov.Ja mám momentálne ale iba jeden príjem. bude to?? iný príjem keď je to suma mne poukazovaná na základe súdneho rozhodnutia,v mesačných splátkach???Ak áno ako prijme exekútor mne povinného platiť,aby platil jemu???Dá sa to vobec??Zároveň mi dal príkaz do bánk na vykonanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke.Može mi blokovať súčastne aj účet a aj zrážať ??Ono je to skomplikované aj trochu tým ,že ja som sa z oprávneným pred časom dohodol na splátkach a aj som mu už prvú uhradil na jeho účet.Čo mám robiť..Prosím poraďte..splácať chcem.Ďakujem
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Dobrý večer. Poprosím o radu. Prišli mi na jedného zamestnanca v rovnaký deň 4 exekúcie všetky prednostné. Ako mám postupovať pri uspokojovaní týchto exekúcií, mýslím v akom poradí ich zrážať? Už som mala exekučné aj prednostné, ale nie toľko naraz. Prosím skúsenejší poraďte. Potrebujem to k výpočte výplaty za 5/2009 takže ma to dosť súri. Ďakujem
Naposledy upravil margaretka71 : 02.06.09 at 19:29 Dôvod: doplnenie textu
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Poprosím o radu:
Mám zamestnanca ktorému zrážam exekúciu. Má manželku a 5 detí.
Nepostihnuteľná časť je spolu 375,73 Eur, to je na neho, ženu a deti spolu. Doteraz mi vychádzalo z jeho mzdy vždy niečo zraziť, ale
teraz keďže máme znížený týždenný pracovný čas mi jeho mzda
vychádza 323,16 EUR a nepostihnuteľná časť je 375,73 EUR.
Čiže mi tým že je zmena prac.času,znížila sa mzda už asi nebude
vychádzať žiadna zrážka. Môžem sa s ním dohodnúť na nejakej dobrovoľnej zrážke a tú pošlem exekútorovi, alebo sa to nemôže ?
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ja by som mu nezrazila nič, a oznámila by som to exekútorovi, že ide o skrátený prac. týždeň atď... a tým pádom zrážky teraz nemôžeš vykonávať. Keď sa mýlim opravte ma.
A mne kto odpovie na príspevok č. 272 potrebujem to vedieť. Prosím
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
margaretka71 Pozri príspevok
Dobrý večer. Poprosím o radu. Prišli mi na jedného zamestnanca v rovnaký deň 4 exekúcie všetky prednostné. Ako mám postupovať pri uspokojovaní týchto exekúcií, mýslím v akom poradí ich zrážať? Už som mala exekučné aj prednostné, ale nie toľko naraz. Prosím skúsenejší poraďte. Potrebujem to k výpočte výplaty za 5/2009 takže ma to dosť súri. Ďakujem


Margaretka, normálne ich zadaj , teda všetky dátumom od 1.5.2009 ako prednostné.

kedže si ich dostala v rovnaký deň, poradie nie je dôležité. keď mu bude vychádzať na všetky tak sa budú zrážať všetky, a keď nie tak napíšeš exekútorovi, že tá a tá exekúcia nevychádza, lebo mu vykonávaš zrážky zo mzdy aj na ďalšie prednostné exekúcie.
Naposledy upravil Barbara : 03.06.09 at 06:37
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Veľmi pekne ďakujem Barbara. Už mi to je jasné. A odpovedala som dobre na príspevok č. 273, to len tak pre seba chcem vedieť, lebo každý príspevok mi dodáva ďalšie vedomosti.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuna 3 Pozri príspevok
Poprosím o radu:
Mám zamestnanca ktorému zrážam exekúciu. Má manželku a 5 detí.
Nepostihnuteľná časť je spolu 375,73 Eur, to je na neho, ženu a deti spolu. Doteraz mi vychádzalo z jeho mzdy vždy niečo zraziť, ale
teraz keďže máme znížený týždenný pracovný čas mi jeho mzda
vychádza 323,16 EUR a nepostihnuteľná časť je 375,73 EUR.
Čiže mi tým že je zmena prac.času,znížila sa mzda už asi nebude
vychádzať žiadna zrážka. Môžem sa s ním dohodnúť na nejakej dobrovoľnej zrážke a tú pošlem exekútorovi, alebo sa to nemôže ?
Štandardne, ak mzda na zrážku nevychádza, oznámi sa to exekútorovi.
Ale dohodu o zrážkach zo mzdy je možné uzavrieť na akúkoľvek zrážku.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

margaretka71 Pozri príspevok
Dobrý večer. Poprosím o radu. Prišli mi na jedného zamestnanca v rovnaký deň 4 exekúcie všetky prednostné. Ako mám postupovať pri uspokojovaní týchto exekúcií, mýslím v akom poradí ich zrážať? Už som mala exekučné aj prednostné, ale nie toľko naraz. Prosím skúsenejší poraďte. Potrebujem to k výpočte výplaty za 5/2009 takže ma to dosť súri. Ďakujem
Ak prišli v jeden deň, tak "najprednostnejšie" je výživné a dlžné výživné. Ak tam výživné a dlžné výživné nie je, tak sa zrážajú súbežne všetky pohľadávky - vypočíta sa jedna suma pre prednostnú zrážku a rozdelí sa na pohľadávky v pomere podľa výšky pohľadávky. Pokiaľ došli od jedného exekútora, je možné zrážku zraziť celú a poslať exekútorovi, on zŕážku rozdelí - v tom prípade kontaktujte exekútora.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ja som tieto exekúcie uspokojila takto:
- vypočítaná výška zrážky je 157,34
1. exekúcia výška 25,89 - uhradila som ju
2. exekúcia výška 53,11 - uhradila som ju
3. exekúcia výška 39,83 - uhradila som ju
4. exekúcia výška 690,76 - uhradila som zvyšok /38,51/
5. exekúcia výška 3 303,79 - neuhradená /oznámim exekútorovi/

Môže to byť takto? Všetky exekúcie idú na iný účet.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Spravne to má byť takto :
spolu pohľadávky : 4113,38
na prvú pohladávku : 157,34/4113,38x 25,89 = 0,99
na druhú pohľadávku : 157,34/4113,38x 53,11 = 2,03
atď.
a zakaždým platiť na všetky účty. Samozrejme je to jednoduchšie urobiť tak, ako si napísala, ale nie je to podľa zákona.
Keďže prvé 3 exekúcie sú dosť nízke, ja by som možno tieto uhradila (v jednom-dvoch mesiacoch) a ďaľšie dve by som uhrádzala tak ako treba (pomerne) -ale aj prvý mesiac by som čosi poslala na obe exekúcie.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

výpočet zrážky exekúcie zo mzdy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať